Elegantiški gražuoliai ar pabaisos?

Gražuoliai ir protingi bokseriai pažįstami daugeliui. Šiandien tai viena populiariausių visame pasaulyje šunų rūšių. Ir visiškai pelnytai, nes bokseris – tai tikras stebuklas. Jo charakteris nuostabus. Jame harmoningai susijungė, atrodytų, visiškai priešingos savybės, kurios jį daro nepanašų į jokį kitą šunį.
Jis visuomet labai ramus ir santūrus, tačiau tuo pat metu ir stulbinančiai energingas bei aktyvus. Šeimininkui kartais gali atrodyti, kad jo augintinio viduje dirba amžinas variklis. Savo temperamento dėka bokseris visuomet yra visų įvykių sūkuryje. Jis suspėja sudalyvauti visur, kas tik vyksta aplinkui. Jis visur turi savų reikalų. Jis labai protingas, tačiau tuo pat metu ir naivus.

Šis šuo visuomet atrodo viskuo patenkintas. Šiuo atveju net ir su amžiumi bokserio charakteris negenda. Netgi pagyvenusiems bokseriams svetimi kaprizai bei nervingumas. Ir galiausiai, bokseris – nuostabus sargas ir gynėjas, kas jam visiškai nedraudžia dievinti visos žmonijos apskritai ir kiekvieno jos atstovo atskirai. Maži vaikai bokserius varo iš proto – jie juos labai džiugina.

Prieštaringa išvaizda

Bokseris

Tačiau bokserių išorė sukelia daug ginčų. Vieniems bokseriai atrodo kaip tikros pabaisos, o kitiems – žavingi elegantiški gražuoliai. Šios veislės mylėtojai, kurių yra tikrai nemažai, mano, kad būtent taip ir turėtų atrodyti tikras šuo. Kaip ten bebūtų, bokserio snukis labai išraiškingas, jame bet kurią minutę galima pastebėti visas šuns emocijas. Su šeimininkais bokseriai dažniausiai apsikeičia daugiareikšmiškais žvilgsniais. Ir, kitų veislių šunų šeimininkų pavydui, bokserio šeimininkas gali išdidžiai pasakyti: “Mes vienas kitą suprantame be žodžių!”

Jis ir vokietis, ir anglas

Bokseris

Bokserių veislei viso labo šiek tiek daugiau nei šimtas metų. Ir todėl veislė laikoma labai “jauna”. Dėl teisės pasivadinti jų gimtine iki šiol kovoja ir Vokietija, ir Didžioji Britanija. Visas ginčas dėl to, kad bokseris kilo sukryžminus vokiečių bulenbeiserį su anglišku buldogu. Bulenbeiseris, arba galvijinis šuo, išvertus iš vokiečių kalbos reiškia “bulių žudikas” arba “bulių smogikas”, kas ganėtinai tiksliai nusako jo paskirtį.

Bulenbeiseriai buvo dideli, žiaurūs šunys, kurių kailis dažniausiai būdavo rudas arba tigrinis, tačiau be bokseriams būdingų baltų dėmių. Jie buvo auginami labai didelių laukinių paukščių medžioklei. Savo dydžiu ir galingumu bulenbeiseris lengvai galėjo susilyginti savo jėgomis netgi ir su meška. Bėgant laikui bulenbeiseriai išsiskyrė į dvi rūšis. Stambesnė – dancingo, smulkesnė – brabantiška.

Būtent brabantiškasis bulenbeiseris ir anglų buldogas ir tapo šiandieninių bokserių protėviais. Selekcininkams labiausiai norėjosi pasiekti, kad nauja šunų veislė būtų elegantiška, gražaus kūno sudėjimo ir dėkinga.

1895 metais Miuncheno parodoje pirmą kartą buvo parodytas bokseris. Būtent šie metai ir laikomi šios naujos šunų veislės gimimo metais. O jau 1925 metais Vokietijoje bokseriai buvo oficialiai pripažinti tarnybiniais šunimis.

Puikus šeimyniškis

Bokseriukai

Bokseris – ne savo šeimininko, o visos šeimos šuo. Šeimoje jis myli visus vienodai, o vaikus jie netgi dievina. O štai į kitus reaguoja atsargiai, tačiau ne piktybiškai. Bokserio kailis nereikalauja profesionalios priežiūros. Užtenka jį reguliariai šukuoti minkštu šepečiu. Tačiau bokseriui būtinas fizinis krūvis. Jis priklauso toms šunų veislėms, su kuriomis reikia daug vaikščioti.

Tai vaidingi, tačiau ne kvaili šunys. Mažų šunų jie paprastai neliečia, o didelius puola tik tuomet, kai būna visiškai įsitikinę savo pergale. Bokseriai lengvai pasiduoda dresūrai ir dievina žaidimus. Tai šuo energingiems, turintiems gerą humoro jausmą, žmonėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Šeimos mediatoriai: geriausiu atveju išsaugo santuoką, blogiausiu – bent pagarbą (7)

Mediatoriai, padedantys ginčus išspręsti taikiai, leidžia išvengti destruktyvių, žalojančių skyrybų proceso – kai kada poros santykiai sušvelnėja, gailimasi, kad nebuvo kreiptasi anksčiau.

Kokius drabužius geriausiai pirkti vaikams? (2)

Šiomis dienomis išsirinkti drabužius vaikams yra tikras iššūkis. Didelė gausybė bei pasiūla gali susukti galvą. Tačiau reikia nepamiršti, jog drabužėlius vaikams reiktų rinktis ne tik pagal spalvą, dydį.

Skyrybų aritmetika ir jos klystkeliai: kodėl atsisakyti alimentų – daugiau nei klaida (84)

„Skyrybų procesas, nepriklausomai ar vyksta bendru sutarimu, ar ginčo teisenos tvarka, visada yra labai sunkus išgyvenimas abiems sutuoktiniams ir jų vaikams“, – teigia advokatė Edita Bumblienė.

Kaip padėti vaikams išmokti priimti tinkamus sprendimus?

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad norint susikurti aukštą gyvenimo gerovę, žmogus turi mokėti priimti tinkamus sprendimus. Būtent geras sprendimų priėmimas, o suklydus – gebėjimas pripažinti klaidą ir iš jos pasimokyti, padeda tapti sėkmingu žmogumi.

Programa, padėsianti užbėgti patyčioms už akių (12)

Pastaraisiais metais apie patyčias kalbama vis daugiau. Žiniasklaida ir visuomenė šiai problemai skiria labai daug dėmesio, vykdomos įvairios prevencinės akcijos ir programos. Ironiška, tačiau pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.