Kokie turi būti mūsų namai?

 (4)
Kokie turi būti mūsų namai? Saugūs, gražūs, funkcionalūs. Kad juose viešpatautų jaukumas ir ramybė. Ir, kad, čia sugrįždami iš labiausiai kerinčių, pasakiškų vietų, mes suprastume, jog pasiilgome.

Svetainė

Daugiau ar mažiau visi mes siekiame pokyčių. Sakoma, kad kartą gyvenime net nepalenkiamiausiam konservatoriui įgrįsta jį supanti aplinka. O jeigu paimsime ne konservatorių? Arba bent jau ne visiškai nepakeičiamą?

Vaizdas iš prieškambario į valgomąjį

Šiuo atveju protinga būtų prisiminti paprastą tiesą: kad vėliau nebūtų labai skaudu, savo novacijose verta užsitikrinti specialistų paramą. Tik jie galės garantuoti, kad prabangios hidromasažinės vonios staiga neaptiksime dviem aukštais žemiau, o perdaryta ventiliacija nepadovanos jums nereikalingos galimybės sužinoti, ką šiandien vakarienei gamina kaimynai.

Lempučių tvirtinimas

Esant rekonstrukcijai su nauju išplanavimu ir komunikacijų pakeitimu, būtina teisingai įvertinti realią buto bei viso namo mazgų ir tinklų būklę. Kad ir kokie patyrę ir gerai nusimanantys būtų statybininkai, jų dažnai nepakanka ir jų atidaus žvilgsnio.

Japoniški motyvai miegamajame

Suprojektuoti transformuojamas pertvaras, kurios atskirtų patalpas ir išliktų vientisos,- nelengvas architekto uždavinys. Juk reikia sukurti kažką tokio, kas egzistuoja realybėje ir tuo pačiu vaizdžiai ir psichologiškai neapčiuopiamo.

Svetainės fragmentas

Paprasčiau padaryti stumdomą sieną nuo grindų iki lubų, kuri esant reikalui būtų įstumiama į specialią nišą. Tačiau šis sprendimas reikalauja finansinių išlaidų ir išplanavimo aukų. Tad daugeliu atvejų priimamas kompromisinis sprendimas, stiklines sąvaras papildyti neperšviečiamomis konstrukcijomis, kurios užtveria dalį angos.

Vaizdas į svetainę iš virtuvės

Tai gali būti arba balkis su ant jo pritvirtintomis kreipiamosiomis konstrukcijomis, arba laiptelis, arba, pagaliau, stacionarinė pailginanti pertvara. Kuo daugiau pagalbinių konstrukcijų supa angą, tuo daugiau gudrybių jiems užmaskuoti turi sugalvoti dizaineris.

Virtuvė

Šiuo atveju kabantis balkis išpjaustytas nedidelių angų punktyrais, per kuriuos nutiesti apšvietimo sistemos laidai. Nutiesti per visą kambarį, jie apjungia erdvę. Beje, toks montavimo būdas padeda sutaupyti ir nepirkti elektros reduktorių bei papildomų tvirtinimo elementų.

Išplanavimas

Buto šeimininkei patinka ryškios spalvos. Todėl architektas nepabijojo nudažyti kambarių įvairiomis spalvomis - šviesiai žalia, geltona, oranžine, gelsvai rusva. Tokie atspalviai pakelia nuotaiką, ir, pasteliškumo dėka, nesudaro nervinės įtampos.

Taip susidaro įspūdis, jog už namo langų visuomet vasara, šviečia saulė, žydi gėlės. Viso buto, išskyrus miegamąjį, sienų padengimui buvo naudojami įvairiaspalviai sumaišyti lateksiniai dažai. Paviršiuje jie sudaro tvirtą plėvelę todėl ilgam išsaugo savo savybes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (9)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – suktukai (21)

Visi vaikai pametę galvas dėl suktukų „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.