Rytietiška estetika interjere

Vakarai yra Vakarai, Rytai yra Rytai… Nuo stiprių ir aukšto dvasingumo priešininkų broliavimosi laikų, Redjardo Kiplingo baladėje visoks delikatus nutolusių kultūrų sąlytis duoda subtilaus skonio vaisių. Išskyrus orientalizmo perteklių, visa interjerinio dizaino istorija, pradedant Red House Viljamu Morrisu, - “rytų- vakarų” kryptimis tikrų stilistinių atradimų punktyrinė linija.
Prieškambaris

Dizainerė prisipažįsta, kad ilsėjosi dvasia, kurdama šį namą gyvenimui, o ne “stiliaus grynumo” demonstracijai. Iš tikrųjų, interjero mados apologetai pastaruoju metu vis dažniau išpažindavo pasiaukojantį minimalizmą - “be spalvos ir kvapo”, kas buvo laikoma nepriekaištingo skonio požymiu. Derinyje su pastaruoju baltos kultu privatų būstą jis pavertė “vaistine”, kur pedantiškai sunaikinta bet kokio dekoro bacila, o šeimininkas negali žengti žingsnio, nerizikuodamas suardyti trapią kompozicijos pusiausvyrą.

Židinys

“Stilingas” būstas ne paprasčiausiai netenka individualumo, bet tampa antihumanišku, jame neįmanoma gyventi - nei numesti širdyse sulamdytą rankraštį, nei pastatyti brangaus žmogaus padovanotą “nestilingą” suvenyrą. O neatsargiai įsigijus kokį nors daikčiuką atminimui apie kelionę į egzotiškas šalis, tenka laužyti galvą, ieškant jam vietos.

Vaizdas iš holo i valgomąjį ir virtuvę

Beje, kurdamas “gerojo” namo interjerą, autorius neprieštarauja pagrindiniam šiuolaikinio dizaino principui: “nieko nereikalingo”. Paprasčiausiai šio “nereikalingo” rėmeliai išplėsti ribotai pagal šeimininkų supratimą.

Vaizdas į svetainę iš antrojo aukšto

Dviejų lygių erdvi mansarda virš tarybinės klasikos epochos respektabilaus namo iš pradžių neįteigė vidinio apstatymo lakoniškumo idėjos. Autoriaus ir užsakovo kūrybinio bendradarbiavimo rezultate gavosi “nevaržomai organizuotos erdvės ekologinės dvasios su lengvu rytų egzotikos požymiu būstas”.

Biblioteka

Įkvėpimo šaltiniu ir stiliaus nustatytoju pasitarnavo… parodoje pamatyta garbinga skrynia. Taurių, natūralių medžiagų derinys - krokodilo oda ir rotacinis pynimas, - įtaigios formos ir patogus vidinis mechanizmas uždavė toną viso buto apipavidalinimui. Tiesa, jis diktavo ne tiek įnoringą išplanavimą, koks buvo paveldėtas, bet pagalvojus, jį buvo nutarta palikti, kaip istorinę realybę.

Darbo kabinetas

Prieškambaris nuo svetainės atskirtas praskiriamomis siaurų rėmų durimis. Jų proporcijos primena širmas ir iškart įveda japonišką motyvą, kuris matyti daugelyje detalių ir bendroje interjero dvasioje. Be tradicinio lakonizmo, čia pastebima japoniška pagarba “pagyvenusiems” daiktams: apie tai liudija pažįstami seni veidrodžio rėmai ir surinktas iš šaligatvių akmens su šukėmis laiptelis prie įėjimo į svetainę.

Jaukios detalės

Ir dar viena subtilybė tiesiog iš Kenko- Chosi traktato: “Siekis tuojau pat visus rinkti daiktus draugėn yra neišmanėlių siekis. Geriau, jei jie išskirti…”.

Miegamasis

Didysis holas - tai laisvai į plotį ir į viršų išsidėsčiusi erdvė, persiliejanti į svetainės, virtuvės, židinio kambario ir antrojo aukšto galerijos apimtis. Šviesiu akmeniu išklotas židinys, vietoj portjerų nutįsę lininiai audeklai, meniniai molio ir grūdinto metalo gaminiai - ekologinio stiliaus požymiai. Jaudinantis priminimas apie pamirštą moteriškumą būsto apstatyme - langų papuošimas ispaniškais nėriniais.

Vaiko kambarys

Antrajame aukšte išsidėstė miegamasis, vonios kambarys ir kabinetas. Vonios kambario apipavidalinime nuo likusių interjerų demokratizmo neliko nė pėdsako. Tai- tikri “romėniški termai”, o dėl džakuzzi gerokos vandens talpos padaryta speciali krikštinė.

Dušas ir tualetas

Tačiau ypatinga meile išsiskiria nedidelis kambarys, sąlyginai pavadintas “kabinetu”. Iš tikrųjų tai namų šventovė, kur ir saugoma ta įžymi senoji skrynia. Čia viskas stebėtinai proporcinga ir užpildyta kūrybine ramybe. Ant lango - lengvai drapiruotas tinklas. Ant baltos sienos - batikas iš Balio salos, tarp apsnigtų stogų šildantis maloniais prisiminimais apie tolimas šalis.

Vonios kambarys

Panašu, kad, įžengę į naująjį tūkstantmetį, mes pamažu keičiame odą. Daromės išmintingi, pradėdami vertinti meną savyje labiau, nei save interjero mene.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Šeimos mediatoriai: geriausiu atveju išsaugo santuoką, blogiausiu – bent pagarbą (7)

Mediatoriai, padedantys ginčus išspręsti taikiai, leidžia išvengti destruktyvių, žalojančių skyrybų proceso – kai kada poros santykiai sušvelnėja, gailimasi, kad nebuvo kreiptasi anksčiau.

Kokius drabužius geriausiai pirkti vaikams? (2)

Šiomis dienomis išsirinkti drabužius vaikams yra tikras iššūkis. Didelė gausybė bei pasiūla gali susukti galvą. Tačiau reikia nepamiršti, jog drabužėlius vaikams reiktų rinktis ne tik pagal spalvą, dydį.

Skyrybų aritmetika ir jos klystkeliai: kodėl atsisakyti alimentų – daugiau nei klaida (84)

„Skyrybų procesas, nepriklausomai ar vyksta bendru sutarimu, ar ginčo teisenos tvarka, visada yra labai sunkus išgyvenimas abiems sutuoktiniams ir jų vaikams“, – teigia advokatė Edita Bumblienė.

Kaip padėti vaikams išmokti priimti tinkamus sprendimus?

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad norint susikurti aukštą gyvenimo gerovę, žmogus turi mokėti priimti tinkamus sprendimus. Būtent geras sprendimų priėmimas, o suklydus – gebėjimas pripažinti klaidą ir iš jos pasimokyti, padeda tapti sėkmingu žmogumi.

Programa, padėsianti užbėgti patyčioms už akių (12)

Pastaraisiais metais apie patyčias kalbama vis daugiau. Žiniasklaida ir visuomenė šiai problemai skiria labai daug dėmesio, vykdomos įvairios prevencinės akcijos ir programos. Ironiška, tačiau pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.