Meno terapija

Konservatyvumas architektūroje gerokai mažiau pateisinamas, nei tarkim, tapyboje arba muzikoje. Nežiūrint į tai, tiesios linijos ir kampai tapo gyvenamųjų patalpų norma. Tačiau, ar toks jau patrauklus apmatuotas gyvenimas “tiesiąja”. Galbūt pakanka vieno dailaus sienos išlinkio arba ryškios spalvos interjere, kad sužadintume mūsų fantazijos žaismą.
Pora prožektorių, metalo blizgesys, užapvalintų plokštumų įmantrūs įrėminimai- vargu, ar tokio buto gyventojams gresia pilkos dienelės.
Virtuvė

Įstrižas buto išdėstymas iškėlė mintį, kad erdvės organizavimas bus gerokai sudėtingesnis. Centre atsirado apvalus holas, sujungtas su įnoringai išsirangiusiu koridoriumi. Tapo panašu į tam tikrą piltuvėlį, “prie savęs pritraukiantį visas likusias patalpas. Beje, tas piltuvėlis asocijuojasi su kriaukle - forma, tapusia rokoko architektūros simboliu. Koridoriaus sienų išlinkimą pakartoja pertvara tarp miegamojo ir kabineto (toks sprendimas vaizdžiai padidina abu kambarius).

Apskritai, šio interjero tiesių linijų paprastumui ir monotonijai priešpastatyta trapi “srovenančių” apimčių harmonija. Patekęs iš prieškambario į centrinę buto dalį, svečias atsiduria savotiškame labirinte: suprasti, kur veda pusratis koridorius ir kur yra kokie kambariai, pavyksta toli gražu ne iš karto. Visiškai suklaidinti lankytoją padeda didelis veidrodis, kabantis ant prieškambario sienos.

Virtuvė

Sprendžiant erdvės klausimą aiškiai dominuoja žaismas. Ir tai, žinoma, neatsitiktinai. Sudėtinga vingrių linijų, ratų ir pusračių kombinacija vargu, ar gali atsibosti. Greičiau ji gali sužadinti kūrybą, ir esančiam bute žmogui padėti pasijusti vienokiu ar kitokiu, atitrūkus nuo kasdienių problemų.

Pasiekti įspūdingų rezultatų projekto autoriams pavyko mažiausiomis sąnaudomis. Senos pertvaros, žinoma, buvo pakeistos, tačiau kambarių išsidėstymas praktiškai liko ankstesnis (atsirado tik papildomas sandėliukas ir svečių sanitarinis mazgas).

Koridorius

Pagrindinės problemos atsirado dėl vienintelės bute esančios laikančios sienos. Pagal naują planą angą joje teko praplėsti iki trijų metrų, o ją pačią sutvirtinti sijų konstrukcijos pagalba. Taip atsirado sieną supančios iš keturių pusių metalinės kolonos.

Iš virtuvės - svetainės atsiveria vaizdas į centrinį koridoriaus “piltuvėlį”, pritraukiantį prie savęs buto kambarius. Šios interjero dalies apipavidalinimui, atrodo, panaudotos visos galimos medžiagos.

Miegamasis

Šviesūs stiklo blokų intarpai ant išlenktos koridoriaus sienos ir skirtingai išdėliotos grindų ir sienų plytelės pabrėžia interjero žaismingumą, padaro jį dinamiškesnį.

Ekskursiją po butą geriausia pradėti nuo paradinės pusės - apjungtos virtuvės su svetaine. Pakabinamų lubų ir gelsvai rusvi koridoriaus grindų plytelių pusračiai atskiria šią zoną nuo likusios erdvės.

Miegamasis

Pirma, kas svetainėje atkreipia dėmesį tai palubėje ant specialių metalinių konstrukcijų pritvirtinti prožektoriai. Panašius apšvietimo prietaisus greičiausiai galima tikėtis pamatyti kur nors diskotekoje arba teatre, bet tik ne gyvenamajame name. Teatrinis efektas sustiprinamas tuo, kad, pabrėžiant atskiras interjero detales, prožektorius galima nukreipti į skirtingas puses.

