Kaip įsirengti palėpę?

 (2)
Paskutiniu metu tapo populiaru palėpes paversti gyvenamosiomis patalpomis. Žinoma, norint padaryti tai nepriekaištingai, reikia nemažai lėšų, tačiau puiki idėja to verta. Siūlome pasižiūrėti, kaip mansardoje galima išplanuoti nedidelį kambarį, apjungiantis svetainės ir kabineto funkcijas.
Išplanavimas

Palėpėje buvo 10 kv. m. šviesi dideliais langais patalpa, kurią sumani šeimininkė nusprendė išnaudoti. Pagal jos sumanymą čia turėjo būti svečių miegamasis, namų ofisas ir patogus kampelis drabužiams laikyti.

Darbo kampelis

Pasirodė, kad nuožambios lubos visiškai ne kliūtis sumanytiems planams realizuoti. Nišoje, kur anksčiau buvo įmontuota gremėzdiška spinta, dabar padarytas drabužių skyrius. Nuo likusios kambario erdvės jį skiria lengvi stumdomi rėmuose įtempto audinio skydai. Ant sofos galima maloniai atsipalaiduoti ir paskaityti, šalia yra stelažas su knygomis.

Drabužinė

Rašomasis stalas su pusračiu išpjautu stalviršiu puikiai tiko kampe prie lango. Pagal užsakymą pagamintos lentynėlės užpildė anksčiau buvusią tuščią erdvę už sienos iškilimo. Žaliuzės paslėpė specialų stelažą, skirtą avalynės laikymui (septyniuose lygiuose galima sutalpinti 20 porų).

Miegamasis kampelis

Didelis rašomasis stalas su kompiuteriu pastatytas tiesiai prieš vieną iš langų. Tarpas tarp stalo ir radiatoriaus uždengtas medine panele. Laisvai oro cirkuliacijai joje yra įpjova, per kurią dar gi pertraukti kompiuterio laidai. Darbinis krėslas buvo parenkamas nepamirštant, kad bus naudojamas ir poilsiui.

Stelažas batams

Pasuktas link sofos, šis krėslas tampa natūraliu bendravimo zonos komponentu. Po stogo nuožulnumu, erdvėje tarp langų yra komoda su ištraukiamais stalčiais, kur laikomi raštinės reikmenys. Čia stovi ir spausdintuvas. Sienoje įmontuotų lempučių šviesos kryptis reguliuojama.

Erdvė daiktų laikymui apgalvota beveik iki centimetro. Už stumdomų skydų yra konteineriai, lentynos ir drabužių pakabos.

Radiatorius

Strypai pakaboms išdėstyti beveik prie lubų, taip atlaisvinama vieta lentynoms apačioje. Tačiau specialaus mechanizmo dėka, nenaudojant daug jėgų, strypus galima nuleisti iki reikiamo lygio.

Kai užsibuvę svečiai lieka nakvoti, sofa virsta lova. Tiesa, vietai atlaisvinti tenka į šalį atitraukti serviravimo staliukus. Už sofos - įdomiai apipavidalintas ekranas, uždengiantis šildymo radiatorių. Jis papuoštas filigraniniu raižytu dekoru. Panašūs ornamentai atliekami lazerio pagalba.

Specialus įtaisas leidžia atidarinėti radiatoriaus ekraną, kaip viršulangį (pavyzdžiui, jeigu reikia prisukti reguliuojantį kranelį). Uždaryti ekranai laikosi magnetinių spragtukų pagalba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (6)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – suktukai (16)

Visi vaikai pametę galvas dėl suktukų „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.