Atsibodo senas šviestuvas? Pažaiskite!

Įprastinė lempa, papuošta plunksnomis, įgavo visiškai naują skambesį. Ir tegul jūsų neglumina akivaizdus stilistinis neatitikimas tarp plonos metalo kojelės ir viršutinės šviestuvo dalies. Juk ir “geležinė ledi” kartais gali sau leisti užsidėti koketišką “skrybėlaitę”.
Šiuo tikslu visiškai nebūtina specialiai tam pirkti brangius boa iš egzotiškų paukščių plunksnų. Galbūt jūsų (arba jūsų senelės) spintoje atsiras beviltiškai iš mados išėjusi suknelė, kurią vargu ar kas dar sugalvos dėvėti. Pasinaudokite mūsų idėja ir jūsų spintoje taps erdviau.

Efektyvus įpakavimas

"Efektyvus įpakavimas"

Jeigu neapgauna atmintis, taip yra įpakuojami saldūs pyragėliai viename prabangiame restorane. Na, ir dar taip pakuojamos naujametės dovanos. O kodėl gi lygiai tokiu pat būdu “neįpakavus” patrono su lempute? Tik iš vienos pusės dėžutę reikia ne uždaryti, o paprasčiausiai vieną pusę nupjauti palei sulenktą juostą. Tokiam abažūrėliui geriausiai tiks gofruotas kartonas. O pilnam apipavidalinimui galima naudoti žaislinės piramidės detales – žinoma, jeigu tai tik nesukelia konflikto su vaikais.

“Malūnsparnis”

"Malūnsparnis"

Idėja papuošti abažūrą vaikišku propeleriu visiškai ne tokia lengvabūdiška, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu šis mini propeleris staiga pradės suktis, vadinasi, jūsų bute siaučia skersvėjis. O galbūt tai permainų vėjas? Bet kokiu atveju judėjimas geriau nei nepaslankumas. Sukdamasis kartoninis propeleris tyliai traškės. Grobuonio kailio atspalviai – viso labo duoklė kintančiai madai. Abažūro pagaminimui tiks ne tik kartonas ir plokščias popierius; galima pasinaudoti peršviečiamu arba matiniu lankstaus plastiko lapu.

Tegyvuoja ultramarinas!

"Ultramarinas"

Jums pabodo nuobodus ir bespalvis virtuvės apstatymas? Siūlome paprastą sprendimą, nereikalaujantį didelių kapitalo sąnaudų. Jeigu virtuvės sienos dažytos geltonai, galima parinkti šiai spalvai kontrastingą ryškų ir gyvybingą toninį dekorą. Mėlyna – tai pirma, kas ateina į galvą. Ir teisingai – nes pirmas įspūdis dažniausiai ir yra teisingas. Ir taip, ant sienos – plakatas su vyraujančia ultramarinine gama, ant stalo – mėlynas stiklas ir ryškiai mėlynas porcelianas, ant lubų… Seno abažūro karkasą galima aptempti nauju (mėlynu) audiniu taip, kaip parodyta mūsų piešinyje. Audinio kraštai apsiūti, kad nespurtų.

Saldžioji porelė

"Saldžioji porelė"

Jeigu pas jus (netyčia) yra du standartiniai, nelabai įdomūs abažūrai, o tinkančio apipavidalinimo jiems jūs niekaip nesurandate ir iš viso nežinote, ką su jais daryti, o išmesti gaila, nes jie visiškai nauji, tai… Paimkite ir padarykite iš jų labai simpatiškas naktines lempas. Abažūrai paprasčiausiai sujungiami plačiomis pusėmis taip, kaip parodyta piešinyje. Gerai, jeigu jie bus kontrastingų ir viena kitą papildančių spalvų. Šviestuvui, stovinčiam ant naktinio staliuko, galinga lempa nereikalinga.

Šventinė nuotaika

"Šventinė nuotaika"

Kažką šis abažūras primena… Gal būt, kad apverstą kibirą? Arba krepšelį be rankenėlių? Arba šiaudinę skrybėlę be brylių? Bendrai, tai nesvarbu. Jo ryški spalva suteikia toną visam stalui. Balta sienų ir staltiesės spalva dar labiau pabrėžia indų ir servetėlių ryškumą. Tvirtinant abažūrą reikės pasirūpinti elektros izoliacija, nes jis pagamintas iš lengvai užsidegančios medžiagos. Montažui naudokite gerai izoliuotus laidus ir medžiagas, neužsidegančias nuo karštos lemputės.

Romantiškas šviestuvas

"Romantiškas šviestuvas"

Dar vienas porinis variantas. Tokiam naktiniam šviestuvui tiks popierinės arba šilkinės vėduoklės. Jos nebūtinai turi būti vieno tono, kaip parodyta nuotraukoje. Su skirtingų spalvų vėduoklėmis, parenkant ir derinant jas, bus įdomiau dirbti. Vėduoklės tvirtinamos prie dviejų lygiagrečių medinių lentjuosčių, kurios viena nuo kitos yra sutvirtintos tokiu atstumu, kad tarp jų tilptų lemputė.

Galima naudoti patroną – minjoną. Medinį pagrindą nudažykite reikalinga spalva arba, jeigu medžio faktūra yra graži, palikite nedažytą. Būtina sąlyga: medinis pagrindas turi būti pilnai viduje, kad jame galima būtų paslėpti elektros laidus.

Stebuklingas žibintas

"Stebuklingas žibintas"

Pasigaminti tokį šviestuvą labai paprasta. Jo pagrindas – kvadratinė reikalinga spalva nudažyta lenta. Iš apačios prie jos pritvirtintos apvalios metalinės kojelės. Korpusas pagamintas iš vienodo dydžio stiklinių detalių, sutvirtintų silikoniniu hermetiku.

Dekoratyviniai intarpai pagaminti iš pakankamai plono popieriaus, kad pro jį galėtų prasiskverbti šviesa. Atvaizdą galima išsirinkti bet kokį. Pavyzdžiui, atsišviestus patikusias iliustracijas iš knygų arba išdidint mylimojo nuotrauką… Ir įstatyti į jį stebuklingą fanfarą.

Sveika, gentie!

"Sveika, gentie"

Šiandien interjero dekore yra madingi etniniai motyvai. Konstruojant šį toršerą naudotas audinys, pagamintas iš ypatingų augalų, augančių tropikuose, pluošto. Pagaminti šviestuvą labai paprasta. Iš balto kartono suformuokite 35 cm ilgio ir 18 cm skersmens cilindrą (išmatavimus galima keisti savo nuožiūra).

Palei kraštus įstatykite du metalinius atitinkamo dydžio lankus ir sutvirtinkite juos siūlais. Iš pluošto padarykite juosteles ir užsiūkite jas ant pagrindinio ištempto audinio. Aptempkite audiniu cilindrą kaip parodyta piešinėlyje ir apsiūkite kraštus. Abažūras padarytas. Beliko tik parinkti toršerui tinkančią kojelę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną? (8)

Įsigydami skalbimo mašiną dažniausiai tikimės, kad ji tarnaus mums ne vienerius metus. Tačiau realybė dažnai būna šiek tiek kitokia.

Nėščiosios mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Kaip miesto vaikui pažinti gamtą? 5 patarimai (3)

Šiuolaikiniai vaikai gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, ir jos pažinimas gali būti turiningas laiko praleidimas, ypač miesto vaikams.

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (16)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – sukučiai (69)

Visi vaikai pametę galvas dėl sukučių „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.