“Mados infekcija” – II diena (nuotraukų albumas)

 (4)
Antrąją “Mados infekcijos dieną” ŠMC savo mados idėjas pristatė 10 dizainerių. Mados meno gerbėjai pamatė 8 skirtingų koncepcijų, formų ir atlikimo kolekcijas. Vieni dizaineriai nekreipė dėmesio į kostiumo estetiką ir derino medžiagų skiautes, kiti metė iššūkį madai, aprangai ir podiumui.
Jurga Kasperavičiūtė

Darius Mikšys parodė pret-a-porte moteriškų kostiumų kolekciją, kuri iš tiesų labiau būtų tikusi pramoninės mados renginiui. Daugiausiai megzti, pastelinių, ramių tonų kostiumai, puošti kutais, kukliais ornamentais atrodė labai nuobodžiai.

Ramunė Čekuolytė

Jurgos Kasperavičiūtės kolekcijos pristatymą galima būtų pavadinti “Skudurinių Onučių šou”. Įvairiaspalviai drabužiai, o tiksliau, modeliai, apvynioti, apraišioti ir apsiuvinėti medžiagų skiautėmis. Aksesuarai – žnybtukai skalbiniams, kaspinėliai.

Ramunė Strazdaitė ir Vilmantas Marcinkevičius

Ramunė Čekuolytė, kaip ir visada, kolekciją pavertė trumpu spektakliu. Podiumu žingsniavo pankiška, hipiška bohema. Kostiumai spalvingi, iššaukiantys, neskoningi. Daug nederančių tonų ir drabužio detalių, rodos, ir buvo skirta daugiausiai išreikšti dizainerės protestą ar iššaukti audringą žiūrovo reakciją.

Julianas Fedo

Ramunė Strazdaitė ir Vilmantas Marcinkevičius įrodė, kaip minimaliomis priemonėmis galima sukurti paprastą ir subtilų drabužio meną. Dizainerė ir tapytojas pristatė lininių drabužių su piešiniais kolekciją. Tiesūs, lengvi siluetai, malajietiško stiliaus piešiniai su siuvinėjimais, išbalinti modelių veidai sukūrė harmoningą kolekcijos nuotaiką.

Jurga Januškevičiūtė

Julianas Fedo pristatė nedidelę kostiumų iš odos ir gumos kolekciją. Juodi, ryškiai raudoni, tamsiai mėlyni aštrių formų modeliai priminė ateivius ar filmo “Svetimi” herojus.

Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė

Jurga Januškevičiūtė savo kolekcijai sunaudojo be galo daug pluošto, skirto gėlių kompozicijoms. Šviesių – melsvų, balkšvų atspalvių kostiumai atrodė beveik kaip džiovintų gelių puokštės.

Aliona Achmadulina

Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė metė iššūkį madai. Jų kolekcija “Maja” – tai saviapgaulė, iliuzija. Kolekcija buvo pristatoma vienu metu ant podiumo ir ant sienų, video instaliacijose. Vienu metu žiūrovai galėjo stebėti tuos pačius žmones - modelius, tik skirtingose aplinkose ir skirtinga apranga. Podiumu, tarp kvepiančių žvakių žingsniavo realūs žmonės – tokie, kokie jie yra gyvenime, instaliacijose jie pasirodydavo aprengti dizainerių sukurtais kostiumais. Pagrindinis kolekcijos akcentas – netobulumas, anachronizmas, aprangos ir asmenybės supriešinimas.

Aliona Achmadulina iš Rusijos parodė Lietuvos žiūrovams savo pavasario kolekcijos fragmentus. Dizainerės sukurti moteriški kostiumai ypač išsiskyrė kruopštumu ir detalių originalumu. Skrupulingai susiuvinėti ornamentai sijonuose ir palaidinėse, traukti kelnių juosmenys, įvairiausių formų marškinėlių rankovės, kišenės ir piešinių aplikacijos kiekviename modelyje - kruopštaus dizainerės darbo ir išmonės rezultatas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (1)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.