Canterbury universiteto psichologų grupės atliktais tėčių-dukterų santykių tyrimais nustatyta, kad mergaitės, kurios daug ir artimai bendravo su tėčiais, lytiškai subręsta vėliau. Taip pat nustatyta, kad „vėliausiai subręsta tos mergaitės, kurios iki 5-erių metų amžiaus daugiausiai bendravo su tėčiais.“

http://www.delfi.lt/gyvenimas/namai_ir_seima/teciu-santykiai-su-dukterimis-lemia-ju-lytini-brendima.d?id=6349814#ixzz3F5AW492H
© Shutterstock nuotr.

Kitaip sakant, tėčio nedalyvavimas dukters gyvenime lemia, kad mergaitės per anksti subręsta. Ellis tyrimas galėtų paaiškinti, kodėl kai kurios mergaitės Vakarų pasaulyje subręsta labai anksti; nereikia kaltinti hormonais šeriamų vištų ir jaučių – galbūt šį procesą lemia tėčio trūkumas mergaitės gyvenime.

Ellis tyrimas taip pat gali paaiškinti, kodėl mergaitės, kurias augino vienišos motinos, dažnai pastoja būdamos paauglės. Jei šalia būtų tėtis, sakantis, kokios jos gražios ir protingos, mergaitės vėliau pradėtų seksualinį gyvenimą. Tuo tarpu be tėčio augančios mergaitės atsakymo bando ieškoti kitur.

Tyrimo rezultatai teigia, kad mergaitės, artimai ir gražiai bendraujančios su tėčiais subręsta vėliau už tas, kurių tėčiai jų gyvenimuose neatlieka svarbaus vaidmens. Ypač anksti subręsta tos mergaitės, kurios visiškai nebendravo su tėčiais ar bendravo labai mažai.

Šiame tyrime dalyvavo 173 mergaitės ir jų šeimos, gyvenančios JAV. Tyrimas pradėtas, kai mergaitės lankė darželį, o baigtas, kai jos ėjo į 7 klasę. Mergaitės, kurios iki 5-erių metų daug ir šiltai bendravo su tėčiais, subrendo vėliau už tas, kurios nebuvo artimos su tėčiais. Tėvų bendravimas su dukterimis pasirodė esąs labai reikšmingas dar ankstyvoje vaikystėje. Tėčio-dukters santykiai lemia mergaitės tapimą moterimi.

Vėliau subrendusių mergaičių tėčiai aktyviai dalyvavo dukterų auklėjime ir gerai elgėsi su mergaičių motinomis. Atrodo, mergaičių brendimą labiau lemia tėvo, o ne motinos rūpestis. Tyrimą atlikę specialistai mano, kad mergaitės jautriai reaguoja į tėvo vaidmenį šeimoje (tiek tėvo-dukters, tiek tėvo-motinos santykius) ir nesąmoningai savo brendimą reguliuoja priklausomai nuo tėvo elgesio.

Tėvo nebuvimas nėra neutralus; kaip matyti, jis esminis. Tėvo-dukters santykiai yra biologinis imperatyvas. Šiuo tyrimu nustatyta, kad be tėvo augusios mergaitės (ar mačiusios jį labai retai) gana anksti lytiškai subręsta.

Tyrimą atlikęs psichologai pateikia keletą teorijų, susijusių su tėčių-dukrų santykiais. Vienas biologinis paaiškinimas yra tas, kad be tėčių augančioms mergaitėms įtaką daro kiti vyrai – patėviai ar motinų draugai; giminiškais ryšiais nesusijusių vyrų feromonai skatina lytinį brendimą. Tuo tarpu su rūpestingais biologiniais tėčiais augančias mergaites taip pat veikia tėčių feromonai, bet pati gamta siekia jas apsaugoti, sulėtindama lytinį brendimą.

Todėl tėčių dalyvavimas mergaičių gyvenimuose yra naudingas ir tuo, kad padeda joms išvengti ankstyvo susidomėjimo priešinga lytimi ir ankstyvo nėštumo. Jei mergaičių santykiai su tėvais šalti, tolimi, jos nėra taip smarkiai veikiamos tėčių feromonų kaip tos mergaitės, kurios daug ir artimai bendrauja su tėčiais, todėl incesto (kraujomaišos) galimybė sumažėja ir gamta nesiekia lėtinti brendimo. Štai kodėl su tėčiais nebendraujančios mergaitės anksčiau lytiškai subręsta, spėja mokslininkai. Tėvo buvimas šeimoje turi daug didesnės įtakos šeimai nei manyta; jis smarkiai įtakoja lytinį dukterų brendimą.

Anot psichologų, šio tyrimo rezultatai rodo, kad tėčiai mergaičių gyvenimuose yra kur kas svarbesni nei manyta; juk dažniausiai manoma, kad vaiko asmenybę lemia motinos, o ne tėvo auklėjimas.

Tėvų-dukterų santykiai turi būti iš naujo įvertinti ir pripažinti esantys svarbiu mergaitės tapimo moterimi faktoriumi.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (6)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (222)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (367)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (57)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (53)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

V. Matijošaitis: per ateinančius porą metų neatpažįstamai pasikeis visos centrinės Kauno gatvės (265)

Dalies medžių, kurie yra sergantys ir pažeisti, pakeitimas bus neišvengiamas, sako Kauno meras...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (20)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (1)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (218)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (17)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...