Ši programa, iki šiol vykdoma tik Danijoje ir Lietuvoje, įrodė, kad žymiai pagerėjo programoje dalyvavusių vaikų sugebėjimai įveikti sunkumus, todėl planuojama ją įdiegti kitos pasaulio šalyse.

Kvebeko universiteto Monrealyje psichologijos katedros profesorius Brian Mishara ir Oslo universiteto medicinos katedros daktarė Mette Ystgaard dvejus metus vertino rezultatus, gautus dirbant pagal šią programą su 636 vaikais iš Danijos ir Lietuvos. Jie priėjo prie išvados, kad „šio vertinimo rezultatai rodo, jog programa „Zipio draugai“ žymiai pagerina trumpalaikius vaikų sugebėjimus susidoroti su kasdieniais sunkumais, vaikai pradeda labiau bendradarbiauti su kitais, geba geriau susitvardyti ir suprasti kitus, sumažėja bendravimo problemų.

Šie duomenys buvo surinkti dirbant su skirtingo amžiaus vaikais dviejose visiškai skirtingose kultūrose. Tyrimo rezultatai nudžiugino daugelį šią programą remiančių mokytojų entuziastų. Visi jie sutaria, kad programa pagerina vaikų bendravimą su kitais vaikais ir mokytojais, padeda jiems susidoroti su vaikų kasdieniame gyvenime iškylančiomis problemomis“.

Ir Danijos, ir Lietuvos mokytojai pastebėjo, kad pagerėjo vaikų socialiniai įgūdžiai, o pasikalbėjus su vaikais pastebėta, kad jie ėmė daug geriau suprasti kitus. Lietuviai vaikai tapo daug atkaklesni, labiau pasitikintis savimi, pagerėjo jų savitvarda. Tik Lietuvoje buvo galima gauti palyginimui kontrolinės vaikų grupės rezultatus, kurie parodė, kad tokios elgesio problemos, kaip pernelyg išreikštas ekstravertiškumas ir hiperaktyvumas, ėmė nykti. Tai reiškia, kad programoje dalyvaujantys vaikai rečiau rėkia ant kitų vaikų arba juos puola. Šiuos rezultatus patvirtina mokytojų pateikta informacija, kad programoje dalyvaujantys vaikai geriau negu kontrolinės grupės vaikai sprendžia konfliktus.

Savo pranešime vertintojai priėjo prie išvados, kad „mes nežinome kitos tokios mažiems vaikams skirtos programos, kuri būtų taip išsamiai ir kruopščiai įvertinta. Be to, gauti rezultatai yra įspūdingas įrodymas, kad, naudojant šią programą, galima greitai pasiekti keliamus tikslus.“

„Partnerystės vaikų labui“ direktorius Chris Bale džiaugiasi tokiais įvertinimo rezultatais – kruopštaus penkerių metų plėtros plano įgyvendinimo darbo vaisiais. Jis informavo Melburno dalyvius, kad programa dabar jau galima pasinaudoti tarptautiniu lygiu, ir kad daugiau kaip 30 šalių jau parodė savo susidomėjimą šia programa. Be to, siekiant, siekiant ištirti programos ilgalaikį poveikį vaikams, jau pradėti programos ilgalaikio poveikio tyrimai.

Programa „Zipio draugai“ skirta vaikams su įvairiausiais gebėjimais. Ji moko vaikus įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti ir įvardinti savo jausmus, juose susivokti ir išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais. Programą dukart įvertino profesionalai. Danijoje ir Lietuvoje šiuo metu į programą įtraukti apie 7 000 vaikų.

„Partnerystė vaikų labui“ yra tarptautinė ne pelno siekianti agentūra, įkurta netoli Londono. Ji siekia padėti viso pasaulio vaikams ir jauniems žmonėms įgyti įgūdžių, kurie padėtų dabar ir ateityje siekti emocinės gerovės.

Lietuvoje programą “Zipio draugai” įgyvendina Viešoji įstaiga “Vaiko labui”– nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – padėti Lietuvos vaikams ir jaunimui išsiugdyti emocinių ir socialinių sunkumų įveikimo gebėjimus, siekiant vaikų ir jaunimo emocinės ir psichinės sveikatos gerovės.

Programa „Zipio draugai“ rūpinasi Jungtinėje Karalystėje įkurta organizacija „Partnerystė vaikų labui“, o finansuoja „GlaxoSmithKline“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (26)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (124)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (220)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (182)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (16)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (4)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (93)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...