Smurto šeimose atvejų, daugiausia - prieš moteris ir vaikus, Lietuvoje daugėja, bet ir aukos tampa drąsesnės, teigia policija. Šiais metais policija užregistravo 4,304 tūkst. pareiškimų dėl smurto šeimoje - 3 proc. daugiau, nei pernai. Pusę užregistruotų smurto šeimose atvejų policija kvalifikavo kaip nusikaltimus, ir tai yra ketvirtadaliu mažiau, nei pernai.
Tokius duomenis spaudos konferencijoje pirmadienį pateikė Vilniaus miesto policijos vyriausiasis komisaras Erikas Kaliačius.

Spaudos konferencijoje pristatytos l apkričio 25 - gruodžio 10 dienomis Lietuvoje vyksiančios Baltojo kaspino ir "16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų" akcijos, kurių metu vyrai raginami nesmurtauti prieš moteris ir vaikus.

Pasak E.Kaliačiaus, nors s murtavimų šeimoje daugėja, moterys tampa drąsesnės ir vis dažniau kreipiasi į policiją dėl patiriamo smurto. Kaip teigė komisaras, policija pati viena negali išgyvendinti smurto iš šeimų.

"Policija čia nelabai ką gali padėti. Smurtaujantį galima sulaikyti iki 5 val., o nusikaltimu atveju - iki 24 val. Bet po to smurtautojai ir vėl grįžta į šeimas ir jas toliau skriaudžia", - sakė E.Kaliačius.

Akcija "16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų" Lietuvos moterų draugija ir Vyrų krizių ir informacijos centras nori pakeisti žiniasklaidos nuomonę į smurtą prieš moteris šeimoje.

S palio mėnesį Lietuvos televizijų, radijų ir dienraščių žinių ir naujienų skyriuose buvo atliktas tyrimas, kurio metu siekta išsiaiškinti Lietuvos žiniasklaidos atstovų požiūrį į smurtą prieš moterį šeimoje.

Nė vienas tyrime dalyvavęs žinisklaidos atstovas nepaminėjo, kad informuoti visuomenę apie smurto atvejus prieš moteris yra būtina, nors su pensijų ir algų padidinimu, medicinos problemomis, mažamečių vaikų palikimu susijusios naujienos žurnalistams pasirodė įdomios.

Vyrų krizių ir informacijos centro vadovo Algirdo Meškausko nuomone, smurtas šeimose žiniasklaidai neįdomus, nes tai yra kasdienis reiškinys. "Smurtas šeimose dominuoja, tai jau nebėra naujiena. Atvejai, kai smurtavimas pasibaigia mėlynėmis, iš viso nieko nebedomina", - teigė A.Meškauskas.

Pasak A.Meškausko, 90 proc. nusikaltimų šeimose padaro vyrai, bet ne visi vyrai smurtauja. "Daugelis vyrų taikstosi su tokia nuomone, kad šeimoje smurtauja vyriškos lyties atstovai, tačiau juk ne visi vyrai yra tokie. Todėl mes ir siekiame pakeisti šią nuomonę", - sakė A.Meškauskas.

Akcijos "16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų" metu Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos žurnalistams bus surengtos diskusijos apie smurto prieš moteris problematiką bei organizuojamas konkursas, kuriame žurnalistai, sukūrę geriausią reportažą smurto prieš moteris tema, bus apdovanoti.

Tuo tarpu Baltojo kaspino akcijoje visi Lietuvos vyrai bei jaunuoliai bus kviečiami segėti akcijos simbolį - baltą kaspiną - vieną ar dvi savaites nuo lapkričio 25 dienos -Tarptautinės smurto prieš moteris panaikinimo dienos.

Beje, daugiau nei 500 baltų kaspinų Lietuvos vyrams pagamino moterys ir vaikai, kurie yra patyrę smurtą šeimose.

Antradienį Vyrų krizių ir informacijos centro atstovai Balto kaspino simbolį žada įteikti prezidentui Valdui Adamkui, premjerui Algirdui Brazauskui, kitiems valdžios vyrams.

Akcijos organizatoriai tikisi, kad žinomų Lietuvos žmonių pavyzdys įtakos ir kitų šalies gyventojų nuomonę. Baltojo kaspino akcija prasidėjo prieš 11 metų Kanadoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (45)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (41)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas?

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (115)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...