Rankinės istorija

Rankinė nebuvo protingos moters, stengiančios sugalvoti, kur sutalpinti visokius menkniekius, išrastas produktas. Ne, rankinė yra amžių evoliucinio augimo produktas, padarytas iš laiko audinio.
Pirmosios rankinės kabojo ant diržo galo ir buvo naudojamos susidėti ne tik pinigams, bet ir kvepalams, pagamintiems iš džiovintų vaisių. 1400-aisiais ir vyrai, ir moterys nešiojo rankines panašiai kaip ir šiais laikais, o apie rankinės turinį galima buvo spręsti pagal jos išorę. Auksu siuvinėtos rankinės tarsi reklamavo, kad jų turinys toks pats turtingas, kaip ir išorė.

16 amžius 16 amžiaus paveiksluose pagal pavaizduotą pinigų kapšelį galima būdavo spręsti apie žmogaus statusą. Praėjus šimtui metų, moterys pradėjo nešioti rankines po sijonais – puiki idėja!

17 amžius

Rankinė 2

Galų gale 1670 metais kažkam į galvą atėjo mintis apie kišenes. Tai tapo mada, tačiau maži krepšeliai vis dar buvo naudojami, nešiojant pinigus kišenėje.

18 amžius Po Prancūzijos Revoliucijos maži krepšeliai kuriam laikui dingo, nes pasikeitė moterų apranga, jos turėjo rengtis politiškai. Buvo populiaru atrodyti laisvės simboliu. Moterys galvas buvo apsirišusios plonu audeklo gabalu, o krūtinę apsijuosusios marle su gumomis. Tokiuose drabužiuose nebuvo vietos kišenėms, todėl savo daiktus jos nešiojo maišeliuose, pakabintuose ant ilgų virvių, pritvirtintų prie rūbų.

19-20 amžius 19 amžiuje, praėjus beveik 100 metų vėl buvo pradėti nešioti sijonai ir pradėtos naudoti kišenės. 1900 metais tapo madingi siauri sijonai, juose nebuvo vietos kišenėms, todėl moterys pradėjo nešioti dideles rankines ant ilgų rankenų – gal būt tai tam tikras pasiteisinimas, kad negali labai greitai judėti.

Rankinės šiais laikais yra tiesiog būtinybė – talpinančios savyje mūsų

Rankinė Lancel

paslaptis ir savo išvaizda šiek tiek pasakančios apie mūsų asmenybę. Kas mes būtume be jų?

Madingiausia rankinė šią vasarą - Lancel firmos, švelniai alyvinės spalvos, tarsi ką tik nuskintų alyvų puokštė...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Moderni moteriška klasika I. Railienės kolekcijoje „Priešprieša“

Dizainerė Ingrida Railienė, įkvėpta žymaus Lietuvos dailininko, modernisto Vytauto Žiliaus paveikslo „Priešprieša“, pristato kontrastingą, to paties pavadinimo drabužių kolekciją moterims.

V. Sūdžiuvienės kolekcija pro rožinius akinius kviečia atrasti naujus atspalvius (6)

S/S 2017 kolekcija „Žvilgsnis pro rožinį filtrą“ kviečia pažvelgti į pasaulį kitaip – pro rožinius akinius ir įkvėpti save naujiems iššūkiams bei atrasti naujų atspalvių savo jausmų paletėje, sakoma pranešime spaudai.

Floristai ir dizaineriai į madą grąžino monsterą

Sakoma, kad mados ateina, praeina ir vėl grįžta. Taip atsitiko ir su praeito amžiaus viduryje itin madingu augalu – monstera. Atrodo, kad floristai, interjero ir mados dizaineriai be šio augalo pastaruoju metu tiesiog nebegali apsieti.

E. Skerstonas: drabužiai lietuviams – tuštybė ir skudurai (9)

Galima matyti, kaip moterys perka knygas apie politiką ir tai gerai, tačiau jos atprato domėtis grožiu – atrofavosi grožio paieškos jausmas, LRT RADIJUI sako socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas.

Šių metų pasaulinės grožio tendencijos: nagai, plaukai, makiažas (8)

Šie metai grožio pasaulyje – itin natūralūs, individualūs. Būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu yra didžiulis pliusas. Nude stiliaus makiažas, sveika, švytinti oda, natūraliai krentančių plaukų šukuosenos arba atvirkščiai – griežtos kirpimo linijos ir išskirtiniai – rožiniai, melsvi, žali arba pilki atspalviai.