Naujos formos

Šių metų roletų tendencijos: langus dengsime labai įdomiai

2017 balandžio mėn. 28 d. 09:32
Pavasaris – tikras atsinaujinimo metas. Vis dažniau šviečiant saulei nemažai žmonių svarsto apie tinkamą langų uždengimą: norime apsaugoti namus nuo karščio, kartu ir atnaujinti namų interjerą.

Renkamės stogdengius ir stogo dangos tiekėją: patarimai, kaip neapsigauti (12)

2017 balandžio mėn. 27 d. 17:11
Pagrindiniai kriterijai renkantis stogo dangą yra išvaizda, kaina, ilgaamžiškumas. O iš tiesų kokios savybės yra būtinos renkantis stogo dangą? Juk dažnai būna, kad išvaizda apgaulinga, po efektyviu vaizdu gali slėptis prastas stogdengių darbas, nekokybiška danga, trumpas eksploatacijos laikas. Plačiau apie šiuos aspektus pasakoja stogų dangų specialistas Robertas Gervelis.

„Statyba Jums“: kaip pasirinkti tinkamą akvariumą (2)

2017 balandžio mėn. 26 d. 15:23
Akvariumas namus puošia, suteikia jiems jaukumo, išskirtinumo, dažnai sudaro prabangos įspūdį. Žuvyčių stebėjimas padeda nuvyti įtampą, stresą, veikia raminančiai. Visa tai nustatyta tyrimais, juolab, feng shui specialistai teigia, kad akvariumas yra išties stipri energijos harmonizavimo priemonė. Vieni akvariumą derina prie namų aplinkos, interjero ir dominuojančių spalvų. Kiti renkasi pagal jo dydį ir formą, užsisakant individualiai – galite turėti bet kokios formos, dizaino ir iš tiesų džiaugtis unikalia namų puošmena. Kaip pasirinkti akvariumą pasakoja Stalma vadovas Petras Paleika.

Prasidėjo sodo darbai: kodėl tai naudinga sveikatai? (2)

2017 balandžio mėn. 26 d. 11:55
Pavasaris asocijuojasi su bundančia gamta, o kartu ir primena apie žiemą primirštus sodo darbus lauke. Vieniems tai darbas, kitiems – atsipalaidavimo ir mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas. Bet ar žinojote, kad sodininkystė gali būti laikoma ir pačiu tikriausiu sportu, kuris atneša naudą ne tik fizinei, bet ir psichinei savijautai?

„Statyba Jums“: lova spintoje - sprendimas mažoms erdvėms (6)

2017 balandžio mėn. 25 d. 17:11
Gyvenimo tempui vis labiau įgaunant pagreitį mažos erdvės vis dažniau tampa pageidaujamos ir populiarios. Maži butai, apartamentai - šiuo metu rinkoje vieni geidžiamiausi. Tačiau ne vienam kyla klausimas kaip patogiai ir jaukiai įsikurti mažame būste, kaip pritaikyti modernius dizaino sprendimus ir kaip per minutę darbo kambarį paversti miegamuoju, miegamąjį - svetaine?

Orchidėjos – puošmena bet kokiam interjerui

2017 balandžio mėn. 29 d. 00:03
Orchidėjos – gėlės, išsiskiriančios ne tik grožiu, bet ir stulbinama įvairove bei ilgu žydėjimu. Tad nenuostabu, jog visada buvo prabangos ir gero skonio atributas. Na, o pastaraisiais metais orchidėjas labiausiai išpopuliarino jų gebėjimas papuošti bet kokio stiliaus interjerą.

Kaip išsirinkti tinkamas plyteles? (9)

2017 balandžio mėn. 25 d. 00:01
Nesvarbu, ar galvojate apie garažo remonto darbus ar tiesiog norite pradėti naujo garažo statybas, tačiau tikriausiai bet koku atveju turite daugybę su tuo susijusių klausimų.

Patarimai, padėsiantys išsirinkti valgomojo stalą

2017 balandžio mėn. 24 d. 11:06
Pats pagrindinis akcentas valgomajame yra stalas. Jis užima svarbiausią kambario dalį ir suteikia jam užbaigtumo jausmą. Tačiau prieš įsigydami valgomojo stalą negalvokite tik apie jo stilių ir dydį, bet pagalvokite ir apie tai, kokią nuotaiką savo aplinkoje norite sukurti.

Kaip išgelbėti apšalusius narcizus ir tulpes?

2017 balandžio mėn. 21 d. 13:38
Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo specialistai sako nepamenantys taip užsitęsusių šalčių. Apšalo daugiau nei 9 arų plote augančios įvairių veislių tulpės. Augalai nežus, bet kitų metų derliui gali būti pakenkta.

Kovai su pelėsiu pasitelkia peroksidą (1)

2017 balandžio mėn. 24 d. 00:00
Namus valyti galima ne tik kenksmingomis cheminėmis priemonėmis, bet ir natūraliais produktais, esančiais kiekvienuose namuose.

