Egzotikos elementai jūsų interjere

 (3)
Egzotinės krypties panaudojimas namų apipavidalinimui patrauklus savo ekonomiškumu. Netgi nedideliame miestietiško buto plote galima sukurti stilingą interjerą. Priklausomai nuo jūsų pageidavimo, gyvenimo būdo ir finansinių galimybių, nustatykite stiliaus įgyvendinimo jūsų būste lygį. Tačiau atminkite, kad neįmanoma visiškai atkurti molingos afrikiečių medžiotojo buveinės. Dekoracijos ir stilistinis akcentas - tikrai nėra mažai.
Egzotiški baldai

Egzotinio stiliaus erdvė turi du plastinio vystymosi variantus. Bet kuriuo atveju į interjerą perkeliama gyvoji gamta, bet viename variante ją tenka geometrizuoti linijiniais kontūrais (tapyba, grafika ant sienų), kitame - lekaliomis, paprastomis ir aiškiomis apimtimis.

Egzotiškos miegamojo detalės

Išplanavimas pageidautinas laisvas, įprastai orientuotinas “organizuota betvarke” aplinkui svetainės centrą. Zonų skirstymas vykdomas daugiapakopių grindų, mobilių pertvarų, pintų širmų ir užuolaidų pagalba. Paviršių apdaila gali būti pati lakoniškiausia - tiesiog baltos sienos. Tačiau geriau panaudoti kokią nors faktūrinę dangą, imituojančią gamtinę medžiagą ir primenančią truputį suaižėjusį molį arba akmenį.

Detalės

Grindis galima iškloti akmens tipo keramikinėmis plytelėmis arba patiesti demblius. Tiks naminiai šaltinėliai, kriokliukai, besiliejantys akmeniniais luitais. Dekorui panaudokite “etninę” keramiką, maksimaliai panašią į tikrą afrikietišką. Jeigu tokios nėra, galima padaryti taip: bet kurį labiausiai tinkantį indą apvynioti stora grubaus natūralaus pluošto virve.

Interjero detalės

Egzotinių kaukių ir statulėlių kiekį pasirinkite pagal savo skonį, bet nepaverskite buto muziejumi. Labai aktyvi pagal savo plastiką afrikietiška skulptūra dideliais kiekiais pradeda veikti slegiančiai. Nepamirškite, juk tai religinio kulto priemonės, ir kas žino, kokią astralinę energiją jos savyje slepia.

Audinio raštas

Paletė turėtų būti labai išlaikyta ir apsiriboti gamtinėmis spalvomis. Tai gali būti visi atspalviai ochros (auksaspalvis rudas, blyškiai geltonas, terakotinis) ir umbros (žalsvai rudas, tamsiai rudas, alyvinis).

Interjero detalės

Tokias spalvas dailininkai vadina “žemėmis”, nes jų gamybai iki šiol naudojamas įvairios kilmės molis su gausybe natūralaus pigmento. Senovės laikais molis buvo tiesiog maišomas su lašiniais, o kaip juodi dažai naudojami suodžiai. Dabar geriau panaudoti vandeninius - dispersinius arba akrilinius dažus.

Linijinės ir lekalinės plastikos pavyzdys

Tinka paprastų, lakoniškų formų baldai - jokio lakavimo, dažymo ir paauksavimo. Puikiai atrodys pinti daiktai iš rotango arba bambuko. Į interjerą organiškai įsilies ir paprasto, netgi grubiai apdoroto, tarsi suaižėjusio nuo laiko mediniai daiktai.

Ypatinga tema - apšvietimas. Geriau tiks neryškus, sukuriantis paslaptingą prieblandą apšvietimas. Šviesos šaltiniai turi būti neišryškinti, užkamufliuoti. Gaubtams galima panaudoti “pirmykščių” grafinių ornamentų arba laukinių spalvų, imituojančių gyvūnų kailius audinius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.

Levretės – ir Europos didikų rūmus puošusi šunų veislė

Levretės buvo populiarios dar senovės Egipte, o nuo XIV amžiaus buvo itin mėgstamas augintinis Europos valdovų dvaruose.