Pirmadienį Latvijoje įvyks neeilinis ministrų kabineto susitikimas, kurio metu bus svarstomas Latvijos Pirmosios partijos (LPP) pasiūlymas uždaryti visus šalies vaikų namus. Tai po pokalbio su Latvijos ministru pirmininkui Einaru Repše pareiškė vicepremjeras Ainaras Šleseris. LPP atstovai tokį pasiūlymą pateikė po šokiruojančio įvykio viename Jūrmalos vaikų namų, iš kur dėl sunkaus girtumo į ligoninę buvo paguldytas devynmetis berniukas.

Vaikai
Vyriausybės vadovas už vaikų ir šeimos klausimus atsakingam ministrui Ainarui Baštiksui nurodė sudaryti priemonių planą, kuriuo remiantis būtų galima išspręsti vaikų namuose susidariusią padėtį.

Lapkričio 7 d. vienuose Jūrmalos "Sprindiši" vaikų namuose vyko diskoteka, kurios metu vaikų namų auklėtiniai vartojo alkoholį. Vėliau vienas berniukas dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu buvo nugabentas į ligoninę ir paguldytas į intensyvios priežiūros skyrių. Berniukas gydytojams sakė, kad gėrė degtinę su toniku. Vėlai vakare berniuką ligoninėje aplankė A. Baštiksas.

Berniukas ministrui pasakojo, kad vaikai "šventė" rankpinigių gavimą ir beveik visi gėrė alkoholį. Kaip vėliau buvo išsiaiškinta, vaikai vartojo alkoholį, nors renginyje dalyvavo vaikų namų auklėtojai ir techniniai darbuotojai. Alų ir degtinę vaikai pirko "taške".

Vicepremjeras A. Šleseris pareiškė, kad vaikų namų vadovybei bus iškelta baudžiamoji byla, jei bus išsiaiškintas toks nepriežiūros faktas. Vyriausybės vadovo pavaduotojo pasipiktinimą sukėlė ir tas faktas, kad į ligoninę aplankyti berniuko neatvyko nė vienas vaikų namų darbuotojas.

"Mes tapome baisiausios padėties liudininkais ir turime nedelsiant priimti politinį sprendimą dėl vaikų namų uždarymo. Vaikai turi augti šeimose", - sakė A. Šleseris.

Medikai taip pat neatmeta galimybės, kad į ligoninę atvežtas berniukas ne tik gėrė alkoholį, bet ir vartojo kažkokias tabletes. Pasak gydytojų, tai ne pirmas kartas, kai jie suteikia pagalbą girtiems šių vaikų namų auklėtiniams.

"Atrodo, kad šių vaikų namų vadovybė nesugeba deramai rūpintis auklėtiniais. Rūkymas ir girtavimas tapo savotiška šių namų kasdienybe", - sakė A. Baštiksas.

Nuo liepos mėnesio pareigas einanti Jūrmalos "Sprindiši" vaikų namų direktorė vyriausybės atstovams teigė negalinti susitvarkyti vaikų namuose, nes stinga socialinių darbuotojų.

"Kiekvienais metais mes vaikų namams skiriame milijonus, o pasirodo, kad tokiu būdu ruošiame juos kalėjimui. Todėl vaikų namus reikia likviduoti, o vaikus įvaikinti. Nesvarbu, ar Latvijoje, ar užsienyje", - sakė vicepremjeras.

Jo nuomone, valstybė turi prisiimti atsakomybę už vaikus, o svarbiausia - už paauglius, kurių niekas nenorės įvaikinti. Tėvus, kurie palieka vaikus likimo valiai ar žiauriai su jais elgiasi, reikia sodinti į kalėjimus.

"Vaikų namuose mes auginame nusikaltėlius. Tai, ką mes pamatėme "Sprindiši" vaikų namuose, tiesiog siaubinga", - pareiškė A. Šleseris.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (42)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (49)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (45)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (9)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (82)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (8)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Draugo gedėjusi kalytė pagaliau laiminga: įveikti sielvartą padėjo kačiukai

Kai kalytės Floros šeima priglaudė 20-metį katiną Dexter'į, energinga malamutė kaipmat...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (2)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (148)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...