Kiekvieną pavasarį Šveicarijos miestas Bazelis virsta tarptautiniu metropoliu. Čia jau beveik šimtmetį vyksta didžiausia pasaulyje laikrodžių ir juvelyrikos paroda BASELWORD. Pačius naujausius įvairių šalių kompanijų gaminius šešiose ekspozicijų salėse, užimančiose 110 tūkstančių kvadratinių metrų, apžiūri per 80 tūkstančių lankytojų, iš jų apie 1,5 tūkstančio žiniasklaidos atstovai.
Chronoswiss. Klassick Chronograph Rose Gold
© info.clockshop.ru
Didžiosios parodos kasmet stengiasi nepraleisti kompanijos "Ogmios Astra Laikrodžiai" direktorius Arvydas Žebuolis. Pasak jo, jeigu pavasarį nepasirodai Bazelyje, tavęs laikrodžių pasaulyje nėra.

Svajonių aksesuarai

Laikrodžiai eksponuojami Svajonių, Troškimų, Jausmų ir Įkvėpimo salėse. "Svajonės brangios, - pastebi Žebuolis. - Daugeliui Svajonių salės laikrodžiai iš tiesų tik svajonė". Tačiau, pasak pašnekovo, susidomėjimas laikrodžiais nė kiek neslūgsta - tą liudija įspūdingas lankytojų skaičius. Kompanijos rungtyniauja, kuri patraukliau ir įspūdingiau įrengs savo stendą.

Didelis korpusas

Nors laikrodininkystės mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, artimiausių sezonų tendencijos parodoje vis dėlto išryškėja. "Naujų modelių gausa būdinga mažiau prestižinėms laikrodžių kompanijoms. Pačios žymiausios - gana konservatyvios, palaikančios visada madingos klasikos statusą", - tvirtina Žebuolis.

"Pirmiausia į akis krentanti laikrodžių mados tendencija - didelis korpusas, - pasakoja "Ogmios Astra Laikrodžiai" direktorius. - Pernai daug kas aiškino, jog tai laikinas padidėjimas. Prognozės nepasitvirtino ir dabar daugelis kompanijų bent trečdalį kolekcijos laikrodžių gamina labai didelius.

Standartinio vyriško laikrodžio diametras - 39 milimetrai. Dabar madingiausi didesni - 43-45 milimetrų skersmuo". Kadangi buvusios populiarios ryškios ciferblatų spalvos nuslopo, siekiama, kad laikrodis kristų į akis, būtų iškart pastebimas. Kai kada gamintojai perlenkia - pagamina neproporcingai didelių (net 55 milimetrų diametro) laikrodžių ir patys nesitiki, kad juos kas nors nešios.

Plieno ir deimantų kaimynystė

Chronoswiss. Klassick Chronograph Rose Gold
© info.clockshop.ru

Išlieka polinkis puošti plieno korpuso laikrodžius (ne tik moteriškus) deimantais. Pradėti naudoti ir spalvoti deimantai. Anksčiau kompanijų kolekcijose būdavo vos keli modeliai su deimantais, skirti arabų kraštams. Dabar tokia puošyba išpopuliarėjo. Prieš kurį laiką kompanijos kurdavo atskiras kolekcijas - juvelyrinę ir bendrąją. Dabar ribos tarp jų nusitrynė.

Prieš porą metų ant plieno korpusų pasirodę deimantai daugelį stebino, nes šie brangakmeniai paprastai būdavo siejami tik su tauriaisiais metalais. "Mūsų kraštuose vyriški laikrodžiai su deimantais kol kas dar nėra pirkėjui priimtini", - aiškina Žebuolis.

Jau šešti metai madingi išlieka plieniniai laikrodžiai. Šios mados šaknys siekia praėjusio amžiaus šeštąjį dešimtmetį, kai daugelis šalių po karo dar tik gaivino savo ūkį ir auksinių laikrodžių poreikis buvo labai nedidelis.

Naujiena - šokolado spalva

Jau senokai dominuoja konservatyvios ciferblatų spalvos: balta, juoda, o pastaruoju metu vis labiau skverbiasi sidabro spalva. Madingi ir šampano spalvos ciferblatai. Didžioji klasika ir didžioji prabanga - juodas ciferblatas ir romėniški balti skaičiai arba baltas ciferblatas ir juodi skaičiai.

Šiemet daugelis kompanijų pristatė bent po vieną naujos spalvos ciferblato laikrodį. Vieni ją vadina šokolado, kiti - konjako spalva. Pasak Žebuolio, justi tendencija, kad ši spalva bus ateities mados topas.

Mažėja prabangių sportinių laikrodžių spalvų variacijų, daugelis kompanijų susitelkia į dvi spalvas: juodas ciferblatas ir tamsiai ruda odinė apyrankė.

Aukštųjų technologijų ateitis

Prieš porą metų "Tissot" kompanija "Microsoft" vadovui Billui Gatesui padovanojo T-Touch technologijos laikrodį. Šiam labai patiko, ir dabar abi kompanijos ruošiasi išleisti naują laikrodį, veikiantį panašiu principu kaip pranešimų gaviklis. Daugiafunkcinis laikrodis rodys tikslų viso pasaulio šalių vietos laiką, transliuos žinias, kurias bus galima skaityti 12 kalbų, valiutų kursus ir pan. "Tissot" gamina korpusą, "Microsoft" - mechanizmą.

Pasak Žebuolio, jis nebus labai brangus. Abi kompanijos sieks, kad šis produktas taptų masinis. Kainuos apie du tūkstančius du šimtus litų.

"Basel World 2004". Vienetiniai dizainerių darbai

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (9)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (121)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (17)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (7)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (123)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (9)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

„Saulėlydžio“ žvaigždės kovos su paparacais: slėpdavosi net bagažinėje

Visiems teko girdėti apie įžymybių „kovas“ su paparacais. Kol paauglių dievaitis Justinas...

Šiuolaikinės moters emocinės perkrovos: lyginame su gyvenimu prieš šimtą metų

Būti moterimi šiandien sudėtingiau nei anksčiau. Tai tiesa. Ir esmė ne vien tame, kad dabar...

Bjaurus skandalas Ukrainoje: du žaidėjai pardavė rinktinės rungtynes (31)

Ukrainos ledo ritulio rinktinę supurtė lažybų skandalas. Du žaidėjai prisipažino gavę pinigų...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (35)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...