Vaikų kambarys turi būti kuo vaikiškesnis. Dauguma tėvų manydami, jog jų atžalos vieną dieną užaugs, kambarius dekoruoja taip, lyg jau dabar šiems būtų po 20 metų: draudžia lentynas nukrauti žaislais, ant sienų klijuoti piešinius ar mylimų žvaigždžių plakatus, išsirinkti spalvingus baldus, ant kurių pavaizduoti animacinių filmų herojai, palikti šiokią tokią netvarką žaidimų kampelyje. Tačiau daug geriau, kai vaikas savo kambaryje gali jaustis tikru šeimininku - pats jį dekoruoti bei apstatyti.
Interjeras, vaikų kambarys
© Corbis/Scanpix
Vaikų kambarius galima drąsiai dekoruoti ryškiomis spalvomis ir laisvai apstatyti baldais, nes jūsų atžaloms visiškai nesvarbu, ką apie jų gyvenamąją teritoriją pagalvos jūsų draugai ar giminaičiai - jų gyvenimas turi būti spalvingas ir įdomus iki pačių įvairiausių smulkmenų. Tik, deja, tėveliams dažnai pritrūksta idėjų ir drąsos nuotaikingai įrengti vaikų kambarį, todėl jiems dažniau reikėtų tartis net su mažiausiomis savo atžalomis.

Spalvingi, bet praktiški

Vaikams galite leisti išsirinkti spalvas, baldus, patiems nuspręsti, kurioje kambario vietoje kas turi stovėti. Net jei vaikas ir suklys, tarkime, nepatogioje vietoje pasistatys lentyną, bet tai jam bus pamoka, o daiktą kiek vėliau perstumti į kitą vietą nėra jau taip sunku.

Kovoti su netvarka vaikų kambaryje gali tikti įvairios, net smulkiausios lentynėlės. Mažieji paprastai turi išndaug daiktų. Taigi jiems reikia ir vietos tiems daiktams susidėti. Kad šio „lobyno" nebūtų matyti - įrenkite tam specialią spintą su stumdomomis durimis. Už jų galėsite paslėpti visą netvarką. Vaikų piešiniai - kitas svarbus klausimas. Be jokios tvarkos sukabinti ant sienų jie gali atrodyti ne itin tvarkingai bei gražiai. Kad to išvengtumėte, pačius gražiausius vaikų piešinius įrėminkite. Paprastų medinių rėmelių prekybos centruose ar Kaziuko turguje galite nusipirkti vos už keletą litų. Atrodys tvarkingiau, o mažylis pasijus įvertintas, kai jo paveikslas atsidurs rėmeliuose.

Kad vaikų kambarys iš tikrųjų atrodytų kaip vaikų kambarys, nereikėtų vengti jo dekoruoti įvairiais paveikslėliais. Pastaruosius galima klijuoti, tapyti ant spintų, grindų. Kilimą taip pat pasirinkite kuo minkštesnį, tačiau spalvingą: vaikai mėgsta žaisti susėdę tiesiog ant jo.

Moduliniai baldai

Vaikai auga. Išauga vos praėjusį rudenį pirktus batelius, taip pat „išauga" ir savo kambario baldus... Deja, dažnai keisti vaikų kambario baldus sugebėtų, matyt, tik reta tėvelių pora. Siekdami to išvengti, dauguma iš karto renkasi baldus, pritaikytus suaugusio žmogaus ūgiui. Tačiau savo kambaryje jūsų atžala turėtų sugebėti pasiekti kiekvieną lentyną ar ant jos padėtą daiktą - juk tai jo teritorija.

Kad jums nereikėtų nuolat tuštinti piniginės naujiems pirkiniams, galite rinktis specialius, augančiam vaikui tinkamus bei performuoti pritaikytus baldus. Tokie baldai dar vadinami moduliniais, nes juos galima įvairiai „sulankstyti", „sustumdyti".

Jie labai panašūs į stelažus ir taikomi panašiai kaip šie. Tai paprasčiausi mediniai rėmai, kuriuos bet kada galima išrinkti dalimis ir vėl iš naujo sumontuoti, pridėti papildomą lentyną ar uždarą spintelę, ją pakelti aukščiau ar tiesiog išformuoti. Spalvingas baldų detales galima gana lengvai dėti vieną ant kitos ir taip keisti kambario apipavidalinimą - kuo greičiau jūsų atžala augs, tuo didesnius „bokštus" iš baldų jam galėsite sustatyti.

Bene patogiausias ir praktiškiausias baldas - rašomasis stalas. Jo aukštį galima pritaikyti prie vaiko ūgio, taigi sėdėdamas prie tokio stalo jis negadins savo laikysenos, nesikūprins.

Stelažinių baldų būna ne tik stalų ar lentynų pavidalo. Labai praktiška ir patogu įsigyti tokio tipo lovas. Tarkime, dviejų aukštų lovą gana lengva paversti dviem vieno aukšto lovomis, o trumpą vaikišką lovytę pailginti iki paaugliui tinkamo guolio. Tada ji laikys visą gyvenimą, o mažylis jo ūgiui pritaikytoje lovoje geriau miegos.

Beje, stelažinis kūdikio vystymo stalas ateityje gali būti perdarytas į rašomąjį stalą. Tokie baldų komplektai paprastai būna lengvai keičiami ir papildomi. Deja, mūsų šalyje jų gali tekti šiek tiek paieškoti, nes ne visos baldų parduotuvės siūlo tokį pasirinkimą.

Vienas kambarys dviems

Jei turite du mažylius, bet negalite jiems skirti dviejų atskirų kambarių, teks išmokyti juodu gyventi kartu. Kuo vaikas suaugesnis, tuo daugiau jam reikia privačios erdvės, tad nuolatiniai ginčai tarp tokių „kambariokų" - tiesiog neišvengiami.

Norėdami suteikti jiems daugiau privatumo nebūtinai turite skirti du atskirus kambarius. Dažnai užtenka, tarkime, atskirti lovas - jau vien tai sukuria dvi atskiras teritorijas, kuriose šeimininkauja jų savininkai. Be to, jas galima atskirti ir spalvinga lengva širma.

Tam, kad du rašomieji stalai tokiame kambaryje neužimtų pernelyg daug vietos, geriau įsigyti vieną dviejų dydžio stalą. Vaikai, ruošdami pamokas, galės sėdėti skirtingose jo pusėse. Jei kambarys išties nedidelis, tokį stalą geriausia įrengti su ratukais ir pritvirtinti prie šalia sienos stovinčios lentynos, tačiau judantį specialiu lentynoje esančiu bėgiu. Mažieji stalą galės stumdyti į vieną ar kitą pusę. Užsinorėję pažaisti ar pasikvietę būrį draugų vaikai galės stalą nustumti į kambario kampą. Vėl pradėję mokytis - pastatys jį atgal į vietą.

Apgyvendinę du mažylius vienoje erdvėje, tam, kad išvengtumėte bereikalingų ginčų, įrenkite vienodas lentynas ar stalčiukus. Geriausia, jei tokiame kambaryje visko yra po du: kiekvienam po vienodo dydžio stalčių, spintos dalį, lentyną. Na, o kad kambario neperkrautumėte įvairiais baldais, teks griebtis išradingumo. Įvairius stalčius galima įmontuoti po lovomis, juose vaikučiai galės laikyti ne tik patalynę, bet ir asmeninius daiktus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (14)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (31)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (49)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (13)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (25)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (109)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (518)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę klausytis...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (23)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (13)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...