Naujos formos

Dizainerė: gyvenant sovietiniame daugiabutyje, Provanso stiliaus interjeras gali atrodyti juokingai (8)

2017 kovo mėn. 24 d. 14:45
Dizainerė: gyvenant sovietiniame daugiabutyje, Provanso stiliaus interjeras gali atrodyti juokingai
Organizatorių nuotr.
Kas kuria interjero tendencijas? Ar jos žengia „koja kojon“ su aprangos tendencijomis? Kas bus madinga šį sezoną ir kaip nesuklysti atnaujinant savo namus?

Ar metalo profilio stogas gali pritraukti žaibą? (1)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:11
Metalo profilio stogas savaime rizikos pritraukti žaibą nedidina, bet yra galimybė, kad toks stogas per trečiąsias pastato konstrukcines dalis gaus įžemėjimą, vadinasi, atsiras kažkoks potencialas, kuris skatins žaibo pritraukimą. Taip sako žaibosaugos paslaugų teikimo įmonės „Ežiukai“ darbų vadovas Kęstutis Kvietkauskas.

Fotografas A. Burba į gyvūnus pažvelgė iš apačios (1)

2017 kovo mėn. 23 d. 09:46
Andriaus Burbos nuotraukos
Stopkadras / LRT
Katės, šunys ir net arkliai puikuojasi fotografo Andriaus Burbos nuotraukose, spėjusiose pagarsėti ir užsienio šalyse. Didelio susidomėjimo sulaukusių gyvūnų nuotraukų autorius sako, kad įkvėpimas gimė žiūrint į kačių augintojų nuotraukas socialiniuose tinkluose.

Agronomas pataria: pirmieji pavasario darbai – nuo ko pradėti?

2017 kovo mėn. 23 d. 09:44
Patyrę daržovių augintojai jau žino, kad kovo mėnesio pabaiga yra pats tinkamiausias laikas planuoti derlių ir imtis paruošiamųjų darbų.

Pavasarinis namų tvarkymas: kokias priemones renkasi lietuviai? (1)

2017 kovo mėn. 22 d. 14:54
Pirmieji pavasario saulės spinduliai atkeliaujantys pro dulkėtus langus dažnai primena, kad atėjo laikas švarinti savo namus. Geriausių namų švaros receptų bei priemonių ieško kiekvienas ir tikriausiai daugelis yra sukaupę nemenką valiklių kolekciją.

Tęsiame statybas po žiemos: 5 dalykai, kuriuos turite iš karto padaryti (3)

2017 kovo mėn. 21 d. 13:19
Tęsiame statybas po žiemos: 5 dalykai, kuriuos turite iš karto padaryti
Shutterstock
Atėjus pavasariui ir vėl pasirodžius saulutei, atgyja statybvietės. Nors šiuolaikinės technologijos leidžia statybas tęsti ir žiemą, tačiau visi sutinka – pavasarį tai daryti yra ir komfortabiliau, ir šilčiau.

Patarimai, kaip įpūsti pavasario į savo namus

2017 kovo mėn. 21 d. 10:41
Patarimai, kaip įpūsti pavasario į savo namus
Foto / Namų idėjų centras NIC
Pavasaris. Metas, kada iš šalčio gniaužtų bundant gamtai, iš pilkumos norime išsivaduoti ir patys, tai – permainų laikas. Nauja šukuosena, iš spintos gilumų lendantis vasariškas garderobas ir bundantis noras į savo namus įnešti naujų spalvų bei formų.

Kauniečių baldai – tarsi žvaigždės: šmėkščioja kine, spektakliuose, renginiuose (4)

2017 kovo mėn. 21 d. 00:00
Kauniečių Stabingių klasikiniai baldai
Asmeninis archyvas
Kauniečiai Tomas ir Viltė Stabingiai klasikinių baldų ir interjero detalių verslą pradėjo gana netikėtai, bet dabar tai – bene svarbiausia jų gyvenimo dalis. Tris parduotuves Vilniuje ir Kaune valdanti šeima nuolat sulaukia ne tik klasiką mėgstančių gyventojų, bet ir filmų, spektaklių kūrėjų, renginių bei fotosesijų organizatorių dėmesio.

