Šeimyniškumo aura

 (1)
“Nebūna mažų vaidmenų…”- šią frazę mes, pagrindinio meno epochos vaikai įgavome kartu su motinos pienu. Ir tik su amžiumi supratome, kad, paradoksaliame aforizme esanti idėja gali būti neskausmingai perkelta į kitą nežymų pagal apimtis darbą. Prasmė išlieka: didžiam meistrui negėda imtis “mažo” darbelio, o jo ėmęsis jis nesugebės blogai padaryti. Jam paprasčiausiai nepavyks padaryti blogai. Jeigu jis iš tikrųjų Meistras.
Pertvara ir pakyla skiria kambarius

Būsimo interjero koncepcijos aptarimas vyko taikiai ir sutariant. Šeimininkė norėjo sukurti jaukų šiuolaikinį būstą sau ir savo suaugusiems vaikams. Pagrindinę idėją sudarė noras atskirti kiekvieno iš trijų namiškių pasaulį ir tuo pačiu neleisti jiems pamiršti “neformalaus apjungimo”, kuris vadinasi šeima. Tuo pačiu šeimininkę labiausiai jaudino virtuvės zona, kur ji- akivaizdu, neesant konkurencijai- jaučiasi “kaip namie”. Jos interesų akiratyje dar buvo vonios kambarys.

Kas buvo toliau? Apskritai netyčia užsakovės išsakytą frazę apie interjerą “a-la studija” architektas pagavo betarpiškai grakščiai. Ir rezultate atsirado trys studijos: jaunuolio, merginos ir svarbiausia - šeimininkės.

Apdaila pabrėžia tekstūrą ir faktūrą

Kiekvienas atsidūręs kambaryje turbūt atkreips dėmesį į daugelį kartų pakartotą atitveriančią, iš pirmo žvilgsnio grynai dekoratyvinę konstrukciją. Tačiau šių įvairaus aukščio ir įvairios formos baltų sienelių prasmė gerokai platesnė. Pirmiausia negalima nepastebėti, kad jos aiškiai asocijuojasi su krosnimi.

Krosnies idėja gimė darbo procese. Improvizaciją dizaineris įžvelgė kaip vieną akivaizdžiausių meno formų.

Miegamasis kampelis svetainėje

Štai ir sprendimas į “krosnines” sieneles išdėstyti stiklo blokus (išdėstyti įvairiu kampu ir tam tikru būdu sudarantys koklių asociacijas) buvo gana atsitiktinis. Rankų, lyginančių “krosnies” sieneles energija jose pasilieka visam laikui, dėka ko jos ir “šildo”. O juk būtent tai - svarbiausia jaukumo dalis.

Būdinga tai, kad daugeliu atveju sienelės nesiekia lubų, jų viršutinės briaunos apipavidalintos medžiu. Savaime suprantama, kad tai savotiškos lentynos, bet ne dėl jų nukirstos sienelės. Paprasčiausiai tokiu atveju erdvė lieka vieninga, atvira, ir jos neslegia lubos. Beje, štai jums nenaujas, bet veiksmingas būdas išspręsti buto aukščio apribojimą.

Studijos ir miegamojo kampelio derinys

Paviršių apdaila pabrėžia jų faktūrą ir tekstūrą. Reljefiniai sienų apmušalai, peršviečiamu laku padengta komoda ir sąmoningai grubiai tonuotos durys puikiai dera prie reminiscencijų kantri tema.

Svetainėje ir merginos kambaryje lovos išdėstytos savotiškose nišose, padarytose iš tų pačių “krosninių” sienelių. Miegoti buto gyventojams turi būti ypatingai jauku.

Merginos kambarys

Įdomios ir pačios lovos. Šeimininkė nupirko tris vienodus savaime prisipučiančius čiužinius ir pagal juos architektas padarė rėmus, iš esmės - spintas, paguldytas ant grindų ir atidaromas iš kraštų. Mat pasirodė, kad bute mažai vietos daiktų laikymui. O iš po šių lovų išsitraukia dėžės su ratukais, kuriose galima laikyti viską, ką nori - nuo patalynės iki senų žurnalų ir tuščios stiklo taros. Lovos sumontuotos ant pakylų su apšvietimu, ir nereikia kartoti, kad tai padaryta viename stiliuje.

Vaizdas iš svetainės į virtuvę

Keista konstrukcija patogiai išsidėstė svetainės kampe. Šio lizdelio gyventojui parūpintas teatrinis sąlyginai nematomo asmens buvimo efektas bendrame šeimos gyvenime. Studijos principas maksimaliai realizuotas būtent šiame kambaryje. Sumaišytos, bet ne suplaktos zonos puikiai sugyvena 20 kvadratinių metrų.

Merginos kampelis. Kovojant su nereikalingu tradicingumu, apipavidalinimui architektas panaudojo keletą šiuolaikinių motyvų.

Jaunuolio kambario fragmentas

Nukirstam pertvaros kraštui antrina kampu įstatytas stiklo blokas, o podiumo laiptelį apšviečia kvadratinis šviestuvas - visai kaip šiuolaikinių kino teatrų salėse.

Pertvara ir vieno laiptelio aukščio pakyla paauglio kambarį dalina į miegamąjį ir užsiėmimų vietą.

Išplanavimas

Pagrindiniai skandinaviško dizaino skirtumai nuo kitų nacionalinių geografinių mokyklų yra lakoniškumas, derantis su daugiafunkcionalumu; potraukis gamtinėms medžiagoms, ypač medžiui; ryškių sodrių spalvų nebuvimas (dominuoja šviesi pastelinė gama), ir, pagaliau, tam tikra trauka kantri stiliui.

Ar galima pavadinti tai paprasčiausiu remontu, kas padaryta kažkada buvusiame komunaliniame bute? Vargu… Architektas aktyviai, bet tuo pačiu metu taktiškai patalpas užpildo energija, kurios pripildė senų daiktų gamintojai ir buvę šeimininkai, nes tokia energija visuomet teigiama. Šiame bute “iš vaikystės pažįstamos aplinkos” aurą sukuria senoviniai paveikslai, ant grindų patiestas rankų darbo kilimas ir specialiai susendinta (medinių elementų trynimas smulkia odele) ir taip gana nenauja kėdė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (2)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.