"Žaliųjų" pergalė interjere

Augalai užima vis daugiau ir daugiau vietos mūsų gyvenime. Gyvenimo tempai neleidžia mums atsipalaiduoti, o gyvi augalai mūsų namuose sukuria harmoniją ir komfortiškas sąlygas sielai ir kūnui. Besiruošdami papuošti savo butą gėlėmis, atminkite: išrinktos gėlės turi patikti Jums ir Jūsų artimiesiems - tai pagrindinė taisyklė.
O toliau... Žaliosios idėjos.
Augalai virtuvėje

Ne tik gražūs dekoro elementai, išdėlioti kampuose, bet svarbių funkcijų atlikėjai - štai kas iš tiesų yra kambariniai augalai. Jie gali reikšti funkcinių kambario zonų ribas, atskirdami, pavyzdžiui, svetainę nuo darbo kambario. O dracenos su savo lapų vainiku puikiausiai gali tarnauti kaip širma rašomajam stalui.

Dracenos prie rašomojo stalo

Bet kuri patalpa gali neatpažįstamai pasikeisti, kai joje atsiranda augalai. Svetainė tinka daugeliui augalų rūšių. Svarbiausia - žiūrėti saiko ir nepaaukoti kokybės vardan kiekybės: čia ne oranžerija.

Gėlės prie lango - tarsi sodo tąsa

Ta pati svetainė gali būti ir nyki, ir egzotiškai stilinga, jeigu joje patalpinsime gėles, pabrėžiančias baldų formas. Štai grafinis finikų lapų piešinys sukuria tolimų šalių koloritą.

Kaktusai visiškai pakeitė svetainės vaizdą

Jeigu Jūsų kambarys elegantiškas, jame būtinai turi būti prabangūs augalai. Augalai užduoda paskutinį akcentą, įnešdami gyvybę į stilingą monochraminę gamą. Svetainė su židiniu be augalų vasarą atrodytų tikrai nyki ir šalta.

Svetainė su židiniu

Manoma, kad būtent filodendras išstūmė iš mūsų namų populiarius dirbtinius augalus. Puikiai svetainei tinka ir alokazija, turinti didelį ir vešlų lapų vainiką.

Rytietiškas interjeras

Palangė visiškai teisėtai priklauso gėlėms: pirmiausia, daugumai jų reikalingas didelis šviesos kiekis, antra, tokiu būdu kambarys tampa tarsi sodo tęsinys. Šeflera ne mažiau įdomi nei filodendras ar alokazija, tačiau mažiau lepi. Ji lengvai perneša sausą orą patalpoje ir užauga gana didelė.

Mėgstamą Rytų koloritą galima sukurti ne tik pasitelkus ekologinę spalvų gamą ir lakonišką dekorą. Jį galima sukurti ir tinkamai parinkus augalus. Štai išraiškingos lapų formos, ryški žaluma ir švelnūs žiedai vaidina pagrindinį vaidmenį interjero papildyme. Kompoziciją prie lango sudaro bambukas ir du banano medžiai.

Norėdami pakeisti kambario vaizdą, pirmiausia pabandykite pakeisti gėles - kambarys gali neįtikėtinai pasikeisti. Štai palmes ir bambukus pakeitę kaktusais, sukursime jau visiškai kitokį stilių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Karališko grožio užsispyrėlis – Lasos apsas

Lasos apsas – karališkas iš prigimties, ištikimas tik patiems artimiausiems ir įtariai žvelgia į nepažįstamus asmenis.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.