Moteriškos laimės variantas

Kiekviena epocha pasižymi jai būdingais daiktais, formomis, santykiu su jomis. Nekintama dažnai lieka tik viena: sakoma, kad būsto dizainas ir išplanavimas savotiškai išreiškia jo šeimininko libido. Kuo pilniau ir laipsniškiau jis realizuotas buityje, tuo labiau patenkintas savo jo šeimininkas.
Patekęs į nepažįstamą būstą, svečias greitai supras, kas jame gyvena: vyras ar moteris, kokio jie amžiaus, koks jų temperamentas, pomėgiai ir polinkiai. Apie tai kalba ne tik interjeras, bet ir jame suradę savo vietą daiktai.
Vaizdas iš valgomojo į virtuvę

Butas, apie kurį kalbėsime, priklauso jaunai, aktyviai ir šiuolaikiškai moteriai. Psichoanalitikas pasakytų, kad, įrengdama savo butą, šeimininkė su dizainerių ir architektų pagalba transformavo savo libido. Moteriška buto dekoro išraiška matoma ir bendrame stiliuje, ir atskirose detalėse.

(Libido - psichinė energija, esanti visų seksualinių individo apraiškų pagrindu. Anot Zigmundo Freudo, ji išreiškia dominuojantį žmogaus elgesio motyvą. Pasireiškia visuotinai priimtina forma sublimacijos, perėjimo į pasąmonę ir kitų "psichologinės gynybos" rūšių dėka.)

Svetainė_1

Prieškambaris atskirtas nuo virtuvės ir svetainės pertvaromis su stikliniais intarpais, ant kurių patogu pasidėti rankinę, kosmetiką, mobilųjį telefoną ar kitokias smulkmenas. Viršutiniams drabužiams numatyta pakaba ant sienos.

Prieš įėjimą į kambarį įrengta didžiulė spinta - kupė su veidrodinėmis sąvaromis. Jeigu durys neuždarytos, šie veidrodžiai puikiai atspindi viską, kas vyksta bet kuriame buto kampelyje (netgi miegamajame).

Valgomasis

Grindys prieškambaryje išklotos šviesiai pilkomis matinėmis plytelėmis su tamsesniais intarpais.

Gyvenamoji zona. Palyginti nedidelė erdvė skirta virtuvei, kuri atskirta nuo svetainės baru ir prisišliejusi prie valgomojo. Be ypatingų technikos stebuklų virtuvės įranga sako, kad šeimininkė nėra didelė valgių gaminimo mėgėja. Užtat prie jaukaus baro bet kuriuo metu galima su malonumu išgerti taurę vyno.

Svetainė_2

Pati svarbiausia gyvenamosios zonos dalis, be abejo, yra svetainė. Tai pati jaukiausia ir komfortiškiausia buto vieta. Svetainėje dvi minkštos sofos, iš kurių viena yra trijų metrų ilgio, ir minkštas krėslas. Tačiau dominuoja čia kitas dalykas - gigantiškas toršeras iš medžio. Susidaro įspūdis, kad visi svetainėje esantys daiktai tarnauja malonumui ir tinguliui.

Gyvenamosios zonos spalvų gama ypatingu ekspresyvumu nepasižymi: pieno baltumo lubos, smėlio spalvos sienos. Šiame fone terakotinės užuolaidos žiūrisi kaip stiprūs spalviniai akcentai.

Vonia_2

Gyvenamosios zonos skirstymas čia labai sąlyginis. Jis realizuotas pakabinamų įvairaus lygio gipso - kartoninių lubų pagalba. Tam antrina ir parketinė grindų danga bei šviesiai pilka terakotinė pertvara (prieškambaris, valgomasis).

Virtuvės lubose padaryta kiaurymė, kurioje įtaisytos dienos šviesos lempos. Valgomojo lubos, atvirkščiai, nuleistos 10 cm žemiau ir lemputės paslėptos tarpuose tarp skirtingo aukščio panelių. Keletas halogeninių lempų nukreiptos į pietų stalą.

Vonia_1

Zonų skirstyme dalyvauja ir dar viena architektūrinė konstrukcija - dekoratyvinė sienelė, apmūryta šviesiu skaldytu akmeniu. Ji slepia pietų stalą nuo sėdinčiųjų svetainėje.

Perplanavus butą, jame atsirado atskiras ir gana erdvus miegamasis. Jis įrengtas sugriovus sienas tarp gyvenamojo kambario, virtuvės ir koridoriaus, nes problemų dėl laikančiųjų sienų neiškilo.

Miegamasis

Miegamojo dizainas pritaikytas nuraminti ir paruošti miegui bei poilsiui. Smėlio spalvos sienos ir šviesaus parketo grindys veikia raminančiai. Tam pačiam tikslui tarnauja ir drapiruotė, išsklaidanti tiesioginius halogeninių lempų spindulius. Galima sakyti, kad apšvietimas - vienas iš svarbiausių dekoro elementų šioje patalpoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Karališko grožio užsispyrėlis – Lasos apsas

Lasos apsas – karališkas iš prigimties, ištikimas tik patiems artimiausiems ir įtariai žvelgia į nepažįstamus asmenis.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.