Vynas ir maistas

 (1)
Vyno ir maisto derinimas yra individualus pasirinkimas. Kiekvieno žmogaus skonio jausmas yra skirtingas. Apskritai, kiekvienas žmogus turėtų savarankiškai nuspręsti, koks vyno ir maisto derinys yra jam skanus, ir nesirūpinti dėl kitų nuomonės. Bet tai nėra taip paprasta, jei vyno mėgėjas yra tik pradedantysis. Taigi, galite pasinaudoti šiomis lentelėmis.
Nepamirškite – tai tik rekomendacijos! Jūs gana greit suprasite, kad jūsų liežuvis turi savo supratimą, kas su kuo tinka. Pasitikėkite savo nuomone ir valgykite bei gerkite tai, kas jums patinka!

Tipiškai iš pradžių geriami silpnesni gėrimai, po to pereinama prie stipresnių, kaip ir valgant pradedama lengvesniu užkandžiu, o po to seka rimtesnis patiekalas. Todėl paprastai raudonas vynas nėra patiekiamas prie užkandžių ar lengvesnių patiekalų. Raudonas vynas labiau tinka prie rimtesnio maisto – jautienos, makaronų ir pan.

Beaujolais - aštrus sūris, makaronai, raudonas padažas, paukštiena, kiauliena, užkandžiai.

Pinot Noir - aštrus sūris, makaronai, raudonas padažas, kiauliena, jautiena.

Merlot - aštrus sūris, makaronai, raudonas padažas, jautiena, šokoladas.

Cabernet - Aštrus sūris, Makaronai, raudonas padažas, jautiena, šokoladas.

Zinfandel - aštrus sūris, makaronai, raudonas padažas, jautiena.

Portveinas - aštrus sūris, šokoladas.

Vynas ir maistas

Baltasis vynas paprastai yra patiekiamas prie užkandžių ar pirmųjų patiekalų. Baltas vynas taip pat tinka prie lengvesnių patiekalų – salotų, žuvies, paukštienos ir pan.

Chenin Blanc - švelnus sūris, aštrus sūris, užkandžiai, krevetės, krabai, omarai, vėžiagyviai, azijietiškas maistas, paukštiena.

Gewurz traminer - švelnus sūris, užkandžiai, azijietiškas maistas, paukštiena, kiauliena.

Dry Riesling - švelnus sūris; aštrus sūris; užkandžiai; krevetės, krabai, omarai; jūros gėrybės, švelnus padažas; grilyje kepta žuvis; azijietiškas maistas, paukštiena, kiauliena.

Sauvignon Blanc - - švelnus sūris, aštrus sūris, užkandžiai, austrės, krevetės, krabai, omarai, vėžiagyviai, jūros gėrybės, švelnus padažas; grilyje kepta žuvis, makaronai, grietinėlės padažas, paukštiena.

Chardonnay - aštrus sūris, užkandžiai, austrės, jūros gėrybės, švelnus padažas, grilyje kepta žuvis, paukštiena, kiauliena.

White Riesling - švelnus sūris, šokoladas.

Rislingas (Riesling)

Vynas

Rislingas daromas daugelyje vietų, bet geriausios kokybės yra iš gimtosios Vokietijos ir Kalifornijos. Rislingo vynuogių rūšis yra kilusi iš Vokietijos, ten jos auginamos jau nuo XIV amžiaus. Rislingas yra saldus, bet sudėtingas vynas, tinkamiausias vartoti kaip desertinis. Dažnai jis turi vaisių ar gėlių prieskonį.

Cabernet Sauvignon

Cabernet yra vienas populiariausių vynų. Cabernet yra tiek vynuogių rūšis, tiek iš jų gaminamo vyno pavadinimas. Jis žinomas kaip vienas geriausių pasaulyje raudonųjų vynų, su giliai sudėtingu ir turtingu skoniu. Cabernet yra auginamos visame pasaulyje – Pietų Amerikoje, Australijoje, Libane, Longailende Niujorko valstijoje, Šiaurės Kalifornijoje ir, be abejo, Prancūzijoje.

Cabernet gali būti sodrūs ir švelnūs, išlaikyti ir rinktiniai. Jie yra tamsiai raudonos spalvos, pagrindinis skonis primena juodųjų serbentų. Gali būti jaučiamos gervuogių ir mėtos gaidelės. Tradiciškai brandinamas ąžuolo statinėse, jis taip pat įgyja ąžuolinį, vanilinį prieskonį.

Portveinas

Portveinas yra spirituotas vynas iš Douro slėnio Portugalijoje. Tik šis vynas gali būti vadinamas portveinu, kaip ir daugelis Prancūzijos vynuogynų turi savus pavadinimus. Švelnus, šilkinis ir tirštas, portveinas yra puikus gurkšnojimui iš mažų taurelių prie laužo, ar po varginančios darbo dienos.

Dauguma žmonių turi “tvirtas taisykles”, kas su kuo geriausiai tinka. Atraskite sau, kokius skonių derinius labiausiai mėgstate. Nebijokite eksperimentuoti ir užsirašykite, kurie vynai atrodė tinkamiausi prie konkrečių patiekalų. Jūs suprasite, kad žmogus, geriausiai žinantis ką su kuo derinti, esate jūs pats!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (9)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – suktukai (21)

Visi vaikai pametę galvas dėl suktukų „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.