Ar verta vergauti sodui?

Vienoje sodyboje mačiau preciziškai lygiai nuskustą veją, visi jos pakraščiai nurėžti tarsi su liniuote. Šeimininkas didžiavosi: net jei ir su didinamuoju stiklu ieškotum, vejoje nerastum ne tik piktžolės, bet ir menkiausio dobiliuko. Žinoma, žalia veja kuria estetinį sodybos vaizdą. Ramus, paprastas žalias fonas padeda pailsinti akis. Tačiau ar verta dėl to vergauti savo sodui, ar ne laikas per tvarkingą pievą perbėgti basakojei vasarai ir pribarstyti žiedų?

Įsivaizduokite: šeštadienis, vejos nepjaunate, nelaistote, netręšiate, neravite piktžolių, turite daugiau laisvo laiko, o sodo danga – ne nuobodžiai lygi, bet spalvingai žydinti. Nereikia kovoti su atsitiktiniais augalais, kurių atklysta į jūsų sodą ir prigyja.

Žydinčios mauritaninės pievos

Žydinčios pievos padeda saugoti gamtinę įvairovę. Užsienyje labai populiaru sode užveisti natūralią žydinčią veją, kuri vadinama mauritanine.

Mauritaninės vejos puikiai tinka ne tik kaimo kraštovaizdyje, bet ir priemiesčio sodybose. Jose galima derinti ankštinius ir varpinius augalus, kultūrines ir laukines gėles. Mauritanines pievas nesunku įsirengti patiems. Joms nereikia idealiai išlyginti dirvožemio kaip vejoms. Labai tinka apželdinti šlaitus ir sunkiai pasiekiamas vietas, sodybos pakraščius. Sėklų galima prisirinkti patiems arba nusipirkti jau paruoštų mišinių.

Suderinti sėklų mišiniai

Žydinčioms pievoms naudojami miglinių šeimos augalai, kurie augdami, žydėdami ir brandindami sėklas būna labai dekoratyvūs. Tai paprastosios smilgos, raudonieji ir aviniai eraičinai, pievinės, paprastosios bei plokščiosios miglės, lieknosios kelerijos, kvapiosios gardunytės, kiškio ašarėlės. Iš daugiamečių pupinių šeimos augalų tinka apyninės liucernos, paprastieji garždeniai, sėjamieji esparcetai, purpuriniai dobilai.

Mauritaninėms pievoms parenkamos tokių rūšių gėlės, kurios žydi visą sezoną. Tai aguonos, rugiagėlės, ramunės ir kt.

Augalai geriau augs, jeigu jiems sudarysite tinkamas sąlygas. Pievinės miglės nemėgsta šlapio dirvožemio, pavėsio, geriau auga antraisiais metais. Sunkiame dirvožemyje geriau auga baltieji dobilai, paprastieji garždeniai, apyninės liucernos, pieviniai katilėliai, pakrūminės bajorės, paprastosios baltagalvės, pieviniai snapučiai, paprastosios veronikos, rugiagėlės, šilkažiedės gaisrenos, vaistiniai putokliai ir kt.

Smėlingame, lengvame dirvožemyje sėjamos pakrūminės bajorės, paprastosios baltagalvės, paprastosios kraujažolės, raudonieji dobilai, paprastosios smaliukės, vaistiniai putokliai, aguonos, kvapiosios vakarutės, lubinai, mėlynieji palemonai, pievinės vingiorykštės ir kt.