Vyno pateikimo temperatūra

Kodėl vyną reikia saugoti tam tikroje temperatūroje? Tiesiog vynas yra greitai gendanti prekė. Saugant vyną 35 laipsnių temperatūroje, jis praras savo skonį, o saugojimas prie –20 laipsnių taip pat gali pakenkti. Iš esmės vyną saugoti reikia pastovioje idealioje temperatūroje, ir pateikti jį tokios temperatūros, kurioje geriausiai atsiskleidžia jo savybės.
Daugiausia malonumo gerdami vyną gauname iš jo aromato. Skonis turi tik keturis aspektus – saldu, rūgštu, sūru, kartu. Nosis padaro likusį darbą. Vynui šylant susidaro garai, todėl vyno temperatūra turi būti keliais laipsniais žemesnė nei ideali pateikimo.

Kambario temperatūra retai kada būna tinkama, ypač jei esate jachtoje Indijos vandenyne ar Hjustone liepos mėnesį. Turbūt nelabai norėsite gerti 35 laipsnių Chardonnay? Šiltų baltųjų vynų skonis tampa blankus. Tik nedaugelyje namų temperatūra yra tokia, kad atitiktų vyno pateikimo temperatūrą.

Taigi, atsisakykite požiūrio, kad reikia “atšaldyti visus baltus vynus, o raudonus pateikti kambario temperatūros”. Nurodysime pačias tinkamiausias vyno pateikimo temperatūras. Bet prisiminkite, kad reikia atsižvelgti ir į kambario temperatūrą.

Vynas

Jei jūsų kambaryje yra 20 laipsnių ir jūs pateikiate išlaikytą Burgundy, geriausia būtų jį atšaldyti iki 17 laipsnių, kad jis galėtų šiek tiek sušilti taurėse. Vyną atšaldyti geriausia šaldytuve, bet sušildymui geriausiai tinka rankų šiluma, jose laikant taurę.

Jei susidursite su kuo nors, pamišusiu dėl kambario temperatūros, pasiūlykite jiems įsivaizduoti puikų šaltą vyną Aliaskoje vasario mėnesį. Tokioje temperatūroje net baltasis vynas, kuris šiaip geriamas atšaldytas, bus tokio skonio, kaip... vanduo.

Vyno pateikimo temperatūros rekomendacijos:

Vintage Port - 19o
Bordeux, Shiraz - 18o
Raudonas Burgundy, Cabernet - 17o
Rioja, Pinot Noir - 16o
Chianti, Zinfandel - 15o
Rausvas portveinas - 14o
Rausvas Beaujolais - 12o
Viognier, Sauternes - 11o
Chardonnay - 9o
Riesling - 8o
Šampanas - 7o
Balti vynai - 6o
Asti Spumanti - 5o

Primename, kad tinkamiausia temperatūra visų vynų saugojimui - 13o C.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.

Levretės – ir Europos didikų rūmus puošusi šunų veislė

Levretės buvo populiarios dar senovės Egipte, o nuo XIV amžiaus buvo itin mėgstamas augintinis Europos valdovų dvaruose.