Geri darbai prasideda nuo gražių idėjų

 (4)
Artėjant Motinos dienai, visi prisimename savo mamas ir, žinoma, vaikystę. Tačiau ar pagalvojame kada, kad ne visi vaikai turi ką prisiminti? Nes ne visų vaikystės namai kvepėjo cinamoniniais sausainiais ir ne visus kas vakarą apkamšydavo mylinčios mamos rankos. Apmaudu – esame visi tokie patys, bet kai kurių vaikystė yra kitokia.
Vichy vandens parkas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ketvirtadienio popietę „Vichy“ vandens parkas Vilniuje virte virė emocijomis – čia atvažiavo ypatingi svečiai, kuriems, ko gero, tai buvo pirmoji tokia pramoga. Čia viešėjo keliasdešimt Vilniaus vaikų globos namų „Gilė“ auklėtinių, kuriems didelės gerų žmonių širdys nusprendė padovanoti mažą dalelę smagių vaikystės prisiminimų.

„O tu matei, kaip aš nėriau?“ „O aš plaukiau!” „Auklėtoja, kada važiuosim vėl?”,- besišypsantys veidai tiesiog bombardavo auklėtojas klausimais, o rankos ir kojos vis dar plaukė ir maskatavo.

O viskas prasidėjo nuo...

„Turiu dukrytę ir viskas prasidėjo nuo jos. Ją fotografavau, labai patiko. Ypač didelis džiaugsmas, kai tu lygini po kiek laiko vaiko nuotraukas ir matai, kaip jis pasikeitė, paaugo. Tada man kilo idėja, kad reikėtų fotografuoti vaikučius iš kūdikių namų. Pamaniau, kad jų tikrai niekas nefotografuoja. Tuo metu dar nežinojau realios situacijos, tiesiog taip pamaniau. Pagalvojau, kad bet kokiu atveju, tiek nuotraukų, kiek turime mes, jie tikrai neturi“,- pasakoja kaunietė Aušra Banišauskaitė, šią savo mintį pristačiusi DELFI, kur buvo ieškoma idėjų TV laidai „Savanorių biuras“.

Aušra Banišauskaitė
Aušra Banišauskaitė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Manęs paklausė, ar aš žinau, kad taip yra iš tikrųjų. Sakau, kad nesidomėjau, tiesiog pagalvojau ir parašiau. Paskui susisiekiau su Kauno kūdikių namais, jie mane labai palaikė, sakė, kad jei padarytumėm albumus, būtų labai gerai, nes vaikus fotografuoja dažniausiai pačios auklėtojos kai turi laiko ir jas suklijuoja ant lapų. Tai nėra ilgalaikis atsiminimas, nors tame yra ir pliusas – šalia auklėtojos parašo savo palinkėjimus tiems vaikučiams“,- prisimena Aušra.

Moteris buvo pakviesta pristatyti idėją laidai „Savanorių biuras“, kur ji buvo patvirtinta. Tad liko ieškoti rėmėjų ir geras mintis realizuoti. Jaunos moters idėja buvo atrinkta ir patvirtinta, liko jai surasti rėmėjų.

Aušros teigimu, dabar didelė problema su albumais, nes jų nėra. „Kreipiausi į pagalbą daiktais, kurie remia būtent daiktais, ne pinigais. Prašiau, kad žmonės paaukotų albumus“,- sako jauna mama ir apgailestaudama prisimena, kad Vilniaus kūdikių namai išdidžiai atmetė šią vaikučių fotografavimo idėją.

Tačiau veikli moteris nenusimena – idėjų galvoje knibžda ne viena: reikia baigti teisės ir valdymo studijas Riomerio universitete, buvusiems bendramoksliams menininkams padėti realizuoti darbus elektroninėje parduotuvėje bei sugalvoti dar kokį gerą projektą... „Juk dabar kažkoks gerų darbų darymo metas“,- šypsosi Aušra, akimis glostydama vandenyje besitaškančius vaikus...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Atsargiai, nuodai! "Mokslo pelės" padės jūsų vaikui išvengti apsinuodijimo (1)

Kaip teigia psichologai, vaikai kur kas klusniau paisys įvairių tėvų draudimų ir nurodymų, jei jie bus pagrįsti moksliškai. Tačiau jei nesijaučiat pakankamai pasikaustęs, kad išaiškintumėt viską kompetentingai, bet kartu ir vaikui supantama kalba, jums į pagalbą skuba „Mokslo pelės“. Trečiojoje ciklo laidoje mažieji žiūrovai sužinos, kas yra kenksmingos medžiagos, kaip jos veikia gyvus organizmus, ir kad jos gali slėptis net mūsų namuose.

Mergaičių ir berniukų vaidmenys namuose: kaip reikėtų ugdyti mažuosius? (1)

Jau būdami trejų metų amžiaus vaikučiai pradeda save suvokti ir skirti kaip berniukus ar mergaites. Berniukai nori būti tokie vyrai kaip jų tėčiai, o mergaitės – kaip mamos.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis kūdikio vežimėlį

Naujagimio laukiantiems tėveliams iškyla daugybė klausimų, kokį vežimėlį būsimam kūdikiui pasirinkti, kai pasiūla tokia didelė. Tačiau ne tik kūdikių tėveliams, bet ir vaikų specialistams rūpi, kuo permainingu, keturis metų laikus turinčiame mūsų klimate vežiojami mažyliai.

Norite užauginti daug žinantį žmogų? Ugdykite vaiko smalsumą (1)

Smalsumas – tai noras sužinoti ir patirti kažką naujo, gebėjimas tyrinėti, atrasti ir suvokti. Vaikų smalsumas pasireiškia per klausimą „Kas tai?“, vėliau jie pradeda „kodėlčiuoti“, o nuo to, kaip suaugusieji reaguoja į vaikų klausimus, priklauso jų socialinė ir emocinė raida.

Jovitos nėštumo dienoraštis: metas atnaujinti spintą

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 23 nėštumo savaitę?