Jie sako, jog yra jūsų šeima, bet kartais norite užsisakyti DNR testą. Kaip sutarti su giminaičiais ir neišeiti iš proto?
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Jūsų motina visuomet kritikuoja jūsų kulinarinius sugebėjimus.

Ką daryti? Kad ir kaip sunku būtų, išlikite rami, padėkokite už patarimus ir pakeiskite temą, pataria ivillage.com. Ginčai nepakeis jos požiūrio ir nepadės jums jaustis geriau. Vietoje to paraginkite kitą giminaitę pagirti jūsų kulinarinius gabumus motinos akivaizdoje. Kai ji pamatys, kad į jos pastabas nereaguojate, nurims.

Jūsų dėdė, nešvankių juokelių mėgėjas, atvyksta pas jus švęsti Velykų.

Ką daryti? Prieš šventes paskambinkite jam ir pasakykite, kad labai džiaugiatės, jog jis atvyks, bet norite paprašyti jo, kad neskaldytų juokelių, kurie žeidžia kitus žmones. Neliepkite jam keistis, vis tiek to nebus.

Jūsų dvidešimt trejų metų dukra gyvena su draugu ir tikisi, jog kai ji atvyks pas jus į svečius, jai su draugu paskirsite tą patį kambarį.

Ką daryti: tai jūsų namai – o jūs nenorite, kad jie gyventų viename kambaryje. Jūsų dukrai teks paklusti jūsų taisyklėms. Tiesiog paaiškinkite visa tai iš anksto. Jei su dukra gerai sutariate, veikiausiai toks jūsų sprendimas nesukels papildomų problemų.

Jūsų aštuonerių metų sūnėnas atvažiavęs namie sukelia chaosą.

Ką daryti: prieš kitą vizitą pasikalbėkite su jo tėvais. Nekritikuokite jų vaikų auklėjimo įgūdžių, tiesiog pasakykite, jog norėtumėte, kad pas jus jis elgtųsi ramiau. Kitą kartą jiems apsilankius pasakykite: „Kaip džiugu jus matyti. Turiu kelias namų taisykles: jokių šokinėjimų ant baldų, jokių paišymų ant sienų.“ Negalvokite, kad esate niurgzliai – tiesiog teikiate vaikui ir tėvams svarbią pamoką apie pagarbą.

Baigęs universitetą jūsų sūnus grįžo namo ir veda jus iš proto. Jis ateina ir išeina kada nori, suvalgo rytojui skirtus jūsų pietus ir naudojasi jūsų automobiliu, kada tik nori.

Ką daryti: nors tokioje situacijoje adaptacijos periodas yra normalu, laikas pasikalbėti su sūnumi. Nustatykite jam naujas namų taisykles: galima valgyti maistą iš šaldytuvo, bet negalima rytdienos pietų suvalgyti kaip naktinio užkandžio ir panašiai. Nustatykite, kada jis galės pasiskolinti automobilį, kaip tvarkys drabužius, už kuriuos namų ūkio darbus bus atsakingas. Jei jis turi pajamų, būtų teisinga, kad už kai kurias namų išlaidas mokėtų jis. Duokite jam suprasti, kad nesate neišsenkantis pinigų maišas.

Jūsų vyro sesuo ar brolio žmona naršo po jūsų spintą, vonią ir tikrina paštą...

Ką daryti: kad galėtumėte ją apkaltinti, pirma reikia sučiupti nusikaltimo vietoje (kitaip ji viską neigs). Taigi palaukite, kol kitą kartą ją pričiupsite ir tada pasakykite: „Norėčiau, kad pasakytum man, ko ieškai“. Ji liausis, pamačiusi, kad ją susekėte.

Jūsų broliukas praneša, kad kitą kartą, kai atvažiuos pas jus, su savimi pasiims šunį. Ką daryti?

Pasiimti į svečius gyvūną – nemandagu net važiuojant pas giminaičius. Todėl galite mandagiai, bet griežtai pasakyti jam: „Pasiilgau tavęs, bet palik šunį namie“. Jei norite, pridurkite priežastį – ar jūsų kilimai nauji, ar dukra alergiška – bet to daryti neprivalote. Šunų mylėtojai kartais net nepastebi, kad ta jų meilė trukdo kitiems.

Jūsų vyro tėvai niekad nepajudina nė piršto ir tikisi būtų aptarnaujami. Ką daryti?

Toks jausmas, kad jie mano, kad esate apmokama tarnaitė. Pasikalbėkite su savo vyru. Jums reikia, kad jis būtų jūsų pusėje, taigi būtų idealu, kad jis pasikalbėtų su savo tėvais jums nesant. Jis galėtų pasakyti, kad jums reikia nors mažos jų pagalbos. O dar geriau – vyras galėtų padėti jums tvarkytis ir tuomet paprašytų tėvų padėti jam atliekant „jo“ namų ūkio darbus. Tik nepamirškite jiems padėkoti.

Į ką turėtumėte nekreipti dėmesio?

Į niurgzlę močiutę, kuri kartoja tas pačias istorijas ir viskuo skundžiasi.

Atminties sutrikimai – normalu seniems žmonėms, taigi pasistenkite būti kantrūs. Atsiminkite – senatvė nėra dovana; prasideda skausmai, rūpesčiai, sveikatos problemos, galiausiai senukus kankina vienatvė, todėl jiems norisi pasikalbėti su žmonėmis. Taip, jums tos istorijos atsibosta, bet geriau pasiklausyti jų, nei užgauti močiutę.

Išsekusi jauna mama, kuri neturi jums laiko.

Jei tokia yra jūsų gyvenime – dukra, sūnaus žmona, dukterėčia – esu tikra, ji nenori būti nedraugiška. Tiesiog tam tikrais gyvenimo momentais nėra laiko net paskambinti. Taigi nepriimkite jaunos mamos elgesio asmeniškai. Jei norite su ja pasikalbėti, iš anksto susitarkite, kada galite susiskambinti. Kita taktika – pasisiūlykite jai padėti.

Jūsų vyras, kuris dirba viršvalandžius ir mano, kad pakanka to, jog prieš tai paskambino ir jus įspėjo.

Būkite už tai dėkinga. Jie bent jau įspėjo jus iš anksto, taigi galite atitinkamai planuoti. Atsiminkite – grįžęs namo jis tikėsis poilsio ir vakarienės, o ne zirzimo. Būkite supratinga.

Nemandagus paauglys, kuris net nepasisveikina.

Jis pakankamai didelis, kad žinotų, kas yra mandagumas; tiesiog jis išgyvena amžiaus krizę. Nemanykite, kad pakeisite jo elgesį; palikite tai jo tėvams. Vietoje to pati pasisveikinkite su juo pirmoji – parodykite jam pavyzdį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (18)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (15)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (2)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (64)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (25)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (19)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (47)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (60)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....