Retro visuomet madoje

 (3)
Regis, mes vėl išgyvename laikotarpį, kai svarbu tampa ne tik išgyventi, bet ir gyventi gražiai. Kasdienė kultūra įgyja gana aiškų hedonistinį charakterį. Žmonės trokšta patogios, estetiškos buities, ją lengvinančios technikos, įvairaus laisvalaikio, prašmatnių atostogų. Visus išvardintus dalykus lydi, įkūnija mus supantys daiktai – dar kitaip vadinami, taikomieji dirbiniai.
Grafinas

Situacija panaši į modernų tarpukario pasilinksminimų ir prabangos Art Deco gyvavimo laikotarpį (ypač ketvirtasis dešimtmetis), kuomet Lietuvos rinką buvo užpildęs importas iš įvairiausių Europos kraštų ir JAV.

Cukrinė

Taip, taip - mūsų senoliai dar trečiame dešimtmetyje už 20 centų galėjo atgaivinti kvėpavimą Wrigley’s kramtomąja guma, nusipirkti “Lucky Strike” papirosų, “Lipton Tea” arbatžolių, “Coton” nailoninių kojinių, Kaune buvo net auto salonas “FIAT” (Fabrika Italiano Automobil Torino).

Laikrodis

Didžiausią importo dalį (40 – 50 procentų) sudarė manufaktūrų dirbiniai bei galanterija. Buvo populiarus čekiškas porcelianas, prancūziški stiklo indai ir ekstravagantiškų formų amerikietiški stiklo dirbiniai. Sulyginus su dabartiniais prabangesniais indais stebina jų panašumas.

Puodukas

Dar vienas epochų bendrumas yra aiškus polinkis į erotines užuominas. Grįžo moters vampo įvaizdis, ryškus populiarių kino (dabar ir televizijos) kuriamų šaunaus žmogaus vaizdinių poveikis formuojant visuomenės stilių. Vėl madoje sportiški dabitos ir romantiškos arba fatališkos moterys.

Rankinė

Nors dabartinėje kultūroje tvyro pliuralistinės nuotaikos, kiekviena amžiaus ar socialinė grupė turi savo madas, negalima nepastebėti retro formų naudojimo elito ir į elito madą pretenduojančiuose aksesuaruose. Čia peršasi išvada, jog elitas visuomet mėgo prabangą, tik būtent dabar ji tapo pasiekiama ir plačiam vartotojui, jei ir ne iš pačių brangiausių medžiagų, tačiau įmantrių formų. Dirbinių iš stiklo karoliukų populiarumas būtų akivaizdžiausias pavyzdys.

Vaza

Žavingą gyvenimą žmonės kuria kaip kas sugeba. Visuomet yra diktuojantys madas ir jomis sekantys, imituojantys. Prašmatnių formų imitavimas pigiom priemonėm paprastai vadinamas kiču. Tik nereikia išsigąsti šito žodžio. Kičas pasižymi gana banaliu grožiu, sentimentalumu, populizmu, efektingumu.

Šių dienų bižuterija

Masėms reikia efektų ir prabangos vizijos. To reikėjo ir tarpukario ir šiuolaikiniams miestelėnams. Rankų darbas ir autentiškumas vis dar aukštai vertinami, tačiau kasdieniniame vartojime visgi vyrauja masiniai gaminiai. Ir jei gaminys turi bent kvapą senosios prabangos – tuo jis tampa tik patrauklesnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Šeimos mediatoriai: geriausiu atveju išsaugo santuoką, blogiausiu – bent pagarbą (7)

Mediatoriai, padedantys ginčus išspręsti taikiai, leidžia išvengti destruktyvių, žalojančių skyrybų proceso – kai kada poros santykiai sušvelnėja, gailimasi, kad nebuvo kreiptasi anksčiau.

Kokius drabužius geriausiai pirkti vaikams? (2)

Šiomis dienomis išsirinkti drabužius vaikams yra tikras iššūkis. Didelė gausybė bei pasiūla gali susukti galvą. Tačiau reikia nepamiršti, jog drabužėlius vaikams reiktų rinktis ne tik pagal spalvą, dydį.

Skyrybų aritmetika ir jos klystkeliai: kodėl atsisakyti alimentų – daugiau nei klaida (84)

„Skyrybų procesas, nepriklausomai ar vyksta bendru sutarimu, ar ginčo teisenos tvarka, visada yra labai sunkus išgyvenimas abiems sutuoktiniams ir jų vaikams“, – teigia advokatė Edita Bumblienė.

Kaip padėti vaikams išmokti priimti tinkamus sprendimus?

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad norint susikurti aukštą gyvenimo gerovę, žmogus turi mokėti priimti tinkamus sprendimus. Būtent geras sprendimų priėmimas, o suklydus – gebėjimas pripažinti klaidą ir iš jos pasimokyti, padeda tapti sėkmingu žmogumi.

Programa, padėsianti užbėgti patyčioms už akių (12)

Pastaraisiais metais apie patyčias kalbama vis daugiau. Žiniasklaida ir visuomenė šiai problemai skiria labai daug dėmesio, vykdomos įvairios prevencinės akcijos ir programos. Ironiška, tačiau pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.