Rankinės istorija

Rankinė nebuvo protingos moters, stengiančios sugalvoti, kur sutalpinti visokius menkniekius, išrastas produktas. Ne, rankinė yra amžių evoliucinio augimo produktas, padarytas iš laiko audinio.
Pirmosios rankinės kabojo ant diržo galo ir buvo naudojamos susidėti ne tik pinigams, bet ir kvepalams, pagamintiems iš džiovintų vaisių. 1400-aisiais ir vyrai, ir moterys nešiojo rankines panašiai kaip ir šiais laikais, o apie rankinės turinį galima buvo spręsti pagal jos išorę. Auksu siuvinėtos rankinės tarsi reklamavo, kad jų turinys toks pats turtingas, kaip ir išorė.

16 amžius 16 amžiaus paveiksluose pagal pavaizduotą pinigų kapšelį galima būdavo spręsti apie žmogaus statusą. Praėjus šimtui metų, moterys pradėjo nešioti rankines po sijonais – puiki idėja!

17 amžius

Rankinė 2

Galų gale 1670 metais kažkam į galvą atėjo mintis apie kišenes. Tai tapo mada, tačiau maži krepšeliai vis dar buvo naudojami, nešiojant pinigus kišenėje.

18 amžius Po Prancūzijos Revoliucijos maži krepšeliai kuriam laikui dingo, nes pasikeitė moterų apranga, jos turėjo rengtis politiškai. Buvo populiaru atrodyti laisvės simboliu. Moterys galvas buvo apsirišusios plonu audeklo gabalu, o krūtinę apsijuosusios marle su gumomis. Tokiuose drabužiuose nebuvo vietos kišenėms, todėl savo daiktus jos nešiojo maišeliuose, pakabintuose ant ilgų virvių, pritvirtintų prie rūbų.

19-20 amžius 19 amžiuje, praėjus beveik 100 metų vėl buvo pradėti nešioti sijonai ir pradėtos naudoti kišenės. 1900 metais tapo madingi siauri sijonai, juose nebuvo vietos kišenėms, todėl moterys pradėjo nešioti dideles rankines ant ilgų rankenų – gal būt tai tam tikras pasiteisinimas, kad negali labai greitai judėti.

Rankinės šiais laikais yra tiesiog būtinybė – talpinančios savyje mūsų

Rankinė Lancel

paslaptis ir savo išvaizda šiek tiek pasakančios apie mūsų asmenybę. Kas mes būtume be jų?

Madingiausia rankinė šią vasarą - Lancel firmos, švelniai alyvinės spalvos, tarsi ką tik nuskintų alyvų puokštė...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.