Slapti restoranų triukai, apie kuriuos net nesusimąstote (25)

2017 kovo mėn. 18 d. 08:59
Slapti restoranų triukai, apie kuriuos net nesusimąstote
Shutterstock
Vakarieniaujančiųjų srauto koordinavimas aktyvų vakarą restorane – nelengvas uždavinys. Ką daryti, jei kompanija tingiai gurkšnoja kavutę, o pašonėje jau laukia daugybė vakarieniauti pageidaujančių svečių? Kaip klientus tinkamai „iškrapštyti“ išvengiant skubinimo ir nemalonaus prašymo užleisti vietą kitiems klientams?

Paneigė mitus apie naują buitinę techniką: ir taupesnė, ir išmanesnė (7)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:29
Paneigė mitus apie naują buitinę techniką: ir taupesnė, ir išmanesnė
AOP nuotr.
Dauguma žmonių, rinkdamiesi buitinę techniką, tebekreipia didelį dėmesį į kilmės šalį, nors Lietuvoje ar Vokietijoje pagaminta technika iš tiesų nebūtinai yra geresnė už pagamintą Kinijoje, LRT RADIJUI sako Technologijų rinkos tyrimų bendrovės atstovas Eduardas Grybovas.

Lietuvių kūrybiškumas: atliekos tampa baldais ir interjero detalėmis (2)

2017 kovo mėn. 16 d. 12:02
Atliekos gali tapti interjero puošmena
Organizatorių archyvas
Net kas trečio gyventojo namuose būtų galima rasti nebeveikiančios elektroninės technikos. Neveikiantys šaldytuvai, orkaitės, telefonai, žibintuvėliai, kompiuteriai ir t. t. namuose dažniausiai užsilieka, nes gyventojai neturi laiko rūpintis jų atsikratymu, ketina susiremontuoti ar atiduoti kitiems žmonėms.

Lietuviškos daržovių veislės: kurias geriausia rinktis? (3)

2017 kovo mėn. 16 d. 00:01
Pastaraisiais metais auga susidomėjimas lietuviškomis daržovių veislėmis. Galbūt todėl, kad joms tinka apibūdinimas – nelepios. Selekcininkai stengiasi, kad daržovės būtų atsparesnės ligoms ir kenkėjams, aplinkos sąlygų poveikiui, nereikalautų gausaus tręšimo...

Kaip užsiauginti Pekino kopūstus iš daigų

2017 kovo mėn. 19 d. 00:00
Kaip užsiauginti Pekino kopūstus iš daigų
Shutterstock
Kaip ir bet kurie kopūstai, pekininiai – ilgos dienos augalai. Kad jie žydėtų ir duotų derlių, šviesus paros metas, dar vadinamas fotoperiodu, turi trukti ilgiau nei 13 valandų. Jeigu šviesus paros metas trumpas (mažiau nei 12 valandų), žiedynkotis su sėklomis nesusiformuos, užtat auga lapai ir užsimezga gūžės.

7 ženklai, kad metas kviesti elektriką (17)

2017 kovo mėn. 15 d. 12:25
7 ženklai, kad metas kviesti elektriką
Shutterstock
Šias laikas neįsivaizduojame savo kasdienybės be elektros energijos. Elektra suteikia mums tikrai labai daug naudos, tačiau nereikia pamiršti, kad elektros energija gali būti ir pavojinga. Elektros instaliacijos gedimai yra viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių gaisrus. Norint išvengti nemalonių situacijų, labai svarbu laiku pamatyti ženklus, kurie perspėja apie galimą žalą.

Frankfurte bus paskelbtos naujausios vonios kambario tendencijos (1)

2017 kovo mėn. 14 d. 00:00
Frankfurte bus paskelbtos naujausios vonios kambario tendencijos
Shutterstock
Prekinio ženklo ISH parodos kas antrus vyksta Vokietijoje, Indijoje, Kinijoje. Frankfurte prie Maino organizuojama paroda laikoma svarbiausia ir sulaukia didžiausio susidomėjimo. Jau šią savaitę kovo 14-18 dienomis į Frankfurtą keliaus norintys susipažinti su naujausiomis vonios kambario dizaino kolekcijomis ir tendencijomis, sužinoti apie pastatų automatizavimo, vėdinimo, kondicionavimo, apsaugos sistemų inovacijas, išgirsti apie naujausius atsinaujinančių energetikos šaltinių pasiekimus.

