Artėjant Kalėdoms žmonės visame pasaulyje rūpinasi dovanomis. Jie ieško dovanų artimiesiems ir draugams, taip pat laukia, ką patys gaus. Išsamų tyrimą atlikusi JAV žurnalistė Mary Dunleavy parengė sąrašą rekomendacijų, kaip galima „tinkamai parinkti dovanas". Beje, visos apklaustų asmenų paminėtos dovanos buvo gautos jų arba jų pažįstamų.
Dovana
Vienas iš trijų karalių, atvykusių pasveikinti gimusio Jėzaus, pasibaisėjęs žiūri į kainą, paliktą ant dovanos. Tokiu plakatu britų dvasininkai mėgina atkreipti visuomenės dėmesį į tikrąją Kalėdų prasmę.

Niekam nereikalingi daiktai

Pirmoji nekenčiamiausių dovanų kategorija - „juodasis humoras". „Geriausia" šios kategorijos dovana - bilietas į vieną pusę, kuris yra iškilmingai įteikiamas uošvei. Žmogui, besistengiančiam sulieknėti, - kulinarijos knyga, kurioje aprašomi riebūs ir saldūs patiekalai; ką tik rūkyti metusiam - cigarų ar rūkymo priemonių rinkinys; diabetikui - namų gamybos uogienė; dievobaimingiems musulmonams ar žydams - lašiniai.

Antroji kategorija - visiškai beverčiai ir niekam nereikalingi daiktai. Pavyzdžiui, kai pagyvenęs žmogus gauna kompaktinę plokštelę ar kasetę su repo muzikos įrašais.

Trečioji kategorija - masiniai „tėvų naikinimo ginklai". Tai - mažiems vaikams dovanojami būgnai, įvairios šaudyklės, rutuliukais šaudantys šautuvai ir kiti „masinio tėvų naikinimo" arsenalo ginklai.

Ketvirtoji kategorija - kai į vakarėlį susirinkusiems draugams padovanojama viena dovana visiems: pavyzdžiui, brangi ir graži (bet viena) krištolinė vaza.

Penktoji kategorija - klaida, apskaičiuojant, kam ką reikėtų dovanoti. Į šią kategoriją dažnai patenka batai ir drabužiai, visiškai netinkami dovanos gavėjo matmenims ar skoniui. „Geriausia" šios kategorijos dovana - nauji 45 dydžio guminiai batai, padovanoti jaunai merginai.

Savo darbo beprasmybės

Šeštoji nekenčiamiausių dovanų kategorija - labai prastos, bet savo rankų darbo dovanos. Tai įvairūs rankų darbo „kūriniai", kuriuos, pavyzdžiui, per dešimt minučių „pagamina" žmogus, nemokantis nei piešti, nei siuvinėti ir panašiai.

Pavyzdžiui, kieme randama sena šluotos lazda, nuo kurios nuplaunamas visas purvas. Tada ant jos akvarele „tapomi" įvairiausi raštai ir piešinukai. Dažams apdžiūvus, lazda papuošiama kaspinėliu, ir dovana paruošta.

Septintoji kategorija - labai geros rankų darbo dovanos. Net jei dovanotojas yra patyręs amatininkas ir vazą, paveiksliuką ar siuvinį jis kūrė pusę metų, jo dovana nebūtinai bus tinkamai įvertinta. Todėl daug pigiau tokius daiktus pirkti.

Pramoninės gamybos pokštai

Aštuntoji kategorija - pramoninės gamybos pokštai. Tai nemaloniai atrodantys ar smirdintys gaminiai, pavyzdžiui, guminės fekalijos, dovanojamos šeimos pobūviuose ar verslo vakarėliuose.

Devintoji kategorija - protingos dovanos. „Geriausia" šios kategorijos dovana - siauros specializacijos specialistams skirtos knygos, kurias gali perskaityti gal tik kokie 10 žmonių pasaulyje. „Pageidautina", kad knygoje nebūtų paveikslėlių, bet būtų kuo daugiau solidžių lentelių ir grafikų. Lauktuvės iš tolimų kraštų

Dešimtoji kategorija - dovanos iš tolimųjų kraštų. Artimiesiems padovanotas laikrodis, magnetofonas, fotoaparatas ir pan. Visuomet yra tikimybė, kad šis daiktas sulūš per pirmąsias savo veikimo valandas ar dienas.

Tada savininkui belieka pirkti lėktuvo bilietą ir, atvykus į šalį, kurioje dovana buvo pirkta, grąžinti jį parduotuvei suremontuoti arba iškeisti į naują.

Kasmet - tas pats daiktas

Vienuoliktoji kategorija - pasikartojančios dovanos. Giminėms ir artimiems draugams kiekvienais metais galima įteikti tokią pačią dovaną. Juk visi „nepaprastai džiaugiasi", kai penkerius metus iš eilės dovanų gauna fotoaparatą ar vaikišką kaleidoskopą.

Dvyliktoji kategorija - senienos. Šiai kategorijai tiktų akmenys, lazdos, molinės nuolaužos, žemės sauja ir pan., paimtos šalia Didžiosios kinų sienos, Egipto piramidžių ar stoties.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (30)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (38)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (143)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (39)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (235)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (204)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (16)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (4)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (108)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...