“CERAMEX”- 2001: žvilgsnis į ateitį

“CERAMEX” paroda Lisabonoje (oficialus pavadinimas - Tarptautinė dekoratyvinio meno ir namų apyvokos daiktų paroda) šiais metais vyko jau dvidešimtą kartą. Nežiūrint į tarptautinį parodos statusą, parodų centro “Nacijos parkas” paviljonuose didžiąją patalpų dalį užėmė portugalų kompanijų stendai.
Keramika, stiklas, namų papuošimo daiktai - stiprioji portugalų pramonės pusė ir viena pagrindinių eksporto sričių. Europoje ypač mėgstama tradicinė portugališka keramika.

Lygiaverčiai geriausioms europietiškoms firmoms dirba įmonės “Machado”, “Royal Cristal”, “Vista Alegre”, “Da Vinci”, “Costa Verde”, gaminančios prabangius porceliano indus ir krištolą. “Bordalo Pinheiro”- “liaudiškos” keramikos sektoriaus lyderis, o dizainerius iš “In Fusao” ir “JM Glass” įkvepia nepažintos stiklo galimybės, iš kurio jie gamina originalius ir absoliučiai novatoriškus daiktus.

Keramika iš “Raul da Bernarda"

Centrinę vietą parodoje tradiciškai užėmė stiklinis skliautas - “Marinha Grande mglass” markės, jungiančios daugelį Marinja Grande regiono stiklo įmonių, stendas. Tai bene galingiausias portugalų stiklo gamintojų susivienijimas, plačiai išvystytos gamybos, aukštos produkcijos kokybės ir puikaus dizaino dėka užimantis pirmaujančią vietą rinkoje.

Jubiliejiniame salone pirmą kartą buvo įgyvendintas projektas, jungiantis paskutines naminių aksesuarų ir stalo indų dizaino tendencijas. Gamybinių asociacijų jėgomis, pirmaujant “Marinha Grande mglass”, buvo organizuoti trys stendai, demonstruojantys pagrindines šiuolaikinio dizaino sritis: “Sugrįžimas į gamtą” (organinės formos, gamtinės medžiagos, natūralios spalvos), “Realistinis optimizmas” (“apnuogintos” formos, linksma ironija, multfilmų ir folkloro kalba) ir “Technologinis profilis” (funkcionalumas, avangardinis dizainas, “mašininė” estetika).

Ketvirtas stendas, kiek pretenzingu pavadinimu “Ieškant tikros prasmės”, publikai demonstravo netgi ne pačius daiktus, o dizainerių sukurtus jų plastikinius maketus (kurių tarpe buvo tokios figūros, kaip Ross Lavrouv ir “Lissoni Associati”), kaip projektus - pasiūlymus būsimiems gamintojams. Visi maketai buvo ryškiai balti ir balto parodos stendo fone atrodė labai futuristiškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Jovitos nėštumo dienoraštis: metas atnaujinti spintą

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 23 nėštumo savaitę?

Kaip prakalbinti vaikus po dienos mokykloje?

Mokykloje vaikai vidutiniškai praleidžia apie 6-8 valandas per dieną. Per vieną darbo dieną suaugęs asmuo sukaupia daug informacijos, įspūdžių ir išgyvenimų, kuriuos sugeba atrinkti į reikšmingus ir svarbius, juos sudėlioti savo mintyse – malonius papasakoti, keliančius nerimą – „paslėpti“.

Šeimos mediatoriai: geriausiu atveju išsaugo santuoką, blogiausiu – bent pagarbą (10)

Mediatoriai, padedantys ginčus išspręsti taikiai, leidžia išvengti destruktyvių, žalojančių skyrybų proceso – kai kada poros santykiai sušvelnėja, gailimasi, kad nebuvo kreiptasi anksčiau.

Kokius drabužius geriausiai pirkti vaikams? (2)

Šiomis dienomis išsirinkti drabužius vaikams yra tikras iššūkis. Didelė gausybė bei pasiūla gali susukti galvą. Tačiau reikia nepamiršti, jog drabužėlius vaikams reiktų rinktis ne tik pagal spalvą, dydį.

Skyrybų aritmetika ir jos klystkeliai: kodėl atsisakyti alimentų – daugiau nei klaida (100)

„Skyrybų procesas, nepriklausomai ar vyksta bendru sutarimu, ar ginčo teisenos tvarka, visada yra labai sunkus išgyvenimas abiems sutuoktiniams ir jų vaikams“, – teigia advokatė Edita Bumblienė.