„Injekcija“ atskleidė naujus mados talentus

 (5)
Antradienio vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje įvyko konkurso „Injekcija“ finalas, kuriame savo darbus pademonstravo 16 naujų mados pasaulio vardų.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Finale išrinkti keturi nugalėtojai, kuriems suteikta galimybė savo kolekcijas parodyti ant „Mados infekcijos“ podiumo 2014 metų pavasarį– jais tapo Tatjana Grakova, Anos Romanovos ir Dovilės Cibulskaitės duetas, Akvilė Jančiauskaitė ir Ugnė Martinaitytė.

Šiemet paraiškas konkursui pateikė net 74 jaunieji dizaineriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos. Finaliniam renginiui atrinkta 16 kolekcijų - tai 14 Lietuvos jaunųjų kūrėjų ir jų duetų bei 2 svečiai iš užsienio – Latvijos ir Rusijos.

Dalyvauti „Injekcijos“ finale, kur pademonstravo po penkis įgyvendintus savo kolekcijų modelius, buvo atrinkti dizaineriai: Akvilė Jančauskaitė, Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė, Egidijus Učkuronis, Gintarė Salemonaitė, Greta Vitkauskaitė, Jurgita Žaromskytė, Justina Snøw, Karolina Fomičiova Fomi, Kristina Rutkauskaitė, Kristina Sviderskaitė, Liucija Domkutė, Monika Ženytė ir Fausta Povilonytė, Ugnė Martinaitytė, Vitalija Malyško, Artis Štamgūts (Latvija) ir Tatjana Grakova (Rusija).

Dizaineriai savo kolekcijomis bandė atsakyti į klausimą, ką mums reiškia mada, o tiksliau - ar mada mums lygi religijai.

Konkurso finale žiūrovai išvydo daug itin kūrybiškai bei kokybiškai pritaikytų šiuolaikinių technologijų: tai ir 3D spausdintuvais sukurtos drabužių detalės, ir palyginti santūrius drabužius netikėtai praturtinantys QR kodai, ir iš stiklo pluošto audinio pagaminti aukštakulniai, ir netgi aksesuarai, kuriuos kuriant panaudota biologiškai užauginta oda, savo išvaizda ir struktūra panaši į gyvūninės kilmės.

Didžioji dalis konkurso finalistų nėra visiški mados naujokai - absoliuti dauguma šiųmetinių finalistų talkina Lietuvos ir užsienio dizaineriams jų mados namuose, yra dirbę mados savaičių ir festivalių užkulisiuose, patys sukūrę ir pristatę mažiausiai po vieną kolekciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.