5 laistymo klaidos, kurias daro nepatyrę sodininkai (1)

2017 balandžio mėn. 23 d. 00:00
Pavasaris – sodininkams vienas labiausiai užimtų laikotarpių, kai sodo darbai įsibėga ir vos spėjame suktis. Gamtai kaip reikiant atbudus ne tik planuojame, kokias gėlynais ir želdynais puošti sodo erdves, kaip atbaidyti kenkėjus, bet ir kaip išlaikyti norimą augalų žalumą ištisą sezoną.

Sakuros – nereiklus grožis, galintis augti daugelio kieme (14)

2017 balandžio mėn. 22 d. 00:02
Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo skyriuje, esančiame Vingio parke, šį penktadienį nuo 16 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į sakurų žydėjimo šventę. Tiesa, japoninės vyšnios sode dar žydi negausiai dėl šalnų.

Kaip tvarkyti namus, kad jie dvelktų pavasariu (3)

2017 balandžio mėn. 20 d. 12:21
Močiutė sakydavo, kad skolas būtina atiduoti iki šv. Kalėdų, o namus iš pagrindų susitvarkyti iki šv. Velykų. To iš jos išmoko mano mama, tų tradicijų laikausi ir aš. Juk iš tiesų be galo smagu švęsti tokias džiaugsmingas ir spalvingas šventes gaiviai kvepiančiuose namučiuose – tarytum pavasaris būtų įsitaisęs kiekvienoje jų kertelėje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis apšiltinimo medžiagas (2)

2017 balandžio mėn. 20 d. 09:08
Atėjo pavasaris ir prasidėjo statybų sezonas. Augant reikalavimams dėl pastatų energinio naudingumo, vis aktualesnis tampa apšiltinimo medžiagų pasirinkimas. Šiuo metu įvairūs gamintojais siūlo skirtingų rūšių apšiltinimo medžiagas, todėl kyla klausimas – į ką atkreipti dėmesį, renkantis statinio „kailinius“.

Kada iš tiesų reikia keisti baldus (5)

2017 balandžio mėn. 20 d. 00:00
Ne paslaptis, kad baldai mūsų gyvenime atspindi tai, kokie mes esame iš tikrųjų. Pažvelgus į namų interjerą galime matyti, koks yra žmogaus charakteris, taip pat galime nuspėti ir pomėgius ar gyvenimo stilių.

Nauja reforma: ką reikia žinoti prieš renkantis dulkių siurblį? (3)

2017 balandžio mėn. 19 d. 10:59
Renkantis naują dulkių siurblį dažniausiai vertinamas jo galingumas ir patvarumas. Tačiau ar tikrai galingumas nurodo efektyvų veikimą? Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, nebeliks galingesnių nei 900 vatų dulkių siurblių. Ši reforma buvo pradėta vykdyti 2014 m., tačiau jau nuo šių metų rudens dulkių siurbliams keliami dar griežtesni reikalavimai.

Sodo kenkėjos piktžolės: kaip jos atsirado?

2017 balandžio mėn. 19 d. 09:25
Kiekvienas sodininkas nė negalvojęs pasakytų, kad didžiausias jo priešas – piktžolės. Pasak Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjo Almanto Kulbio, piktžolės į Lietuvą atkeliavo trimis keliais ir dėl jų gajumo jas labai sunku išnaikinti.

Netikėčiausi šiuolaikinės virtuvės sprendimai: gartraukius montuosime į kaitlentes (4)

2017 balandžio mėn. 18 d. 14:18
Netikėčiausi šiuolaikinės virtuvės sprendimai: gartraukius montuosime į kaitlentes
Domus galerija
Įrengiant virtuvę, žmonės neretai pirmiau mąsto apie jos funkcionalumą ir praktiškus sprendimus. Nepaisant to, interjero dizaineriai kasmet pasiūlo kažką naujo ir netikėto, nes virtuvės erdvė vis dažniau laikoma ne maisto ruošimo, bet bendravimo erdve.

Skaitytojai dalijasi savo gražiausių margučių nuotraukomis (12)

2017 balandžio mėn. 14 d. 22:14
Skaitytojai dalijasi savo gražiausių margučių nuotraukomis
Skaitytojo nuotr.
Velykos jau čia pat! Savaitgalį visi ruošimės gražiausiai pavasario šventei.

Mažai pastangų - pribloškiantis rezultatas: 5 kiaušinių marginimo būdai (2)

2017 balandžio mėn. 15 d. 00:00
Sutikite - kiaušinių marginimas - vienas labiausiai laukiamų Velykų šventės momentų. Kai visa šeima susėda prie stalo ir puikiai leidžia laiką dekoruodami atgimimo simbolį - kiaušinį. Žinoma, visada norisi greitai ir gražiai, tad siūlome 5 metodus, kuriems nereikia daug pastangų, o rezultatas gaunasi stulbinantis!

