Ar Lietuvoje galima sukurti dizaino bestselerį?
Dizaino projekto „Didėja“ organizatoriai neabejodami atsakytų teigiamai. Kitaip 2012 metais turbūt net nebūtų pradėję šios dizaino iniciatyvos. Nors viena iš iniciatorių, dizaino studijos „ALL design“ direktorė, KTU Dizaino centro vadovė Rūta Valušytė pirmąjį projektą pavadino eksperimentu, jau prieš porą metų buvo akivaizdus tokio projekto potencialas ir reikalingumas.
Dizaino projektas „Didėja“
© Organizatorių nuotr.

„Didėja“ organizatoriai galėtų įvardinti, ko tikrai reikia lietuviško dizaino bestselerio sukūrimui. „Šiandien svarbu kalbėti ne apie Lietuvos kūrybinio potencialo buvimą ar jo nebuvimą, bet jaunųjų dizainerių ir gamintojų gebėjimą užmegzti konstruktyvų ir rezultatyvų dialogą.

Gamintojai turi suprasti dizaino teikiamą pridėtinę vertę ir perspektyvas, pagal rinkos poreikius formuoti užduotis, o jaunieji dizaineriai jas tiksliai suprasti ir pasiūlyti kokybiškus, inovatyvius dizaino sprendimus“, - sakė R. Valušytė.

Ji įsitikinusi, jog šis projektas dizaineriams - tarsi saugi žaidimų zona, kurioje jie gali pasitikrinti savo kūrybingumą ir kompetencijas. Kita vertus, gamintojai gali sulaukti gerų dizaino idėjų, kurias realizavę gaus apčiuopiamą komercinę naudą. Šiemet vienas iš „Didėja“ projekto partnerių trikotažo gamintoja UAB „Garlita“ tarptautinėje parodoje „OutDoor Friedrichsafen“ jau pristatė jaunųjų dizainerių sukurtus trikotažo gaminius.

Pasak paradavimų vadovės Ritos Norvilienės, gaminių prototipai sulaukė pagyrimų kaip inovatyvūs ir puikios kokybės. „Jaunimas turi puikių pirminių produkto idėjų, tačiau reikia dar daug dirbti, kad ta idėja būtų realizuota iki serijinio produkto. Žinios, kurias gauna jaunieji kūrėjai bendradarbiaudami su gamintoju, yra didžiausia projekto teikiama nauda dalyviui. Šis projektas tai investicija į ateities kūrėjus, o kartu- ir galimybe užmegzti profesinius ryšius, išsiugdyti perspektyvius darbuotojus įmonei”,- teigė  UAB „ Garlita“ pardavimų vadovė Rita Norvilienė.

NAUJI PARTNERIAI PADĖS DIDĖTI

Nors pradžioje projekto pavadinimas labiau siejosi su žodžių junginiu „dizaino idėja“, organizatoriai neabejojo, jog anksčiau ar vėliau pavadinimas atitiks ir tikrąją pavadinimo reikšmę - eiti didyn, augti. Šiais metais projektui milžinišką postūmį suteikė nauji partneriai – Kauno technologijos universiteto Dizaino centras bei technologijų ir inovacijų parkas „Technopolis“. KTU universitetas žinomas kaip tarptautinius standartus atitinkantis mokslo ir inovacijų universitetas, o mokslo ir technologijų parkas „Technopolis” projektą palaikys solidžia verslumo skatinimo ir organizacine patirtimi.

R. Valušytė ypač džiaugėsi, jog prie šio projekto prisijungė ir strateginis KTU Dizaino centro partneris – dizaino organizacija iš Italijos „Design Library“. Milane įsikūrusios organizacijos įkūrėjas ir vadovas Lorenzo Piazzi pats atvyks į Lietuvą jauniesiems dizaineriams pravesti kūrybines dirbtuves. Jų tikslas – padėti dizaineriams patobulinti pirmines dizaino idėjas. Bendradarbiaujant su „Design Library“ sėkmingiausius „Didėja“ projektus jau ateinančiais metais planuojama pristatyti ir svarbiausiame pasaulyje dizaino renginyje – Milano dizaino savaitėje.

SKELBIA NAUJŲ DIZAINO IDĖJŲ KONKURSĄ

Projekto „Didėja“ internetiniame puslapyje jaunieji dizaineriai jau gali rasti naujas gamintojų pateiktas projektavimo užduotis šių metų rudens etapui. Pagrindinis projekto tikslas nesikeičia – ne tik sukurti, bet ir pagaminti stilingų, nebrangių ir įdomių produktų prototipus. Po susitikimo su gamintojais ir pirminių idėjų paruošimo planuojama surengti bendras kūrybines dirbtuves, kuriose gamintojai ir dizaineriai toliau diskutuos ir tobulins įdomiausias ir perspektyviausias dizaino idėjas. Ir kas žino, galbūt būtent tarp jų bus ta, kuri virs nauju lietuviško dizaino bestseleriu. Ir ne tik Lietuvoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (6)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (219)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (367)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (57)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (52)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

V. Matijošaitis: per ateinančius porą metų neatpažįstamai pasikeis visos centrinės Kauno gatvės (265)

Dalies medžių, kurie yra sergantys ir pažeisti, pakeitimas bus neišvengiamas, sako Kauno meras...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (20)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (1)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (218)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (16)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...