Ne kiekvienas namie gali įsirengti pirtelę, turėdamas valandą nuvažiuoti į sveikatingumo kompleksą ar sporto klubą nespėsi, o pasimėgauti pirties malonumais norėtųsi. Išeitis yra: net jei gyvenate miesto viduryje, daugiabučiame name, panašius į pirties malonumus jums gali suteikti dušai su specialia „pirties“ funkcija.
Dušas, praustis, garai
© Corbis/Scanpix
Teisybė, gariniai dušai niekada neatstos geros pirties ar saunos, tačiau šiokių tokių malonumų vis dėlto suteiks. Garinis dušas, kaip ir pirtis, gerina savijautą, padeda pašalinti šlakus. Pirtyse šie procesai vyksta greičiau ir intensyviau, garinėse dušinėse - kiek lėčiau.

Gana dažnai garinių dušo kabinų funkcijos yra derinamos su masažinėmis dušinėmis. Tokios dušinės paprastai įrengiamos keturių sienelių dušo kabinose. Jos gali skirtis savo funkcijomis, atliekamo masažo efektais, kartu ir kaina. Kuo daugiau funkcijų ir kuo jos kokybiškesnės, tuo brangiau toks malonumas jums atsieis. Dažniausiai šalia garinių dušinių montuojama lietaus bei paprasta masažinė. Taigi dviguba nauda: ir masažas, ir garų efektas. Beje, nors paprasto dušo galvutės srovė masažuoja beveik taip pat gerai, kaip ir masažinė, garinis dušas ypač pravers tiems, kurie neturi galimybės namie įsirengti vonios.

Brangu, bet galima sutaupyti

Garinių bei masažinių dušo kabinų įrengimas kainuoja gana brangiai, todėl leisti sau šį malonumą gali ne kiekvienas. Kad ir kaip būtų, šalies gyventojai vis dažniau renkasi šiuos, labai brangius, tačiau galybę funkcijų atliekančius dušus. Garinės, kartu galbūt ir masažinės, dušinės kaina priklausys nuo to, kiek funkcijų ji atlieka. Panašiai kaip sūkurinių vonių - kuo daugiau funkcijų, tuo brangiau.

Tačiau turbūt daugelis žinote, jog naudojantis dušu ne tik puikiai masažuojama oda, bet ir taupomas vanduo. Gariniai dušai vandens išnaudoja mažiau nei įprastiniai. Garo pavidalu išskaidytas vanduo tolygiai pasiskirsto po visą dušo kabiną, todėl jo sunaudojama visai nedaug, o efektas išlieka gana ilgam.

Įsirengdami garinį dušą atkreipkite dėmesį, iš kokios medžiagos pagamintas dušo kabinos pagrindas. Dušo vonelei ypač tinka patvarus bei kietas stiklo pluošto akrilas. Be to, reikia neužmiršti pasidomėti garantiniu laikotarpiu bei įmonės patikimumu, dar ir tuo, ar sugedus dušinei galėsite sulaukti pagalbos.

Išeitis nemėgstantiems tikrų pirčių

Garinių dušų kabinos paprastai įrengiamos „įrėmintos", su specialiu stogeliu virš galvos - kad garas neišsisklaidytų vonios kambaryje. Tiesa, garinius dušus, ypač individualiuose namuose, galima įrengti ir „atkirtus" kurį nors vonios kambario kampą. Tik tokiu atveju pageidautina, kad lubos nebūtų pernelyg aukštos.

Gariniame duše yra įrengtas garų generatorius. Jis pučia karšto vandens garus. Iš esmės tokios pirtys nebūna itin karštos - aukščiausia temperatūra gali būti tokia, kokios temperatūros vanduo teka iš jūsų karšto vandens čiaupo. Paprastai, kai po dušo kabiną pasklinda garai, temperatūra siekia apie 40 laipsnių. Taigi nemėgstantiesiems ilgai sėdėti tikrose pirtyse, kur temperatūra pakyla iki 80 ir daugiau laipsnių - tai geriausia išeitis.

Reikalauja kruopščios priežiūros

Įsirengus garinį dušą teks skirti ir kiek daugiau laiko jo priežiūrai. Įvairūs purkštukai bei antgaliai gana greitai gali apkalkėti ir užsikimšti dėl kieto vandens.

Miestuose vanduo yra gana geras, tai nutinka rečiau, tačiau rajoninėse vietovėse, kur gyventojai dažniausiai turi nuosavus gręžinius, užkalkėjusių purkštukų pasitaiko dažniau. Taigi derėtų atkreipti į tai dėmesį ir dažniau tokius purkštukus nušveisti, skirti jiems daugiau dėmesio bei vartoti stipresnį valiklį. Rinkdamiesi dušo kabiną taip pat atkreipkite dėmesį, ar purkštukus bus lengva valyti. Jei vanduo jūsų rajone kietas, geriausia rinktis lengvai valomus guminius purkštukus.

Pačią dušo kabiną, jos išorinį apipavidalinimą galite rinktis iš gausybės pavyzdžių ir taikyti prie vonios kambario interjero pagal savo skonį. Specialistai siūlo nebijoti nestandartinių sprendimų, net į paprastus namų apyvokos daiktus pradėti žiūrėti kiek kitaip.

Net kvapų ar spalvų terapija

Užsisakius dušą su įvairių pakopų pirties funkcijomis, jį atveš į namus ir sumontuos specialistai. Jie paaiškins ir kaip šiuo įrenginiu naudotis bei papasakos apie visas dušo kabinos galimybes. Išbandydami naują pirkinį nepersistenkite - prisiminkite, kad pernelyg ilgai kaitinantis ar būnant tokiame duše, kaip ir bet kurioje kitoje drėgnoje ir karštoje vietoje, gali apimti svaigulys, net galite apalpti.

Nepatingėkite išsiaiškinti, kokia rekomenduojama buvimo dušo kabinoje trukmė, kai veikia įvairios jo funkcijos. Itin atsargiems derėtų būti žmonėms, kurie turi širdies problemų. Tokie specializuoti dušai jums tiks geriau nei tikros ir itin karštos pirtys, tačiau užsimiršti taip pat nederėtų.

Pats prausimasis garinėje pirtyje šiek tiek primena turkiškas pirtis, kurios taip pat nėra labai karštos ir veikia garų pagrindu. Beje, gariniai dušai turi specialias sėdynes, taigi jums nereikės ilgai stypsoti. Galėsite prisėsti ir atsipalaiduoti bei pailsėti. Juk tokios dušo kabinos, šiaip ar taip, gali atlikti ir kvapų ar spalvų terapijos funkcijas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (26)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (125)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (1)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (221)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (183)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (17)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (4)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (93)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...