Kibinai

 (26)
Kibinai
© Shutterstock nuotr.

Aurimo Alionio receptas. Dėkojame autoriui!

Teš­lai rei­kės:

1 kg mil­tų,
500 g svies­to,
4 kiau­ši­nių,
200 g grie­ti­nės (30 proc. rie­bu­mo),
žiups­ne­lio drus­kos.

Įda­rui rei­kės:

apie 700 g mė­sos (ge­riau­siai tin­ka spran­di­nė; mė­są rei­kia ka­po­ti, bet ga­li­ma ir mal­ti),
2–3 vi­du­ti­nio dy­džio svo­gū­nų,
0,5 l sul­ti­nio,
mėgs­ta­mų prie­sko­nių (drus­ka, pi­pi­rai, mal­ti lau­rų la­pe­liai).

Teš­la. Į mil­tus su­pjaus­to­me ar­ba su­tar­kuo­ja­me svies­tą ir be­ria­me drus­ką, vis­ką ge­rai iš­tri­na­me tarp pirš­tų (kol iš­eis ru­pi teš­la kaip ma­nų kruo­pos), ta­da de­da­me grie­ti­nę, mu­ša­me kiau­ši­nius ir už­min­ko­me teš­lą. Ją 1 val. de­da­me į šal­dy­tu­vą pail­sė­ti.

Įda­ras. Tu­ri­mą mė­są smul­kiai su­si­ka­po­ja­me ar­ba su­si­ma­la­me, be­ria­me drus­kos, pi­pi­rų, mal­tų lau­rų la­pe­lių (Au­ri­mas prie­sko­nių sei­kė­ja iš akies, nes kiek­vie­no sko­nis skir­tin­gas), su­smul­ki­na­me svo­gū­nus (anks­čiau ap­kep­da­vo, bet da­bar ne, nes ge­res­nį sko­nį su­tei­kia ža­li), pi­la­me sul­ti­nį. Pa­ruoš­tą įda­rą ge­rai iš­min­ko­me ir lei­džia­me šiek tiek pa­si­ma­ri­nuo­ti, kad su­si­ger­tų prie­sko­niai (apie 30 min.).

Ima­me teš­lą ir pjaus­to­me į ly­gius ga­ba­lė­lius (iš­ei­na apie 30 ki­bi­nų). Kiek­vie­ną ga­ba­lė­lį iš­ko­čio­ja­me, de­da­me šaukš­tą įda­ro, lanks­to­me ir ri­kiuo­ja­me ke­pi­mo skar­do­je. Pa­ruoš­tus ki­bi­nus ap­te­pa­me kiau­ši­nio pla­ki­niu (1 kiau­ši­nis + 1 valg. šaukš­tas pie­no) ir šau­na­me į įkai­tin­tą or­kai­tę, ke­pa­me 175 laips­nių karš­ty­je 30 min.

P. S. Įda­ras ga­li bū­ti įvai­rus: viš­tie­nos, gry­bų, dar­žo­vių, varš­kės, sū­rio.

 
26
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Receptai

Vietoje bulvių traškučių: 11 skanių ir sveikų alternatyvų

2014 liepos mėn. 13 d. 00:00
Bulvių traškučiai skanūs, tačiau nesveiki. Juose daug kalorijų, druskos, transriebalų. Kadangi daugelis visgi nori bulvių traškučių, vertėtų pasidairyti sveikesnių alternatyvų.

Tiesiog paprasta ir greita: burnoje tirpstantis „Tinginys“ (65)

2014 liepos mėn. 12 d. 00:02
Dalinamės visoms progoms ir šiaip tiesiog desertui tinkančiu, ne kartą išbandytu „Tinginio“ receptu.

R. Ničajienės „Sezoninės virtuvės“ receptai: prancūziškos salotos su karštu ožkų sūriu

2014 liepos mėn. 11 d. 10:30
R. Ničajienės „Sezoninės virtuvės“ receptai: prancūziškos salotos su karštu ožkų sūriu
DELFI (D.Lauručio nuotr.)
Tuo metu, kai Palangoje neseniai duris atvėrusiame viešbutyje „Amberton Green Apartmens“ viešėjo dainininkė Aistė Pilvelytė, apsilankė ir kulinarinės knygos „Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus“ autorė, tinklaraščio sezoninevirtuve.lt kūrėja Renata Ničajienė.

R. Ničajienės „Sezoninės virtuvės“ receptai: kepsninėje keptos braškės su rabarbarais (4)

2014 liepos mėn. 10 d. 14:51
Specialiai Aistei Pilvelytei blogerė, kulinarinės knygos „Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus“ autorė Renata Ničajienė pagamino ypač gardų desertą – kepsninėje keptų braškių su rabarbarais. A. Pilvelytei desertas buvo patiektas su vaniliniais ledais, o pati Renata sulaukė vienos populiariausių Lietuvos dainininkių komplimentų.

Nemėgstantiems stovėti prie viryklės: kepta vištiena su daržovėmis (7)

2014 liepos mėn. 9 d. 15:35
Nemėgstu ilgai stovėti prie viryklės, tad mano praleistas laikas virtuvėje yra tikrai trumpas. Mėgstu, kad maistas būtų kuo mažiau perdirbtas ir paprastesnis. Todėl mano gaminiai užtrunka vos 20-30 minučių. Sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Goodlife“ trenerė Toma Kreivėnaitė dalinasi greitu, skaniu ir tikrai pakankamai sveiku patiekalu, kuriam sugaišite vos pusvalandį.