Ką šiandien siūlo profesionalūs interjero dizaineriai? (1)

2017 kovo mėn. 13 d. 11:38
Ką šiandien siūlo profesionalūs interjero dizaineriai?
Foto / Jaukumo kūrėjai
Daugelis sutiktų – pagalbos kreiptis į savo srities profesionalus ne tik naudinga, bet ir būtina. Ypač, kuomet kalba pasisuka apie interjerą ir namus. Dizainerio paslaugos sutaupo laiko, pinigų ir be abejonės nervų. Todėl planuojantiems keisti, įsirengti ar atnaujinti būstą, reikalingas pilnas komplektas.

Pieto Oudolfo sodų banga randa atgarsį ir Lietuvoje (4)

2017 kovo mėn. 11 d. 00:00
Pieto Oudolfo sodų banga randa atgarsį ir Lietuvoje
Shutterstock
Ne pirmus metus pasaulis sužavėtas Pieto Oudolfo sodų mados, vadinamos olandiškąja. Apie tai, kuo ypatinga ši želdinimo kryptis ir ką reikėtų žinoti norint patiems įsirengti tokį sodą, kalbiname tinklaraščio „Kitokie augalai“ įkūrėją, želdynų dizainerę Rasą Laurinavičienę. Ji lankėsi įvairių šalių parkuose bei soduose ir turėjo galimybę išvysti P.Oudolfo sodą savo akimis.

„Capel Manor Gardens“: viena vieta – daugybė sodų (1)

2017 kovo mėn. 12 d. 00:00
„Capel Manor Gardens“: viena vieta – daugybė sodų
Shutterstock
Jei kada nors iškils klausimas „ką veikti savaitgalį?“, patariu apsilankyti „Capel Manor Gardens“. Šie šiauriniame Londone esantys sodai stebina augalų įvairove, skirtingų tipų sodais bei mini zoologijos sodu su itin žaviomis lamomis. 30 arų besidriekiantys sodai, kurie buvo pradėti kurti dar XIII a., iki šių dienų džiugina visų apsilankiusiųjų akis ir širdis…

Netikėtos medžiagos dizainerei padėjo sukurti ypatingą interjerą (1)

2017 kovo mėn. 17 d. 15:18
Netikėtos medžiagos dizainerei padėjo sukurti ypatingą interjerą
D.Petrulaičio nuotr.
Darbe išvarginti šaltos, dažniausiai baltos, ryškiai apšviestos aplinkos žmonės namuose trokšta šilumos ir jaukumo. Jį kuria tamsios spalvos, grubios, tarsi ne iki galo apdirbtos natūralios medžiagos, organiškos formos. Tai padeda priartėti prie gamtos, kurios ypač pasiilgsta naujų gyvenamųjų kvartalų gyventojai.

Gargždiškio kolekcijoje – reti eksponatai (5)

2017 kovo mėn. 10 d. 10:05
Gargždiškio kolekcijoje – reti eksponatai
Stopkadras / LRT
Įspūdingą tarpukario nepriklausomos Lietuvos pašto ženklų, atvirukų, įvairių spaudos leidinių kolekciją surinkęs gargždiškis sako, kad ši aistra jį užvaldžiusi dar paauglystėje. Daugumą eksponatų surado ir įsigijo sovietmečiu, kai net kalbėti apie tokius dalykus buvo pavojinga.

Vaiko ir mamos darželis — žydinti oazė namuose (2)

2017 kovo mėn. 9 d. 12:20
Vaiko ir mamos darželis — žydinti oazė namuose
Asmeninio albumo nuotr.
Kol pavasaris — tik kalendorinis ir laukas dar nevilioja šiluma, floristė Inga Smalinskaitė kviečia pirmaisiais žiedais gėrėtis namuose.

Vilnietė sumeistravo įspūdingą ežių namą (2)

2017 kovo mėn. 9 d. 00:00
Vilnietė sumeistravo įspūdingą ežių namą
Stopkadras / LRT
Dviejų mažamečių dukryčių mama Rūta Iliuk prisipažįsta meistraujanti jau seniai, o šio interjero šedevro – ežių namo – įkvėpimu tapo nebenaudojamos komodėlės.

