Vyno ir maisto derinimo ABC

 (5)
Vyno ir maisto derinimas yra grynai asmeninis reikalas, priklausantis nuo kiekvieno žmogaus kilmės, kultūros ir įpročių. Vienu atveju vokiečiai pasirinks sausą vyną, o tuo tarpu prancūzams tinkamesnis pasirodys saldusis. Mėgstantys aštrų maistą vyną vertins skirtingai, nei teikiantys pirmenybę bulvėms bei makaronams.
Galiausiai, viskas priklauso nuo to, kas konkrečiam žmogui patinka ir koks derinys jam atrodo tinkamiausias. Be abejo, galima daryti apibendrinimus apie “vidutinio žmogaus pomėgius” – juos pateiksime lentelėse. Tačiau atsižvelgę į savo individualius skirtumus, įvertinę savo skonio suvokimą, jūs atrasite, kokios unikalios yra jūsų idėjos dėl vyno ir maisto derinimo.
Vynas

Taigi, nuo ko pradėti... Gal nuo šių dviejų jutimo organų, kuriuos turi dauguma žmonių – nosies ir liežuvio. Vyno sukelti pojūčiai – skonis ir kvapas – neatsiranda vien liežuvio dėka. Liežuvis turi atskiras “zonas” skirtingų skonių pajutimui, todėl leiskite vynui pereiti per visas jo dalis. Galiukas jaučia saldumą, šonų priekinės dalys – sūrumą, galinės dalys – rūgštumą, o tolimiausia liežuvio dalis – kartumą. Net kiekvienoje “zonoje” yra skirtingo jautrumo ploteliai.

Palyginus su gerai organizuotu, bet apibendrinančiu liežuviu, nosis yra neįtikėtinai jautri pajusti net menkiausius kvapo niuansus. Ji sugeba užuosti tokius kvapus, kurių koncentracija ore yra kelios dalelės iš milijono. Lavinkite šiuos abu jutimus, atkreipdami dėmesį į vyne atrandamus skonius, įvertindami, kokie deriniai jums patinka, kokie – ne. Kuo daugiau skonių jūs išbandysite, tuo didesnis bus jūsų “skonio žinojimo pagrindas”, kai norėsite įvertinti konkretų vyną.

Vynas

Derinimas nėra sudėtingas mokslas. Tai tiesiog apsisprendimas, paremtas jūsų pomėgiais, kuris vynas tinka prie konkretaus patiekalo, ir kuris patiekalas skaniausias su konkrečiu vynu. Palyginkime su ne vyno pasauliu. Juk nedaugelis valgytų sluoksniuotą bandelę su jautienos troškiniu, česnakine duona ir keptomis bulvėmis. Bandelė tiesiog susilietų su fonu, būtų nustelbta kitų skonių.

Tą patį galima pasakyti ir apie vyną. Juk nenorite, kad maistas visiškai nustelbtų vyną, nebejustumėte jo skonio. Ir atvirkščiai, nenorite, kad vynas būtų toks stiprus, kad nejaustumėte patiekalo skonio. Geriausia yra ieškoti aukso vidurio.

Baltasis vynas

Jūs derinate panašų su panašiu – obuolių vyną su obuolių pyragu desertui? Ar jums patinka kontrastai – pikantiškas mėsos troškinys su pusiau saldžiu vynu? Bet kuris iš šių variantų yra tinkamas, kaip ir daugybė kitų. Įdomus užsiėmimas yra eksperimentuoti su skirtingais deriniais, kol atrasite tokius, kurie jūsų gomuriui atrodo tikrai skanūs. Pasidalinkite savo atradimais su kitais, kad įvertintumėte, kokie skoniai yra jiems priimtini, o kokie yra būdingi tik jums vienam.

Vienas iš tipiškų vyno-maisto derinių yra vynas su sūriu. Daugumoje vyno vakarėlių sūris yra pagrindinis užkandis. Kodėl taip yra? Sūrių įvairovė yra didžiulė, todėl tikrai atrasite tokį, kuris tiks prie bet kurio jūsų pasirinkto vyno.

Sūris pagerina vyno skonį. Sūris “sušvelnina” vyną ir atskleidžia geriausias abiejų savybes. Ir vynas, ir sūris yra natūralūs produktai, sukurti su rūpesčiu ir subrandinti iki tobulybės. Daugeliu atvejų raudonas vynas tinka prie kietų sūrių, o baltas prie minkštesnių. Tačiau, vėlgi, tai priklauso nuo jūsų asmeninių pomėgių ir jums patinkančių skonių derinių. “Vyno ir sūrio derinimo” lentelė parodys jums, kokius derinius renkasi dauguma žmonių.

Kaip dėl deserto? Atšaldyti vynai gerai tinka prie vaisių, bet šokoladas yra “sunkiai suderinamas” desertas. Norėdami pamaloninti visus vyno mėgėjus, rinkitės baltąjį rislingą, cabernet ar portveiną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.

Levretės – ir Europos didikų rūmus puošusi šunų veislė

Levretės buvo populiarios dar senovės Egipte, o nuo XIV amžiaus buvo itin mėgstamas augintinis Europos valdovų dvaruose.

„Pypliukas“: populiarieji suktukai iš vaikų rankų išstūmė telefonus ir kompiuterius (9)

Šioje laidoje: Vaikas nevalgo daržovių? Leiskite jam užsiauginti pačiam. Populiarieji suktukai iš vaikų rankų išstūmė net mobiliuosius telefonus. Nėštumo prietarai - ar verta jais tikėti? Ir Auksinės pypliukų mintys.