Intriguojančioje fotosesijoje – asmenybių atspindžiai

 (28)
Vyto modelis
Vyto modelis

Ar tikrai pavasarį gimsta pačios beprotiškiausios idėjos? Nepatikrinta. Tačiau tikrai kiekvieną pavasarį širdis suvirpina bundančios gamtos šauksmas, skatinantis mus keistis, išsiskirti, padaryti kažką tokio... Kartais tai būna pradėtas didelis darbas, nauja meilė ar tiesiog nauja šukuosena. Juk iš tiesų visą gyvenimą mes ieškome savęs... O surasti galime tik tada, jei esame laisvi. Laisvi nuo prietarų, išankstinių įsitikinimų, baimių.

Kas yra mada? Iš tiesų tai yra didžiulis verslas, daugeliui nepasitikinčių savimi žmonių padedantis susikurti papildomą pridėtinę vertę. Garsūs vardai ir etiketės tikrai suteikia svorio, jei jautiesi tuščias kaip išgerta „Coca colos“ skardinė. O išskirtinis drabužis padeda tau atsiskleisti ir sukurti savo stilių, savo veidą. Tokie štai tie mados žaidimai – kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir skonį.

„Kokios šio pavasario mados tendencijos?“- bandau iškvosti garsenybių pamėgtą kirpėją Valerijų Gigevič, savo praėjusia kolekcija sukėlusį daug įvairiausių kalbų – visus pritrenkė turbūt pirmas viešai parodytas gėjų bučinys. Valerijus ima suokalbiškai kikenti, o šalia sėdintis jaunas kolega Mantas nebeištveria: „Aš manau, kad tendencijų iš viso nėra. Tendencija yra tai, kas yra gatvėje šiuo metu, o kiekvienas sugalvoja kažką individualiai.“

Suklūstu. Kažkas naujo ir netikėto – paprastai kirpėjai visada atmintinai žino naujo sezono tendencijas ir jas primygtinai siūlo... „Šią vasarą madingos auksaplaukės“, „Madingas šokoladas su vario sruogomis“, „Vėl madingos ilgaplaukės“ (Klausimas: ką daryti šį sezoną trumpaplaukėms? Iš nevilties nusiskusti plikai?) ir t.t.

„Jeigu visi mes sektumėme kažkokiomis tendencijomis, tuomet būtume inkubatoriais,- sako Valerijus. - Mes norime išlaikyti visišką laisvę. Nesame prisirišę prie konkrečių kosmetikos priemonių. Nes priešingu atveju tu įsipareigoji kabinti kažkieno logotipą ant durų ir naudoti konkrečias priemones. Kam to reikia, jei tu nori būti išskirtinis ir laisvas? Šiuo metu laisvė yra didžiausias turtas. Labai mažai kas gali tuo pasidžiaugti. Nes tik tada, kai esi laisvas, tu gali būti individualus.“

Tad kaip visgi įsivaizduoja pavasarį Valerijus ir jo kolegos? Pirmiausia jie linki surasti save ir savo stilių, neatsisakant svarbiausio – savo laisvės. Ir visi deda savo autografus – darbus, pagal kuriuos galima juos pažinti. Savo naujo pavasario viziją visi penki kirpėjai su Valerijumi priešakyje įamžino fotosesijoje, atspindinčioje kiekvieno skirtingą charakterį.

„Mes nebandėme apjungti visų darbų, o norėjome atskleisti savo charakterius ir parodyti savo galimybes, ką galima padaryti su plaukais ir bendru įvaizdžiu. Visi darbai yra labai skirtingi, iš karto matosi nuotaika, kryptis, kirpimo charakteris. Juk kiekvienas kirpėjas turi savo matymą ir ši fotosesija tai labai atskleidė. Matydami savo kolegų darbus nuotraukose, galime nesunkiai atskirti, kur yra kieno darbas. Tai kaip žmogaus parašas ar vizitinė kortelė, jo prisistatymas“,- sako Valerijus.

Žmonės ateina ieškodami kažko naujo. Tačiau kirpėjas neslepia, kad ne visi gali sau leisti vaikščioti taip, kaip matome per kolekcijų pristatymus. Ir šypteli: „Klausimas, kiek tu pats gali sau leisti eksperimentuoti? Tų minčių gimsta nuolat, dėl to aš išsilieju kurdamas savo kolekcijas.“ Anot Valerijaus, kiekvienas meistras turi išmanyti savo darbą. „Aš nieko neišmanau apie automobilius, bet kai nuvarau mašiną į auto servisą, visiškai jį patikiu meistrui. Taip ir čia – jei žmogus čia atėjo, vadinasi, jis tavimi pasitiki.“

„Ši fotosesija - tarsi atvirutė, įžanga to, kas bus parodyta mano kolekcijos pristatyme gegužės mėnesį. Ji vadinsis „Never say never“. Norėjau pasakyti, kad mes niekada nežinome, kas yra žmogus, sėdintis šalia, kas yra tavo kaimynas ar tavo draugas. Pademonstruoju žmones, jų santykius. Norėjau parodyti žmonėms, kad koks iš tiesų skirtumas, kas, su kuo ir kaip miega. Mes iš tiesų niekad nesužinosime, geriau būkim savimi, nekapstykime ir nemėtykim purvo“,- sako Valerijus.

