Pasak kolekcijos autorės „Akuku uniform“ dizainerės Editos Jankauskienės, drabužiai buvo kuriami su ypatinga užduotimi – suderinti klasiką ir judrių vaikų poreikius, rašoma pranešime spaudai.

„Manau, kad pagaliau atėjo laikas pakeisti uniformos žodžio prasmę iš esmės, nes 15 metų nesikeičiantys standartai tiesiog nebetinka šiems laikams. Norėjome sukurti uniformą, kurią vaikai norėtų dėvėti ir galėtų ja didžiuotis, kuri atspindėtų ugdymo įstaigos principus ir identitetą“, – kalbėjo dizainerė Edita Jankauskienė.

Kolekcijoje vyrauja klasikinių kirpimų modeliai berniukams ir mergaitėms, derantys tarpusavyje ir mokyklos šventėms kurta aksesuarų linija. Berniukų ir mergaičių linijas sudaro 13 drabužių skirtingiems sezonams iš natūralaus pluošto audinių, kurie atkeliavo iš Italijos ir Austrijos gamintojų, bei buvo pagaminti pagal specialų užsakymą.

„Drabužiuose išlaikėme klasikinę liniją, nors praktiškai viską gaminome iš aukštos kokybės trikotažo. Šaltajam metų periodui gaminome labai plonus merino vilnos megztinius, kurie yra itin švelnūs vaikų odai. Taip pat apgalvojome detales, kad vaikams būtų patogu apsirengti rūbus patiems, o tėvams paprasta prižiūrėti daiktus“, – pasakojo „Akuku uniform“ dizainerė Edita Jankauskienė.

„Šiaurės licėjuje“ ugdymas vyksta dinamiškai ir neapsiriboja sėdėjimu klasės suole – mokiniai įtraukiami į ugdymo procesą, patys atlieka įvairius eksperimentus bei tyrimus, nuolat juda. Erdvės, kuriose vyksta veiklos, taip pat dažnai kinta – kiekviena diena prasideda nuo ryto rato susėdus ant kilimo, ugdymas vyksta grupinio darbo, kūrybinėse erdvėse ar išvykus už mokyklos ribų į gamtą, meno, mokslo muziejus ar įmones, verslo centrus.

„Auginame kūrybiškus ir mąstančius ateities lyderius, todėl pajutome formalios aprangos poreikį norėdami formuoti pagarbą mokymosi įstaigai ir kurti kultūringą, disciplinuotą bei estetišką aplinką. Taip pat mokyklinę aprangą rinkomės atsižvelgdami ir į mūsų ugdymo metodus. Ji turėjo būti pritaikyta daug judantiems vaikams – patogi, nevaržanti judesių, paliekanti erdvės saviraiškai“, – kalbėjo „ Šiaurės Licėjaus“ direktorė Jovita Starkutė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)