Neišmeskite: kam galima panaudoti tualetinio popieriaus ritinėlius (48)

2017 kovo mėn. 10 d. 11:53
Neišmeskite: kam galima panaudoti tualetinio popieriaus ritinėlius
Shutterstock
Išradingi žmonės prigalvoja visko, o ypač - ką galima padaryti iš panaudotų daiktų antrą kartą. Štai kad ir kartoniniais tualetinio popieriaus ritinėliai - pasirodo, juos galima labai sėkmingai panaudoti. Kam? Pažiūrėkime.

Originalus sėklų daiginimo būdas tiems, kas neturi vietos (13)

2017 kovo mėn. 11 d. 20:09
Originalus sėklų daiginimo būdas tiems, kas neturi vietos
Shutterstock
Jeigu neturite pakankamai vietos ir sąlygų augalų daiginimui ant palangės, pabandykite dalį sėklų pasėti ant tualetinio popieriaus. Kitaip šis sėjimo būdas vadinamas suktine.

Ką reikia žinoti apie ąžuolinius baldus (2)

2017 kovo mėn. 8 d. 10:38
Ką reikia žinoti apie ąžuolinius baldus
Shutterstock
Ąžuolas yra labiausiai vertinamas medis Lietuvoje. Nuo pačių seniausių laikų ąžuoliniai baldai buvo vienas iš prabangos simbolių didikų ir ponų namuose. Šiandien ąžuoliniai baldai vertinami ne ką mažiau. Šis medis išsiskiria savo universalumu, spalvų palete ir tekstūra.

Dizainerė 25 kv. m erdvėje įkūrė funkcionalius namus (8)

2017 kovo mėn. 8 d. 10:24
Dizainerė 25 kv. m erdvėje įkūrė funkcionalius namus
Stopkadras / LRT
Sukurti patogų būstą itin mažoje patalpoje – sudėtinga užduotis, tačiau dizainerei Daliai Mauricaitei-Kalinauskienei patinka iššūkiai.

S. Paltanavičius: tarp beržo ir klevo sulos yra skirtumas (4)

2017 kovo mėn. 6 d. 15:42
Esame pavasaryje, pačioje jo pradžioje. Tiems, kas taip ir nepamatė ir nepajautė ribos tarp žiemos ir pavasario, primename, kad esame jau kitapus jos. O dabar mums šventė. Taip, Lietuvoje – šv. Kazimiero, Kaziuko, diena – jau tikro pavasario šventė. Nuo seno ji dar vadinama Kovų, Kovarnių ar Varnų diena.

Norite tapti burtininku? Lenkijoje atidaryta Kerėjimo mokykla (5)

2017 kovo mėn. 3 d. 10:24
Kas bent kartą nėra svajojęs būti burtininku ar bent trumpam patekti į Hogvartsą, kuriame mokėsi garsusis Haris Poteris? Ši svajonė gali išsipildyti, nes kaimyninėje Lenkijoje atidaryta Kerėjimo mokykla. Per tris čia praleistas dienas, atlikdami tam tikrus vaidmenis, mokiniai mokosi įvairiausių burtų ir raganavimo.

Dizainerė apie būsto pasirinkimo klaidas: perkame kvadratinius metrus ir vaizdą pro langą (11)

2017 kovo mėn. 3 d. 00:00
Buitis „žudo“ – taip neretai prabylame, kai tenka tvarkyti namus ir nerti į rutiną. O štai dizainerė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė sako, kad gana vergauti daiktams. Tačiau kaip atsikratyti tuo, ko nereikia, ir nesunkiai susikurti svajonę? Specialistė pristato naują modernų požiūrį į namus ir buitį, kuri, beje, nevargina, o kiekvienas daiktas joje turi tikslingą vietą ir paskirtį.

Trapus grožis: kaip ritasi ir pirmajam skrydžiui ruošiasi tropiniai drugeliai

2017 kovo mėn. 2 d. 10:40
Viename Vilniaus prekybos centrų veikia tropinių drugelių paroda. Joje galima stebėti ne tik, kaip drugeliai skraido, maitinasi, bet ir kaip vienas po kito išlenda iš kokono ir pradeda tiesinti bei džiovinti savo sparnus pirmajam skrydžiui.