„Klasika – gerai. Ji niekada neišeina iš mados“, – sako žmonės, o mes netyčia randame tai, kas gali būti dar geriau – improvizaciją klasikos tema. Kodėl geriau? Todėl, kad improvizacija – tai kūryba. Ir todėl, kad tai – klasika.
Interjero detalės
© V.Jaručio nuotr. („Geri kadrai“)
„Jei namuose yra daug žalios ir rudos spalvų, būna labai sunku iš tokių namų išeiti, nes jie tampa ypač jaukūs“, – kažkur skaitytomis tiesomis dalijasi buto šeimininkė, šiuo metu Londone gyvenančio modelio Erikos Stasiulevičiūtės mama, mielai sutikusi aprodyti dukros būstą.

„Gal tai tikrai dėl žalios spalvos?“, – mintyse kirba klausimas bandant suprasti, kodėl atsisėdus į šalia židinio stovintį fotelį ar ant kėdės prie ovalinio stalo taip gera, kad laikas tarsi sustoja ir nesinori niekur judėti. Aplanko ir kitas pojūtis – prieš porą metų, kai lankiausi čia pirmą kartą, namai atrodė tokie pat jaukūs ir stilingi kaip ir šiandien.

Interjeras
Interjeras
© V.Jaručio nuotr.

Šis interjeras tarsi nepavaldus laikui, jis išsaugo savo ramumą ir buvimą savimi.

„Tikriausiai taip yra dėl to, kad kuriant interjerą buvo pasirinkta klasika“, – sufleruoja manasis racio ir suprantu, kad jis teisus.

Pati Erika, pasakodama apie būsto kūrimą, prisimena, kad norėjo stiliaus, kuris niekada nepasentų, o tik būtų papildomas naujais paveikslais, knygomis, širdžiai mielais daikteliais. Kurti interjerą ji pakvietė dizainerę Neriją Sabaliauskienę, kuri, šiandien apibūdindama Erikos namus, sako, kad juose jungė klasiką, prancūzų Provansą ir visa tai derino su šeimininkės asmenybe.

Paklausta, kaip galima tiksliai apibrėžti, kas yra „klasikinis interjero stilius“, dizainerė Nerija Sabaliauskienė prisipažįsta, jog šia tema būtų galima parašyti nemažai straipsnių, nes sąvoka – tikrai plati, o kur dar begalė niuansų – „amžinoji klasika“, „modernioji klasika“ ir t. t.

Klasika – tai dalykai, kurie nesensta, net pasikeitus madai

Erikos namų svetainės fotelis – puikus tokio stiliaus pavyzdys. Netgi ampyro stiliui artimas baltojo marmuro stalas su kėdėmis bus toks pat įdomus ir šiandien, ir prieš ar po dešimties metų. Apvali kėdutė prie židinio, primenanti Liudviko XIV laikus, taip pat nesiliaus intriguoti.

Interjeras
Interjeras
© V.Jaručio nuotr. („Geri kadrai“)

Erika prisipažįsta, kad šiai antikvarinei (na, ne Liudviko XIV laikų, bet vis tiek senai) kėdutei teko patirti išbandymą, kai skrendant iš Paryžiaus muitininkai nusprendė ją prapjauti ir patikrinti, ar ten nėra kontrabandos, o manekenė su mama patyrė nemažai nerimo laukdamos, kol ji buvo išgelbėta.

Balta sofa svetainėje, pasak Nerijos, – visuomet reikalingas baldas, tik skirtingais laikmečiais šiek tiek keitėsi raižinių kiekis ar ornamentų forma. Miegamajame kambaryje stovintis stalas iš pradžių buvo tipiškas klasikinis tamsaus medžio stalas, bet siekiant jam suteikti charakterį jis buvo perdažytas baltai – taip labiau atitinka Provanso dvasią.

Į improvizaciją klasikos tema puikiai įsilieja ir kitų stilių daiktai – pavyzdžiui, smetoninė močiutės spinta, kuri buvo specialiai restauruota. Dizainerė Nerija, paklausta, kas netiktų klasikiniam interjerui, sako, jog šiandien nėra jokių apribojimų kuriant namus, jei interjero dizainerio požiūris sutampa su būsimųjų namų šeimininko nuomone.

Interjero detalės
Interjero detalės
© V.Jaručio nuotr. („Geri kadrai“)

Ji teigia: „Žinoma, jei į ampyro stiliaus interjerą įspraustum viduramžišką stalą, tai tikrai būtų blogai, nes šie daiktai estetiškai nederėtų tarpusavyje, bet šiandien gyvename eklektikos amžiuje, kur derinami skirtingi dalykai. „Eklektikos“ gerąja prasme, o ne kičinio kratinio. Puikiai įsivaizduojame, koks buvo 6-ojo ar 7-ojo dešimtmečio stilius, o kaip įvardytume 2008-ųjų stilių? Vienos ryškios tendencijos nėra, tai – stilių įvairovė“.

Jaukiausias - židinys

Natūralios medžiagos, paprastos formos maloniai nuteikia akį, kaip ir daugybė pastatomų šviestuvų, žvakių ir veidrodžių. Pastaruosius, pasak Erikos mamos, ji gavo milžiniško siuntinio iš Paryžiaus pavidalu – būtent ten dukra surankiojo šiuos veidrodžius ypatingai ornamentuotais rėmais. Iš užsienio atkeliavo ir daugiau daiktų – Erika prisipažįsta, kad norėjo sukurti ne tik jaukius, bet ir atspindinčius jos gyvenimą, primenančius keliones po skirtingas šalis namus.

Čia daug knygų (mergina sakosi visų net nespėjusi suvežti, nes Lietuvoje per metus praleidžia ne daugiau kaip porą mėnesių), iš mamos ir senelės gautų šeimyninių relikvijų (indų, sidabro įrankių) ir nuotraukų. Jų Erika norėtų dar daugiau ir įkurdintų jas neįprastoje vietoje – vonios kambaryje, nes tai – pati intymiausia zona ir mylimų žmonių atvaizdai čia puikiai derėtų, o be to – „tegul viskas būna kitaip“.

Interjero detalės
Interjero detalės
© V.Jaručio nuotr. („Geri kadrai“)

Erikos mamai jaukiausia namų vieta yra židinys, prie kurio labai gera sėdėti žiemos vakarais, o pati Erika sako mielai sėdinti ir prie rašomojo stalo ar... mirkstanti vonioje. Karšta vonia su kvepiančiais aliejais ir keliais kvepalų lašais – geriausias būdas atsipalaiduoti.

Žinant, koks įtemptas modelių gyvenimas, derėtų šį „know-how“ gerai įsidėmėti. Be paslapčių apie atsipalaidavimą iš Erikos galima pasimokyti ir... meilės savo namams, nors gal šis jausmas atsiranda natūraliai, kai taip dažnai esi toli nuo jų? Taip netyčia paaiškėja šių namų jaukumo paslaptis – ne tik ramiai nuteikianti žalia gobelenų ir užuolaidų spalva, akims malonios ramios baldų linijos, bet ir didžiulė meilė juos kuriant.

Rugsėjį žurnalas "Express Mada" – dar storesnis ir papildytas priedu jaunimui. Mados gurmanams - fotosesija iš Niujorko.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (21)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (6)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (244)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (7)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (15)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (6)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (84)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (75)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (46)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (16)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...