Naujos formos

S. Paltanavičius: po Joninių lietaus užderės baravykai (1)

2017 birželio mėn. 23 d. 13:40
Rado baravykų
DELFI skaitytojas
Lietuvoje – vasara, pats aukščiausias jos aukštis! Vasarą ir šviesą simbolizuojančios Joninės užbaigs šios vasaros saulės laiką viršūnėn. Po to taip pat turėsime vasarą, tačiau gyvensime žinodami, kad ji mus iš lėto neša tamsos link.

Pomidorai. Kaip apsaugoti juos nuo maro? (34)

2017 birželio mėn. 20 d. 12:18
Fitoftorozė – viena kenksmingiausių ir dažniausių pomidorų ligų. Jos sukėlėjas grybas Phytophtora infestans pažeidžia visus antžeminius augalo organus. Ant stiebų ir lapkočių atsiranda pailgų, kartais susiliejančių, o ant lapų – netaisyklingų pilkai rudų dėmių. Kai liga išplinta ant žiedynų, šie pajuoduoja ir nudžiūva.

Aitriosios paprikos: galime auginti visus metus (5)

2017 birželio mėn. 22 d. 11:43
Aitriosios paprikos ne tik labai gražios – jos įtrauktos ir į Pasaulio sveikatos organizacijos gyvybiškai svarbių produktų dešimtuką. Apie aitriųjų paprikų savybes, jų įvairovę pasakoja kolekcininkė Ina Lenkaitienė iš Kazlų Rūdos, auginanti beveik pusšimtį aitriųjų paprikų veislių.

Remonto sąmata: kur galima sutaupyti, o kam geriau negailėti? (4)

2017 birželio mėn. 20 d. 10:14
Remonto sąmata: kur galima sutaupyti, o kam geriau negailėti?
Fotolia
Namų remontas atsiduria ne paskutinėje streso intensyvumo skalės vietoje. Ką jau kalbėti apie tai, kad remontas beveik visuomet kainuoja daugiau nei buvo planuota. Specialistai pataria, kaip sutaupyti nervų, pinigų, o svarbiausia – kur tvarkant būstą reikėtų investuoti daugiau, jei norite bent penkeriems metams atsisveikinti su remonto rūpesčiais.

Elektriniai paspirtukai: trumpalaikė mada ar naudingas prietaisas? (5)

2017 birželio mėn. 19 d. 11:07
Elektrinis paspirtukas – pasaulyje jau išpopuliarėjusi transporto priemonė, ypač patogi miestiečiams ir net keliaujantiems su šeima. Taip sako verslininkas Linas Kraniauskas. Jis tikina, kad lietuviai vis dažniau domisi tokios transporto priemonės pirkimu.

Kaip tinkamai prižiūrėti gertuvę (3)

2017 birželio mėn. 18 d. 00:00
Dažna daugelio palydovė darbe ir laisvalaikiu – vandens gertuvė, neleidžianti išdžiūti ir dehidratuoti. Tačiau retas, pasak specialistų, ją prižiūri, renkasi ir naudoja teisingai.

Kauno botanikos sodas skelbia bijūnų žydėjimo savaitę (3)

2017 birželio mėn. 16 d. 10:29
Kauno botanikos sode pražydo bijūnai. Jų veislių čia – apie 300, sako Kauno Botanikos sodo botaninių kolekcijų vyr. kuratorė Žibutė Baškienė. Jie visi skirtingi ir kero aukščiu, ir spalvomis, ir kvapais.

Kaip užauginti gausų braškių derlių (2)

2017 birželio mėn. 17 d. 19:45
Kaip prižiūrėti braškes, kad jos gausiai derėtų, klausiame Alekso ir Pauliaus Speičių sodininkystės ūkio vadovo Alekso Speičio. Anot jo, norint didelių uogų, dabar pats laikas pasirūpinti, kad augalams užtektų drėgmės, dirva būtų puri, papildomai patręšta, mulčiuota, o esant reikalui – apsaugota ir nuo šalnų.

Tyrimas atskleidė ekologinę bėdą: gyventojai lygintuvus ir virdulius išmeta netinkamai (13)

2017 birželio mėn. 16 d. 00:01
Smulkios elektroninės atliekos
Organizatorių archyvas
Net trečdalis nebereikalingų lygintuvų ir penktadalis virdulių keliauja ne saugiam perdirbimui, o išmetami kartu su buitinėmis atliekomis. Tokią pavojingą tendenciją atskleidė Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Kambarinių augalų priežiūra vasarą: kam metas keliauti į lauką? (1)

2017 birželio mėn. 16 d. 21:00
Puiki kambarinių augalų atostogų vieta – sodai, terasos ir balkonai. Tik ten juos apgyvendinti reikia ne bet kada ir ne bet kaip. Juk vieni mėgsta lepintis saulės spinduliuose, tiesiog negali be jų augti, o kiti turi glaustis šešėlyje ir nepakenčia kaitros.

