Sandros Straukaitės kolekcija – truputis turtingumo, Holivudo, puošnumo

 (16)
Kovo 3-osios vakarą lietuvių dizainerė Sandra Straukaitė sporto klube Olympic Gym pristatė savo autorinę drabužių kolekciją. Sandros kostiumų šou vėlavo maždaug valandą, tačiau susirinkę ekstravagantiškosios mados gerbėjai buvo labai kantrūs. Intriguojančiai atrodė renginio aplinka – sporto salė su daugybe ratu sustatytų treniruoklių ir kita sportine įranga.
Susirinkusieji galėjo netgi prisėsti ant treniruotėms skirtų minkštų suolelių. Tad galima buvo tik spėlioti, kokį siurprizą pateiks dizainerė, ketinanti pristatyti savo kolekciją įspūdingo dydžio sportinėms treniruotėms skirtoje salėje.

Sandros Straukaitės kostiumų šou neturėjo pavadinimo. “O kam jo reikia?” – juokaudama kalbėjo dizainerė. “Aš net nesistengiu priskirti savo kolekcijos konkrečiam sezonui – pavasariui, vasarai… Mano kurti drabužiai skirti “fainiems”, stilingiems žmonėms.” Paklausta, kodėl pasirinko būtent tokią įdomią sportinę aplinką savo kolekcijos pristatymui, Sandra atsakė, kad “idėja buvo parodyti drabužius, naudojant sportinę įrangą: treniruoklius, batutus, pripučiamus kamuolius. Tačiau nelabai pavyko įgyvendinti visų sumanymų, nes neužteko laiko repeticijoms.”

Sandros modelis

Ilgai lauktas Sandros kostiumų šou buvo sutiktas ovacijomis, kurių žiūrovai negailėjo pirmajam įspūdingų kūno formų manekenui, Olympic Gym treneriui, pradėjusiam pasirodymą. Kolekcijoje vyravo švelnūs spalvų tonai: rausva, alyvinė, melsva, kreminė, jūros smėlio, šviesaus šokolado atspalviai. Didžioji dalis kostiumų buvo iš odos, trikotažo. Rusvos ir kavos spalvos odiniai drabužiai atrodė ypač drąsiai, laisvai ir ekstravagantiškai.

Dizainerė skoningai naudojo įvairiausius rankų darbo aksesuarus, ryškesnių spalvų akcentus, siuvinėjimus, odos aplikacijas ir detales. Paaukštintos kepurės – “kibirėliai”, languoti elementai drabužiuose, odiniai diržai, raišteliai, antblauzdžiai priminė angliškos mados stilių, anglų dizainerių John Galliano ir Jean Paul Gaultier kūrybą. Sandros kolekcijoje gana ryškūs pankiškos mados bruožai: veltos moterų šukuosenos, ryškios plaukų skiauterės ant vyrų galvų, trumpi odiniai šortukai, aukšti batai.

Sandros modelis_2

Sandros Straukaitės kolekcija skirta linksmiems ir drąsiems žmonėms. Joje daug laisvumo, veržlumo ir blizgesio. Drabužiuose galima buvo pastebėti įvairiausių laikotarpių – penktojo, aštuntojo, devintojo dešimtmečio mados atspindžius. “Tai – idėjų mišinys, eklektika (stilių įvairovė). Norėjau atsisakyti paprastumo. Mano idėja – fetišas: truputis turtingumo, Holivudo, puošnumo.”

Sandros kolekcija turtinga rankų darbo aksesuarais, siuviniais, tačiau ji labai nenoriai kalbėjo apie tokio kruopštaus darbo kainą: “Niekada neskaičiuoju ir nesistengiu nustatyti kostiumo kainos. Aišku, mano drabužiai yra vienetiniai ir parduotuvės neįstengtų jų nupirkti, o po to parduoti.” Suabejojus, ar jos sukurtus drabužius galima būtų dėvėti gatvėje, Sandra nė kiek nedvejodama atsakė, -“Žinoma, o kodėl ne? Jie tam ir skirti.” Tačiau į klausimą, ar daug lietuvių galėtų pasirinkti jos diktuojamą mados stilių, dizainerė atsakė juokaudama: “Galėtų…”

Sandra Straukaitė savo kostiumų šou planuoja pakartoti Kaune ir Maskvoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Vilnietė ryžosi stiliaus pokyčiams: atrodau sau keistai įdomiai (48)

Vilnietę Ritą dažniau pamatysi dėvinčią motociklininko aprangą ir šalmą nei besisukinėjančią prieš veidrodį. Tačiau atėjo pavasaris ir jai, kaip ir daugeliui moterų, kilo nepaaiškinamas pokyčių troškulys. „Kažko noriu“, – tarė sau Rita.

Nei žiema, nei pavasaris: kaip rengtis? (2)

Esant dabartiniams orams, kai sunku suprasti, ar jau pavasaris, ar dar žiema, natūraliai kyla klausimas – kaip rengtis? Ir kaip rengtis, kad nesusirgtume?

Plinta naujas vestuvių ritualas, atėjęs dar iš pagonių laikų (19)

Viena iš vis labiau populiarėjančių tradicijų šventėse - gintaro dulkių ritualas. Ši apeiga kilo iš pagonių, kuomet gintaro dulkės buvo aukojamos jas metant į laužą ir mintyse sugalvojant slapčiausius troškimus. Dabar ši graži tradicija populiarėja įvairiausių švenčių bei vestuvių metu.

Sandra Straukaitė: Koks Paryžius? Yra tik Vilnius (3)

Jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvos mados pasaulyje besisukanti dizainerė Sandra Straukaitė apie lietuvišką madą ir daugiausiai žadančius jaunuosius Lietuvos kūrėjus žino labai daug.

Kolekciją Londone pristačiusi lietuvė: vestuvinės suknelės vertė - tai ne tik 5 metrai audinio (3)

Kai kurie dalykai gyvenime – tik vienam kartui. Bet jei pasirenki teisingai – daugiau ir nereikia. Tik buvusios ar būsimos nuotakos supras, kaip nelengva išsirinkti vestuvinę suknelę. Ypatingai šiandien, kai atakuoja tokia stilių įvairovė.