Naujoji Vaiko gerovės valstybės politikos koncepcija numato, kad šeimoje smurtaujantis asmuo turės būti iškeldintas iš namų. Kol kas kuo toliau nuo smurtautojų siūloma apsigyventi smurtą patyrusiems vaikams ir jų artimiesiems.
Vakar Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija svarstė Vaiko gerovės valstybės politikos koncepciją. Šis dokumentas numato ir esminių permainų nepilnamečių gyvenime. Viena jų "smurto atveju prieš vaiką iš šeimos iškeliamas ne vaikas, bet smurtautojas".

Nėra kur dėtis

Pasak Vilniaus motinos ir vaiko pensiono direktorės pavaduotojos Valerijos Reikertienės, šiuo metu smurtą patyrusios moterys ir vaikai neretai atsiduria aklavietėje.

"Moteris, neturinti pajamų ar auginanti mažus vaikus, negali išeiti iš namų, kuriuose siautėja vyras. Kol kas policija smurtautoją gali sulaikyti trims valandoms, po to jis grįžta ir daro ką nori. Moteris negali reikalauti, kad vyras išsikraustytų, nes tokio teisinio mechanizmo nėra", - aiškino Reikertienė.

Jos teigimu, smurtavimo problemos mūsų šalyje tarsi nematomos. Paprastai aukos vengia apie tai kalbėti ar ieškoti pagalbos, juolab kad nėra įstatymų, kurie joms realiai padėtų. Reikertienės manymu, mušeika turėtų būti baudžiamas.

"Kai kuriose šalyse smurtautojams privalu lankyti specialius kursus. Galbūt reikėtų numatyti, kokiu atstumu smurtautojas galėtų priartėti prie namų, kuriuose gyvena jo nuskriausti artimieji. Jis turėtų susirasti būstą, pavyzdžiui, iki skyrybų galėtų gyventi nakvynės namuose. Vėliau turtines problemas vis tiek sprendžia teismas", - svarstė pašnekovė.

Sumušto vaiko tėvai gali kreiptis pagalbos į policiją. Policijos pareigūnai smurtautoją paprastai sulaiko trims valandoms. Neblaivus mušeika kartais pristatomas į išblaivinimo įstaigą, bet rytą jis grįžta į savo namus. Paprastai smurtą patyrusioms moterims ir jų vaikams policijos pareigūnai siūlo kreiptis į moterų krizių centrus, motinos ir vaiko pensionus.

Visuomenė abejinga

Kol kas Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija naują koncepciją pateiks Seimo ėmogaus teisių komitetui, vėliau dokumentą svarstys parlamentarai. "Tikimės, kad balandžio mėnesį koncepcija bus patvirtinta. Galėsime kurti jos įgyvendinimo strategiją", planais dalijosi Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Giedrė Purvaneckienė. Jos nuomone, visuomenė gana abejinga smurtą patiriančioms aukoms, todėl labai sunku pasiekti, kad smurtautojai būtų iškeldinami iš namų.

"Nesąžininga, kai smurtą patyręs vaikas turi palikti savo namus. Visuomenė jautresnė vaikų skausmui. Galbūt šį sykį nebus su gailesčiu svarstoma, kur dingti mušeikai. Mano nuomone, jeigu vyras muša vaikus, jis turėtų iki skyrybų susirasti, kur gyventi, ir nereikia jo gailėtis", - teigė parlamentarė.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (45)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (50)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (46)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (9)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (82)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (8)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Draugo gedėjusi kalytė pagaliau laiminga: įveikti sielvartą padėjo kačiukai

Kai kalytės Floros šeima priglaudė 20-metį katiną Dexter'į, energinga malamutė kaipmat...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (2)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (148)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...