Manto modelių įvaizdį padėjo pradedančioji dizainerė Kristina Valančiūtė. Jo simbolika – „apibėgę“ juodi akiniai, lūpos.

„Savo darbe norėjau atskleisti penkis žmogaus pojūčius. Vienas modelis turi lūpas, kitas – akis, norėjau parodyti, kad galima įvaizdį apjungti su žmogaus pojūčiais, išreikšti juos vizualiai.“

Andrius fotosesijoje pateikė klasikinio modernizmo variantus, kvepiančiais sentimentais vaikystei. Spalvingi drabužiai, dekoruoti Lego kaladėlių detalėmis, ir atitinkamai padykusios šukuosenos.

„Modeliuojant kirpimą ir šukuoseną, idėja gimsta savaime, priklausomai nuo šukuosenos „aplinkos“. Pažvelkite, šiuo atveju tai yra neįpareigojančios Lego kaladėlės, žaismingų spalvų drabužiai, įvairūs priedėliai ir nuotaika. Paprasta“,- dalijosi mintimis Andrius.

Vytui imponuoja japoniški animaciniai filmukai ir jų herojai, tas atsispindi ir sukurtose šukuosenose.

„Norėjau padaryti tai, ko dar esu nedaręs. Viskas tarsi surinkta iš gabaliukų, apdorota viduje ir paleista į išorę“.

Evelina pristatė du kontrastingus modelius – spindinčią auksu merginą ir modelį su juodai dažytu veidu.

„Auksinę merginą norėjau pateikti kaip paukštės įsikūnijimą. Tai sugretinimas su gamta. Juodai baltas modelis simbolizuoja nekaltumo sindromą, slepiamą po šiurkščia kauke. Juk mes slepiame savo baimes ir vaidiname kažkokius vaidmenis“,- sako Evelina.

www.DELFI.lt
 
28
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Stilius

Smagus atostogų stilius pagal K. Rimdžių: ką vis dėl to krauti į lagaminą? (1)

2014 liepos mėn. 24 d. 16:34
Smagus atostogų stilius pagal K. Rimdžių: ką vis dėl to krauti į lagaminą?
Organizatorių nuotr.
Lietuvoje įpusėjo atostogų sezonas. Naujos patirtys ir žmonės, nematytos vietos, kurortai, jūra – visa tai ir dar daugiau laukia kiekvieno nuotykių ieškotojo. Ilgesingai žvelgiant į seniai pirktus bilietus ir darbe skaičiuojant paskutines dienas iki išvykimo, laukia dar viena svarbi užduotis – lagaminas ir kelionių pirkiniai. Šį darbą palengvins ir padės jį atlikti greitai bei neskausmingai keli mados ir stiliaus eksperto Kęstučio Rimdžiaus patarimai.

Venesuelos dizaineris Aukštosios mados papuošalus sukūrė iš šovinių gilzių (3)

2014 liepos mėn. 22 d. 14:25
Venesuelos dizaineris Aukštosios mados papuošalus sukūrė iš šovinių gilzių
AP/Scanpix
Paryžiaus mados savaitėje Venesuelos dizaineris Oskaras Carvallo pademonstravo Aukštosios mados kolekciją 2014-2015 m. rudeniui-žiemai, kurioje nustebino itin neįprasti aksesuarai - šovinių gilzės, rašo delfi.ee. Gal tai naujų laikų aksesuaras?

Kokią madą į mūsų spintas atneš ruduo? (19)

2014 liepos mėn. 22 d. 00:01
Kokią madą į mūsų spintas atneš ruduo?
G.Daškevičiaus nuotr.
Kai Lietuvos orai tokie nenuspėjami, o vasara šaltesnė nei įprastai, vis dažniau pagalvojame apie artėjančio rudens-žiemos sezono mados vėjus. Koks jis bus ir kuo nustebins?

R. Kalinkino kolekcijos nuotraukose – balerinos ir paukščio draugystė (5)

2014 liepos mėn. 16 d. 17:20
R. Kalinkino kolekcijos nuotraukose – balerinos ir paukščio draugystė
FFakers nuotr.
„Robert Kalinkin“ mados namų „Cruise“ kolekcijos nuotraukos – šmaikščios kelionės po tolimas, magiškas ir egzotiškas vietas – ir nesvarbu, kad tik mintyse. Trapi, švelni šokėja ir didžiulis ją lydintis paukštis – ši pora skamba tarsi iš pasakos. Tačiau žinomai balerinai Simonai Paciukonytei įsikūnijimas į vaidmenis bei darbas prieš kameras nėra naujiena, tad ir naująjį partnerį ji priėmė kaip savą.

Floristai kūrė nepakartojamas sukneles iš gėlių (4)

2014 liepos mėn. 16 d. 13:21
Floristai kūrė nepakartojamas sukneles iš gėlių
Organizatorių nuotr.
Tris dienas grafikės Jūratės Rekevičiūtės originalios architektūros namo ir meno studijos „Dalintis. Patinka” kiemas virto floristų kūrybos dirbtuvėmis. Gėlių kompozicijų virtuozai čia renkasi jau antrus metus. Pernai garsiausi Lietuvos floristai iš gėlių, įvairiausių augalų, vaisių, uogų kūrė skrybėles, šiemet kūrybos dirbtuvių tema – „Kodas – suknelė”.