Linksmas vaizdelis: orangutangas žaidžia su pasaulį užkariavusiu sukučiu (7)

2017 birželio mėn. 15 d. 11:24
Linksmas vaizdelis: orangutangas žaidžia su pasaulį užkariavusiu sukučiu
Youtube
Lietuvoje ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs sukutis žavi ne tik vaikus, bet ir gyvūnus.

Kaip pasirinkti ir prižiūrėti akmeninius stalviršius? (1)

2017 birželio mėn. 14 d. 19:30
Stalviršis gali būti daugelio baldų esminiu akcentu, atstovaujantis ne tik funkcionalumą ir praktiškumą, bet ir kuriantis vertę ir kokybę. Šiandien rinka gali pasiūlyti itin platų stalviršių pasirinkimą, tačiau žmonės vis dažniau grįžta prie natūralumo rinkdamiesi akmeninius.

Kas bendro tarp medinių grindų ir viskio? (1)

2017 birželio mėn. 14 d. 09:54
Medinės grindys
Organizatorių archyvas
Kam teko įsirenginėti ar remontuoti būstą, paliudys, jog vienu didžiausių rūpesčių tąkart tampa grindys – tenka ypač kruopščiai apgalvoti raštus, spalvas bei įsivertinti būsimus kaštus. Vis dėlto, norint, kad grindys ne tik gražiai atrodytų, bet ir ilgai tarnautų, derėtų pasidomėti, koks jų atsparumas drėgmei, bendros dėvėjimosi savybės.

Ar tikrai paparčiai nežydi? (2)

2017 birželio mėn. 14 d. 09:08
Nors visi žino, kad Joninių paparčio žiedas yra tik simbolinis, labai atidžiai paieškojus Lietuvoje galima rasti papartį, kuri galima palaikyti žydinčiu, sako gamtininkas Almantas Kulbis.

Garso instaliacija namuose: ką reikia žinoti? (17)

2017 birželio mėn. 12 d. 17:52
Žmogui garsas asocijuojasi su tam tikrais pojūčiais, atsiminimais, padeda atsipalaiduoti, susikaupti arba net sukelia susierzinimą. Norint namuose turėti gerą garsą reikia daug dėmesio skirti aparatūros kokybei. Žmogus, kuris statosi namą ir numato jame būsiant namų kiną, turi pagalvoti ir apie erdvės akustiką, ir tinkamą instaliaciją.

Šilauogės: kaip užprogramuoti gausų derlių (2)

2017 birželio mėn. 11 d. 00:00
Šilauogės: kaip užprogramuoti gausų derlių
A. Meiduvienė
Šilauogės – puikiai subalansuotas produktas. Jos pačios mėgsta būti maitinamos pagal gerai sustyguotą meniu. Svarbu laistyti, bet neperlieti, tręšti, bet po truputį... Taigi, pasitikrinkime, ar žinome, kokių medžiagų reikia mūsų pamėgtiems augalams, kad uogos burnoje tirptų.

Patarė, kaip įsirengti alpinariumą

2017 birželio mėn. 10 d. 00:00
Alpinariumas – tai atkurta alpių ar kalnuoto peizažo kopija, kuriai sukurti reikia kelių dydžių akmenų, žemaūgių visžalių spygliuočių ar sumedėjusių lapuočių ir žolinių augalų. Kaip jį įsirengti, mokė specialistė.

Kaip vasarą prižiūrėti kambarinius augalus? (1)

2017 birželio mėn. 9 d. 11:16
Namuose auginamus augalus vasarą reikia prižiūrėti lygiai taip pat, kaip ir kitais metų laikais, perspėja augalų kolekcininkas Andrius Plindinas. „Vasaros darbų rutina yra praktiškai tokia pati kaip ir kitu metų laikų, tik reikia pasidomėti, kuo skiriasi“, – sako floristas.

Valgomi žiedlapiai: vienuose slypi vitaminai, kituose – nuodai (7)

2017 birželio mėn. 13 d. 09:56
Kai kurių sodo augalų žiedai gali džiuginti ne tik mūsų akis, bet ir gomurį, tad paragaukite jų. Nors ir neįprasta, jie yra vertingas maisto produktas. Juk nė vienas augalo organas nėra toks turtingas maisto medžiagų, kaip žiedas ir sėkla. Tad žiedai ir paįvairins mitybą, ir bus naudingi sveikatai, suteiks patiekalams pikantiškumo, kuris suteiks džiaugsmo juos valgysiantiems žmonėms.

