Vyno išlaikymas

Kiek laiko turi būti išlaikomas tam tikros rūšies vynas, kad subręstų ir būtų tinkamas gerti? Juk vyno yra tiek daug rūšių, o jo kokybė dar priklauso ir nuo to, ar derlingi buvo metai.
Tarkime, esate naujokas vyno pasaulyje ir nueinate į vietinę vyno parduotuvę. Pamatote metų senumo Zinfandel ir, prisiminę, kad šį vyną visi giria, nusiperkate butelį savo šventinei vakarienei. Prie stalo atkemšate butelį, pripildote taurę ir tuoj pat nusprendžiate, kad nieko bjauresnio dar nesate ragavęs. Kitą dieną sužinote, kad vynas turėjo būti palaikytas dar 5-8 metus, kad įgautų savo skonį. Iš kur galėjote tai žinoti?

Ši lentelė turėtų padėti vyno mylėtojams greitai susiorientuoti vyno amžiaus intervaluose. Be abejo, tai tik rekomendacijos. Kiekviena vyno gamykla turi savus metodus. Be to, žemesnės kokybės vynų (pvz., Pinot Noir) nereikia taip ilgai laikyti, kaip tokios pat rūšies aukštos kokybės vynų.

Vynuogynai

Taip pat verta žinoti, kad gerų metų vynai gali būti laikomi daug ilgiau, nei prastų metų. Vis dėlto, tai turėtų duoti bendrą supratimą apie vyno rūšis. Jei parduotuvėje nusipirksite vyno, ar turėtumėte jį išgerti šiandien, ar po dešimties metų?

Vyno rūšis: Išlaikymo rekomendacija Beaujolais Nouveau iš karto! Raudonas Bordeaux 7-12 m. Baltas Bordeaux 4-10 m. Cabernet Sauvignon 5-10 m. Nemarkinis šampanas 0-2 m. Markinis šampanas 5-10 m. Chianti 0-5 m. Chardonnay 0-5 m. Merlot 2-5 m. Gewurztraminer 0-4 m. Nemarkinis, Rausvas portveinas 0-5 m Markinis portveinas 10-20 m., kartais ir daugiau Rioja 5-10 m. Vouvray 0-5 m. Raudonas Zinfandel 5-10 m. Baltas Zinfandel 0-1 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną? (6)

Įsigydami skalbimo mašiną dažniausiai tikimės, kad ji tarnaus mums ne vienerius metus. Tačiau realybė dažnai būna šiek tiek kitokia.

Nėščiosios mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Kaip miesto vaikui pažinti gamtą? 5 patarimai (2)

Šiuolaikiniai vaikai gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, ir jos pažinimas gali būti turiningas laiko praleidimas, ypač miesto vaikams.

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (16)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – sukučiai (69)

Visi vaikai pametę galvas dėl sukučių „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.