Standartinis butas su nestandartinėmis idėjomis

 (19)
Prie tipinių butų mes seniai pripratome, nors įprotis ir netapo meile. Vis gi, kaip rodo praktika, ir tokį būstą galima paversti įdomiu, nepaprastu, iš tiesų komfortabiliu ir net puošniu. Netgi su žiemos sodu. Netikite? Siūlome apsilankyti viename standartiniame bute, kuriame dominuoja jūros tematika.
Bute yra aiškiai išreikšta privati dalis, kurią sudaro miegamasis, vaikų kambarys ir besišliejantis prie jų vonios kambarys. Svetainės zoną sudaro prieškambaris, virtuvė, svetainė ir sanitarinis mazgas.
Prieškambario motyvas

Svarbus žingsnis pertvarkyti erdvei tapo aklos sienos tarp svetainės ir koridoriaus pakeitimas lengva pertvara. Taigi, dabar tamsus ir absoliučiai nenaudingas koridorius, tik be reikalo atėmęs brangius “kvadratus”, virto labiausiai vykusia buto dalimi. Dabar tai ne šiaip praėjimas link privačių kambarių, o ryškios architektūrinės - meninės idėjos įgyvendinimas.

Svetainė

Vietoj buvusio koridoriaus atsiradęs nedidelis, bet gracingas holas interjerui suteikia atvirumo ir veržlumo į šviesą. Įspūdis sustiprėja plačios arkos, jungiančios svetainę su erkeriu- žiemos sodu (anksčiau jo vietoje buvo nepatogus balkonas) dėka. Erkeris, kaip ir holas, iš esmės yra savarankiška patalpa. Tai pabrėžia tarp jo ir svetainės gana nemažas grindų laiptelis.

Svetainė. Banguojantis lankas su šviestuvais yra ne tik duoklė jūros temai, bet ir reali galimybė apšviesti reikalingus kambario kampelius.

Prieškambario lubų fragmentas

Prieškambario fragmentas. Prie pat grindų horizontalų sienos suskirstymą pažeidžia trys efektingi vertikalūs šviestuvai metaliniuose rėmuose.

Puiki architektų idėja - stebima nuo įėjimo ašis “holas – svetainė - žiemos sodas”. Naujos linijos kryptis pabrėžta ir grindų piešiniu: įstrižinis plytelių sudūrimas su parketu dar kartą parodo svečiui, kur eiti.

Miegamojo kampelis

Grindų apipavidalinime taip pat stebimas projekto autorių atkreiptas dėmesys į projekto detales. Prieškambario plytelių kvadratai “pulsuoja” tai matiniu, tai blizgančiu paviršiumi.

Šviestuvų grandinėlė palei holo sienos apačią paaiškina šį žaidimą. “Pulsuojančių” fragmentų motyvas palaikomas ir svetainės parketo piešinio. Čia kaitaliojasi dideli ir maži dviejų skirtingų, egzotiško afrikietiško “merbau” ąžuolo medžio rūšių kvadratai.

Vaikų kambarys

Žalsvoki prieškambario ir holo atspalviai virtuvėje ir svetainėje keičiami geltona - rausvai gelsva spalva. Tačiau virtuvės grindų žalių matinių plytelių įkloja, o taip pat tamsi ir žalia darbinių paviršių spalva neleidžia butui išsidalinti į atskiras dalis.

Miegamojo kampelis. Blanki prie lovos esančių šviestuvų šviesa apšviečia plačias užuolaidų klostes ir minkštą užtiesalo plauką. Kompozicija vazoje primena tolimą jūrą.

Svetainė

Prieškambario lubų fragmentas. Lenkta pertvara, pabrėžta venecijietiško tinkavimo tekstūros kontrastingai atrodo šalia nesvaraus šviestuvo.

Bute buvo nuspręsta išvystyti jūros temą. Projekto autoriai nesusigundė sukurti okeano lainerio su pertvaromis, iliuminatoriais, galbūt astroliabijomis aliuzijos. Ne, interjeras apipavidalintas gerokai subtiliau.

Patalpos apipavidalinime matyti du jūros plynės ir plastiškai išlenktos pajūrio kopų linijos motyvai.

Vaizdas iš prieškambario į holą ir svetainę

Pirmasis yra aklos holo sienos apipavidalinime. Ji padalinta į tris horizontales, sudarytas iš neplačių griovelių, suderintų su aliumininiu profiliu. Prislopintas aliuminio mirgėjimas puikiai atrodo pilkai- žalio atspalvio fone, pasirinkto padažyti sienoms.

Antras motyvas ( plastiškų banguojančių linijų) prasiskverbia pro “esminį” interjero elementą - kiaurą pertvarą tarp svetainės ir holo. Ji sugalvota ir padaryta su didele fantazija ir kruopštumu. Plastiškos iš visų pusių kreivės pabrėžia ją sudarančias lentynėles. Šio įdomaus art- objekto apipavidalinimui panaudotas venecijietiškas šiltos smėlio spalvos tinkavimas, sėkmingai suderintas su medinėmis detalėmis.

Žiemos sodas

Vaizdas iš prieškambario į holą ir svetainę. Išlenkta pertvara, atskirianti svetainę nuo holo,- vienintelis naujadaras buto išplanavime.

Žiemos sodas įrengtas ant pakeltų ir keramikinėmis plytelėmis išklotų buvusio balkono grindų. Laikui bėgant prie jau esamų augalų prisidės kiti, ir šis buto kampelis pavirs tikra oaze.

Vonia

Svetainei ir privačiai buto daliai atskirti projekto autoriai numatė stumdomą pertvarą.

Vonios kambarys. Plytelės neslepia savo jūrinės orientacijos. Mėlyna su balta, dar gi kriauklės ir jūros žvaigždės,- kas gali labiau priminti vandens stichiją?

Po pastelinių ochrinių atspalvių, dominuojančių interjere, sodrios ruda ir geltona virtuvės baldų spalvos atrodo ypač ryškiai.

Svetainės sienos spalva ir faktūra primena kopas prie jūros. Šį vaizdą palaiko lentynose esančios keistokos kriauklės, sausos šakos ir žuvys.

Virtuvė

Vaikų kambario apipavidalinimui architektai nekėlė sau ypač didelių uždavinių. Nuo kitų kambarių jis skiriasi atskirų apstatymo elementų mėlyna spalva.

Plastiškų bangų temą palaiko ir parinkta svetainės sistema. Ant lankstaus ratlankio, besitęsiančio per visas lubas, pritvirtinti nedideli lengvi plafonai. Du iš jų gali būti nuleisti ties valgomuoju ir žurnaliniu stalu. Tokie plafonai, bet jau ant tiesių strypų, pakabinti ir hole.

Vaikų kambaryje, pageidaujant mažai šeimininkei, jūros tema išreikšta mėlyna spalva- ji yra baldų detalėse, užuolaidų ir kilimo ant grindų piešiniuose.

Ir tik miegamajame galima pamatyti jūrą savo akimis, be alegorijų,- ten ant sienos kabo jūros peizažas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.