6 veiksmingi augalai, kurių nekenčia įkyrieji uodai (30)

2017 birželio mėn. 10 d. 21:00
6 veiksmingi augalai, kurių nekenčia įkyrieji uodai
DELFI / Kęstutis Cemnolonskis
Uodai gali lengvai sugriauti idilišką vasaros dieną. Pabandykite su jais kovoti sode įkurdinę žolynus, kurie atbaido sode skraidančius įkyrius vabzdžius.

Nauja skandinaviška interjero tendencija – „Lagom“

2017 birželio mėn. 8 d. 11:37
„Nerėkiančios“, paprastos, tyros spalvos, šilumos suteikiantys audiniai ir įvairios natūralios medžiagos, paveikslai su jūros peizažais ir augmenija – taip atrodo namai, įrengti pagal naujausią skandinavišką tendenciją – „Lagom“.

Agurkų auginimo pamokos iš profesionalų lūpų (38)

2017 birželio mėn. 8 d. 15:17
Šiltnamiuose sparčiai stiebiasi agurkai. Ar reikia juos formuoti? Gal neverta taip dažnai laistyti? Kuo tręšti?

Lietuviai pristato visiems prieinamą interjero dizainerių paslaugą – konsultuos internetu

2017 birželio mėn. 7 d. 15:29
Indrės Sunklodienės kurti interjerai
Leonas Garbačauskas
Įsigijus nuosavą būstą bene didžiausiu galvos skausmu tampa jo kūrimas ir įrengimas. Ar tikrai šioje vietoje statyti stalą? Ar raudonas kilimas pagyvins mano interjerą, o gal atvirkščiai – viską sugadins? Kokią sienų, grindų spalvą rinktis? Šie ir kiti klausimai kankina ne vieną. Nuo šiol turėti svajonių namus bus kur kas paprasčiau. Atsakymus į rūpimus klausimus bus galima gauti internetu.

Gamtininkas: kenkėjų galima atsikratyti ir be chemikalų (8)

2017 birželio mėn. 7 d. 09:30
Natūralioje gamtoje augalai, kuriais minta kenkėjai, nėra išplitę taip masiškai, todėl, pamatę skanias, sultingas daržoves, jie atsiranda mūsų daržuose.

Kur pritaikomas nerūdijantis „surūdijęs“ plienas? (8)

2017 birželio mėn. 3 d. 13:29
Nerūdijantis plienas pasidengęs rūdžių sluoksniu. Turbūt jau ne vienam teko matyti tokius fasadu, eksterjero ar interjero detales. Kuo ypatingas šis nerūdijantis, rūdžių sluoksniu pasidengęs plienas ir kur jis pritaikomas?

11 netikėčiausių kavos panaudojimo būdų (4)

2017 birželio mėn. 5 d. 00:01
11 netikėčiausių kavos panaudojimo būdų
Fotolia
Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį gėrimą galima naudoti ir kitose kasdieninėse situacijose. Nuo visiems jau gerai pažįstamos savybės atnaujinti uoslės receptorius iki netikėčiausio būdo – panaudojimo vietoje įprastinio burnos gaiviklio.

Apleistą senos statybos butą pavertė moderniu būstu (88)

2017 birželio mėn. 6 d. 12:40
Apleistą senos statybos butą pavertė moderniu būstu
Leonas Garbačauskas
Jeigu jums dar kyla abejonių, ar įmanoma apleistą senos statybos butą paversti moderniu, jaunatvišku ir žaismingu, pasižvalgykite po dizainerio Rimanto Špoko sukurtą interjerą.

Papuošalai iš cemento: miesto architektūra, telpanti delne (2)

2017 birželio mėn. 2 d. 11:57
Kaunietės G. Liudvinavičiūtės kūriniai
Stopkadras / LRT
Miesto architektūra, telpanti delne – taip galima apibūdinti kaunietės Gerdos Liudvinavičiūtės kūrinius. Mergina kuria neįprastus papuošalus iš statybinio cemento.

Kas svarbu įsirengiant terasą: nuo grindų iki kepsninės (3)

2017 gegužės mėn. 31 d. 10:29
Catellani & Smith šviestuvai. Salonas Simetria
Domus galerija
Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2016 m. Lietuvoje vyravo individualių gyvenamųjų namų statyba, jų išdygo daugiau kaip 4 tūkst. Tokia pat tendencija išlieka ir šiemet.

Namus pavertė delfinų šventove

2017 gegužės mėn. 30 d. 10:42
Namus pavertė delfinų šventove
Stopkadras / LRT
Delfinai laikomi vienais protingiausių Žemės gyventojų. Vilnietė Aušra Šaltenytė dėl šių gyvūnų eina iš proto ir kolekcionuoja viską, kas su jais susiję.