Rankinės istorija

Rankinė nebuvo protingos moters, stengiančios sugalvoti, kur sutalpinti visokius menkniekius, išrastas produktas. Ne, rankinė yra amžių evoliucinio augimo produktas, padarytas iš laiko audinio.
Rankinė Lancel
Pirmosios rankinės kabojo ant diržo galo ir buvo naudojamos susidėti ne tik pinigams, bet ir kvepalams, pagamintiems iš džiovintų vaisių. 1400-aisiais ir vyrai, ir moterys nešiojo rankines panašiai kaip ir šiais laikais, o apie rankinės turinį galima buvo spręsti pagal jos išorę. Auksu siuvinėtos rankinės tarsi reklamavo, kad jų turinys toks pats turtingas, kaip ir išorė.

16 amžius 16 amžiaus paveiksluose pagal pavaizduotą pinigų kapšelį galima būdavo spręsti apie žmogaus statusą. Praėjus šimtui metų, moterys pradėjo nešioti rankines po sijonais – puiki idėja!

17 amžius

Rankinė 2

Galų gale 1670 metais kažkam į galvą atėjo mintis apie kišenes. Tai tapo mada, tačiau maži krepšeliai vis dar buvo naudojami, nešiojant pinigus kišenėje.

18 amžius Po Prancūzijos Revoliucijos maži krepšeliai kuriam laikui dingo, nes pasikeitė moterų apranga, jos turėjo rengtis politiškai. Buvo populiaru atrodyti laisvės simboliu. Moterys galvas buvo apsirišusios plonu audeklo gabalu, o krūtinę apsijuosusios marle su gumomis. Tokiuose drabužiuose nebuvo vietos kišenėms, todėl savo daiktus jos nešiojo maišeliuose, pakabintuose ant ilgų virvių, pritvirtintų prie rūbų.

19-20 amžius 19 amžiuje, praėjus beveik 100 metų vėl buvo pradėti nešioti sijonai ir pradėtos naudoti kišenės. 1900 metais tapo madingi siauri sijonai, juose nebuvo vietos kišenėms, todėl moterys pradėjo nešioti dideles rankines ant ilgų rankenų – gal būt tai tam tikras pasiteisinimas, kad negali labai greitai judėti.

Rankinės šiais laikais yra tiesiog būtinybė – talpinančios savyje mūsų

Rankinė Lancel

paslaptis ir savo išvaizda šiek tiek pasakančios apie mūsų asmenybę. Kas mes būtume be jų?

Madingiausia rankinė šią vasarą - Lancel firmos, švelniai alyvinės spalvos, tarsi ką tik nuskintų alyvų puokštė...

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Per šventes siūlo puoštis išsinuomota suknele (2)

Mados prekių nuomos projektas „Rent Boutique“ ir šiuo metu itin populiarus mados ženklas „Más 924“ pasitinka šventinį laikotarpį su nauja „Christmas. Edition No1.“ vakarinių suknelių kolekcija, rašoma pranešime spaudai.

Pristatė vasara dvelkiančių papuošalų kolekciją (6)

Paklausus apie prisiminimus iš vasaros, turbūt dažnas atsakytų, jog regi žaliuojančias pievas, žydinčias gėles ir prisirpusias uogas.

Suformuokite antakius per kelias minutes su siūlu (10)

Kaip jūs formuojate savo antakius? Skutate antakių skustuku ar pešiojate pincetu po vieną plaukelį? O gal formuojate juos vašku grožio salone?

Grožio ekspertė pataria: kaip teisingai „skaityti“ naujausias makiažo tendencijas

Visai neseniai pasaulyje praūžusi mados savaitė pažėrė aibes naujų drabužių spalvų, siluetų, derinių variacijų. Kaip ir kiekvienąkart, taip ir šiemet didieji mados diktatoriai atskleidė ir naujas makiažo bei šukuosenų madas.

V. Sūdžiuvienės šventinė kolekcija nukelia į Paryžių, Vieną, Prahą (9)

Šventinė V. Sūdžiuvienės kolekcija - 2016/2017 rudens - žiemos „Pasaulio sostinių charizma“ tęsinys, tik šįkart mados sostinės paskendusios žiemos nakties švytėjime, užklotos šaltyje žėrinčiu sniegu ar persmelktos iš tamsos išnyrančiu spindesiu.