Švenčių laukimas ypatingas pakilia nuotaika ir skuba. Dienos lekia viena po kitos, ir štai jau reikia tiesti staltiesę ant šventinio salo. Viskas, rodos, paruošta, tačiau kažkas ne taip, kažko lyg ir trūksta. Norisi staigmenos, norisi, kad šių metų didžiosios šventės skirtųsi nuo praėjusiųjų. O kad taip atsitiktų, kartais reikia labai nedaug – detalės, iškalbingos smulkmenos, tinkamos spalvos ar iš savo sodo atsivežtos augalo šakelės.
Kalėdinis dekoras
© Corbis/Scanpix
Floristei Gritai Vaišnoraitei šie metai – ypatingi. Mergina nusprendė atidaryti savo gėlių ir stiliaus studiją. Nusibodo dirbti kitiems. Pasak Gritos, floristas turi nuolat tobulėti, o kas gali labiau raginti eiti pirmyn, jei ne savas verslas.

„Nedidelėse patalpose sostinės Labdarių gatvėje atidarėme parduotuvę-studiją. Pasitarusios kartu su bendraminte Lina Jurkevičiūte-Boček nusprendėme, kad atėjo metas kitaip žiūrėti į floristiką. Norime, kad mūsų studija taptų klubu, kad joje žmonės ne tik pirktų, bet ir panorėję mokytųsi, kaip sukurti gyvų gėlių ar sausažiedžių augalų kompozicijas, parinkti ar savo rankomis pasidaryti interjero detales“.

Pasak merginų, grožį kurti pačiam labai smagu. Tik reikia šiek tiek pasimokyti ir nebijoti eksperimentuoti. „Dabar, kai į duris beldžiasi šventės, jaučiame didelį žmonių susidomėjimą. Ne vienas atlekia ir perka, nes sako nebeturįs laiko, ką nors pasidaryti. Tačiau kartais reikia labai nedaug, ir namai atrodys šventiškai“.

Žalias kvepiantis takelis

Turintiems nors truputį laiko ir pasiryžusiems valandą kitą padirbėti, floristė patarė apsidairyti aplink ir šventinį salą puošti įvairiais daiktais. Pasak jos, ant baltos Kūčių staltiesės gražiai atrodys ir skleis malonų kvapą vingiuojantis žalias takelis iš smulkių pušų ar eglių šakelių. Takeliu iš vienų metų į kitus gali „žingsniuoti“ blizgantys burbulai, baltos Kūčių žvakės, pasidabruoti kankorėžiai. Jų galima rasti artimiausiame miškelyje. Turintiesiems primirštą vazoną ar kokį kitą gėlėms skirtą indą Grita siūlo jame sukurti savą kompoziciją iš įvairių žolių šluotelių, kurių galima prisirinkti išėjus pasivaikščioti. Sausus žolynus nupurškus sidabriškais dažais ar papuošus dirbtiniu šerkšnu bus galima didžiuotis savo rankų darbu.

Vienintelė ir nepakartojama

„Originaliai papuošti interjerą padės samanos. Jas tik reikia užvynioti ant pageidaujamos formos. Samanos gerai laikysis, jeigu jas pritvirtinsite blizgančiu siūlu, – patarė Grita. – Bus puošnu ir tvirta. Pastebėjau, kad daug kam patinka mūsų studijoje svečius pasitinkantys žali laibakojai samanų žmogeliukai. Norint pačiam tokius pasidaryti reikės truputį daugiau padirbėti – pritvirtinti ir išlankstyti rankeles ir kojeles“.

Jei norite pradžiuginti draugus originalia dovanėle, siūlau pasidaryti rutulį iš žievių. Reikia ant apvalaus pagrindo priklijuoti pušies žievės, patepti klijais, užbarstyti blizgučių, patupdyti drugelį ar paukštuką ir eiti į svečius. Tokia dovana bus vienintelė ir nepakartojama, nes daryta su meile ir dėmesiu. Beje, norintieji kurti, visokių floristinių smulkmenų gali įsigyti studijoje.

Iš motinėlės gamtos

Anot floristės, nuo ankstyvo pavasario jau galima ruoštis Kalėdoms. „Jei puolama ką nors pasidaryti paskutinį vakarą – nieko gera nelauk. Susinervinsite, ir tiek. Mes nuo pavasario pradedame rinkti visa, ką dovanoja motinėlė gamta: žoliaujame, renkame šakeles, kankorėžius, spyglius, žieves, samanas, šalnos pakąstus lapus, jūros akmenėlius ir nugludintus šakaliukus, – vardijo mergina. – Ką nutvėrusios velkame į studijos sandėliuką. Nežinau, kas galėtų iš gamtos netikti floristui“.

Grita pataria kiekvienam iš anksto pagalvoti, ko gali prireikti. Turintieji sodybas, gali iš ten parsivežti mielus prisiminimus keliančių detalių. „Viską galima panaudoti interjere. Tik reikia šiek tiek išmonės. Suprantu, kad sunku pačiam išsiaiškinti floristinius niuansus. Mes dirbame su specialiais įrankiais, naudojame floristams skirtas priemones: specialius klijus, fiksuojamąsias medžiagas, vielutes, – pasakojo pašnekovė. – Mūsų salone dirbantys specialistai gali ir paaiškinti, ir parodyti, kaip ką daryti. Tad kiekvienas, jei tik netingi ir randa laiko, gali mokytis floristikos“.

Deja, dažniausiai pabandžiusieji ką nors pasidaryti, numoja ranka ir perka jau sukurtą darbelį. Ne vienas tik pats pamėginęs ką nors sukurti nustemba, koks nelengvas floristo darbas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų vaikų (11)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (367)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (125)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

G. Nausėda apie prezidento rinkimus: prie šito klausimo bus galima sugrįžti labai rimtai (230)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (23)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (5)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos...

Marselyje automobilis rėžėsi į stoteles, vienas žmogus žuvo atnaujinta 13.26 (34)

Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas po to, kai automobilis rėžėsi į dvi stoteles...

Nepripraskite prie druskos: koks kiekis dar nekenkia organizmui (9)

Drusk os perteklius žmogaus organizmui yra žalingas, tačiau visiškai eliminuoti jos iš mitybos...

E. Mildažytė naują televizijos sezoną pasitinka pasikeitusi ir išduoda seną savo aistrą (4)

Žinoma žurnalistė ir LRT laidų vedėja Edita Mildažytė naujajame sezone bus matoma net...

Sveikuolių pica: tešlos pagrindą keiskite Portobelo grybu (13)

Portobelo grybai tokie universalūs, kad tinka įvairiausiems patiekalams. Šį kartą grybe...