Tačiau tai dar ne viskas. Į prožektorių įstačius spalvotą filtrą,lengva pakeisti kambario nuotaiką, vadinasi, ir jame esantį žmogų. Sunku įsivaizduoti ką nors, kas laisvai išsities ant sofos erdvėje, užlietoje agresyvia raudona šviesa. Taip pat mažai tikėtinas audringas santykių aiškinimasis “šviečiant” taikiam žaliam “debesiui”. Spalvota šviesa gali sukelti pačias įvairiausias asociacijas: pavyzdžiui, žydra primins jūrą, geltona- dykumą kaitinančią saulę ir t.t.

Vonios kambarys

Koridoriuje, skiriančiame reprezentacinę buto dalį nuo privačios, kontrastas tarp šaltos mėlynos ir šiltos gelsvai rausvos kiek prislopinamas. Tai vyksta sumažinus apšvietimo intensyvumą. Oranžinių stiklo blokų kvadratukai pagyvina žydrą sienų paviršių. Medinės sandėliuko, kabineto, miegamojo ir sanitarinio mazgo durys pagamintos specialiai šiam interjerui. Jos yra su originaliais stikliniais intarpais ir abstrakčiais piešiniais.

Dar dvejos durys - įėjimo ir vonios kambario - atrodo gana šventiškai. Ryškus metalinis ratas mėlyname fone neaiškiai, po truputį nuteikia žiūrovą jūros tema. Kol kas tai tik užuomina apie šeimininko hobi, kuris ateityje namuose ruošiasi išdėstyti jūrinių laivų ir mazgų modelių kolekciją.

Darbo kambarys

Visos patalpos gana griežtai skiriasi pagal funkcijas, ir svečių tualetas niekaip nepakeis pilnavertės vonios. Ir vis gi antrinė svečių sanitarinio mazgo padėtis buto hierarchijoje netrukdo architektams išrasti vis naujus jo apipavidalinimo ir papildomų “patogumų” jame sukūrimo būdus.

Šiuo atveju stebina ne tik fantazija projektuotojų, suteikusių papildomam sanitariniam mazgui iki šiol nematytą lašo formą, bet ir meistriškumas, kurio dėka jame išdėstyti kriauklė ir unitazas. Kiekvienas kompozicijos elementas funkcionaliai apgalvotas: prieš įėjimo duris esantis didelis veidrodis, trikampė lentynėlė raktams ir rankinukams, stiklo blokai papildomam apšvietimui ir “iliuminatoriai” su veidrodiniais stiklais.

Išplanavimas

Miegamajame visiškai nedaug baldų. Atvirose baltos sieninės spintos lentynėlėse galima išdėlioti įvairias smulkmenas ir niekučius. Dar kambaryje stovi didelė lova - štai ir visas apstatymas. Tačiau jaukumas jau apsigyveno šioje šviesioje patalpoje. Alyvinės sienos, peršviečiamos rausvai gelsvos užuolaidos ir buko parketas nevargina žvilgsnio ir nuteikia ramiam miegui.

Vonios kambarys yra šalia miegamojo. Dominuojantis motyvas yra besikaitaliojančios horizontalios šviesiai žalios ir geltonos spalvos juostelės. Apvali metalinė kriauklė verčia prisiminti pasakišką virtuvės vaizdą. Nedidelė baltutėlė trikampė vonia leido patalpoje išdėstyti ir sauną - malonų papildą vandens procedūroms. “Dryžuota” tema pratęsta miniatiūriniame svečių sanitariniame mazge. Tik geltonos ir žydros juostelės čia išdėstytos ne pagal horizontalę, o pagal vertikalę.

Kaip matote, dizainerių meno terapijos pamoka pavyko. Mokant architektūros kalbą, galima ne tik kurti didingus pastatus, bet ir teigiamai įtakoti vidinį žmogaus pasaulį. Namie, kaip sakoma, ir sienos padeda. Ypač, jei jose įgyvendinta jūsų fantazijų muzika.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.