Apie baldų dizaino tendencijas ir biuro ateitį - tiesiai iš parodos

2017 balandžio mėn. 18 d. 11:06
Apie baldų dizaino tendencijas ir biuro ateitį - tiesiai iš parodos
Organizatorių nuotr.
Po praėjusią savaitę Milane praūžusios didžiausios ir svarbiausios pasaulio baldų parodos „Salone del Mobile“ visi tikisi sužinoti naujausias baldų dizaino tendencijas. Jau daugiau kaip dešimtmetį šią parodą aplankantis dizaino publicistas Vaidotas Norkus neslepia skeptiško požiūrio į viešoje erdvėje brukamas dizaino tendencijas. Tuo tarpu „Ergolain“ projektuotoja Evelina Delekaitė parodoje pasigedo inovatyvių biuro baldų sprendimų.

Amerikietiškas prabangos elementas populiarėja Lietuvos virtuvėse (18)

2017 balandžio mėn. 27 d. 00:01
Virtuvės sala – maistui gaminti pritaikytas baldas, galintis atsirasti bet kurioje didesnėje virtuvėje.

Vilniaus centre – neįprastų margučių ekspozicija (6)

2017 balandžio mėn. 13 d. 15:25
Vilniaus centre – neįprastų margučių ekspozicija
Organizatorių nuotr.
Artėjant Velykoms Vilniaus centrą papuošė tautodailininko Vlado Martikonio margučių paroda. Stenduose prie Vilniaus Centrinio knygyno Gedimino prospekte (šalia V. Kudirkos aikštės) eksponuojami neįprastu būdu – skutinėjimu sukurti margučiai.

Karpinių meistrės rankose pražysta tobuli margučiai (21)

2017 balandžio mėn. 13 d. 19:05
Karpinių meistrės rankose pražysta tobuli margučiai
Asmeninio albumo nuotr.
„Gyvenime labiausiai mėgstu kurti gražius dalykus, ties kuriais žmonėms norėtųsi sustoti, grožėtis, žavėtis. Tada man be galo smagu ir tai suteikia nuostabių emocijų“,- šypsodamasi sako karpinių meistrė tautodailininkė klaipėdietė Kristina Stasė Mažukaitienė, demonstruodama savo preciziškai karpiniais dekoruotus kiaušinius.

Pavasariška namų dekoro idėja žingsnis po žingsnio

2017 balandžio mėn. 14 d. 00:00
Mažos detalės daro didelius stebuklus! Ir tai tinka visur - mūsų aprangos stiliuje, aplinkoje ar namuose. Velykoms siūlome pasigaminti floristinę kompoziciją, kuri namams suteiks šventinės nuotaikos ir pavasario kvapo.

Patarimai, kaip papuošti namus pavasario šventėms

2017 balandžio mėn. 13 d. 07:17
Artėjant Šv. Velykoms lietuviai ne tik suka galvas, kokiomis priemonėmis dažytis kiaušinius ir kokiais šventiniais patiekalais nustebinti šeimą, bet ir stengiasi išskirtinai papuošti namus. Prieš didžiąsias pavasario šventes floristai dalijasi patarimais, kaip papuošti namų duris.

Patarimai, kaip namuose sumaniai panaudoti actą (2)

2017 balandžio mėn. 26 d. 06:30
Actas tinkamas ne vien gaminant valgį. Kur jį galite panaudoti daugiau, pataria womansday.com.

Kas atneša pavasarį į mano namus

2017 balandžio mėn. 12 d. 00:00
Šie patarimai atsiųsti konkursui „Pavasario dvelksmas jūsų namuose“. Kviečiame dalyvauti ir jus!

Du originalūs kiaušinių marginimo būdai

2017 balandžio mėn. 12 d. 12:00
Du originalūs kiaušinių marginimo būdai
Asmeninio albumo nuotr.
Kiaušinių marginimas, tai ne tik svarbus artėjančių Šv. Velykų akcentas, bet smagi ir įdomi veikla kiekvienam. Todėl artėjant svarbiausiai pavasario šventei siūlome nesudėtingus, įdomius, nenuspėjamus margučių marginimo būdus, kuriuos galėsite išbandyti net ir su pačiais mažiausiais savo šeimos nariais. Patirkite ir atraskite visi kartu!

Naujas margučių dažymo būdas: prireiks skutimosi putų (16)

2017 balandžio mėn. 12 d. 06:30
Naujas margučių dažymo būdas: prireiks skutimosi putų
Youtube
Jei dar neteko girdėti apie kiaušinių dažymą su skutimosi kremu, siūlome pabandyti. Bandžiusieji teigia, kad rezultatai pranoko lūkesčius, rašoma goodhousekeeping.com.