Naudoju savus ar kaimynių dovanotus pomidorus, o esant trūkumui perku tik turguje, parduotuviniai nesužavės skoniu ir kvapu. Konservas prabangus, todėl rizikuoti neverta.

Esu išbandžiusi daug pjaustymo būdų, bet labiausiai pasiteisino skiltelės, dydis labiausiai atitiktų 2 mandarino skiltelių plotį. Pradžioj vytinu žieve žemyn, kai dingsta apie trečdalį tūrio – apverčiu. Dar vienas svarbus momentas – prieš vytinant pomidorus reikia gerai padruskinti (naudoju jūrinę druską), tada greičiau išsileis sultys ir greičiau vyks vytimas.

Pomidorus sudedu ant sviestinio popieriaus ir kaitinu 90 C truptį pravertoje orkaitėje. Elektrinė džiovyklė, deja, nepasiteisno… Kai pomidorai tampa nedidukais, bet elastingais, vadinasi, pirmas etapas įveiktas. Dalį jų susidedu į stiklinius užsukamus indus ir naudoju lydyto sūrio gardinimui, makaronų patiekalams ar sriuboms. Kitus ruošiu į stiklainius. Stiklainius naudoju mažiukus. Juos iškaitinu ir į kiekvieną beriu po 2-3 kapotas česnako skilteles.

Puode užverdu 1 l vandens ir 200 ml vyno acto, gerą saują raudono baziliko (galima naudoti ir džiovintą).

Verdu tol, kol bazilikai atiduoda savo spalvą ir skystis pasidaro tamsiai raudonas. Bazilikus ištraukiu ir šiame skystyje 2 min. blanširuoju pomidorų gabaliukus. Jokiu būdu negalima virti ilgiau, todėl skubiai išgriebiu kiaurasamčiu ir dedu į stiklainius. Iki pat viršaus pilu saulėgrąžų ar žemės riešutų aliejų, užsuku švariais dangteliais ir sandėliuoju. Galima laikyti kambario temperatūroje.

Taip pat galima paruošti ir papriką.

Džiovinu ir konservuoju papriką antrus metus, pernai pagaminau bandinį ir ką gi – skonis niekuo nenusileidžia taip konservuotiems pomidorams. Procesas ilgas, ingredientai prabangūs, bet sumuštiniai ar makaronų patiekalai atsidėkos nuostabiais aromatais ir skoniais.

Vienam 200 ml stiklainiukų užpildyti reikės 6-8 paprikų.

Patarimas – naudokite raudoną arba geltoną papriką, žalia nei estetiškai nei skonyje neatsiskleidė…