Aromatai – svarbus būsto elementas

Aromatinės medžiagos daugiausia gaminamos iš augalų žiedų, turi tų augalų, iš kurių gaminamos, gyvybinę energiją. Didesnė dalis žinių iš praktikos apie aromatų naudojimą fengšui teorijoje nepagrįstai pamiršta, nemaža dalis paslapčių sąmonigai slepiama senuosiuose Rytų vienuolynuose. Tačiau net ir nedidelė informacijos dalis, kurią mes turime, atveria didžiules duris kuriant gerą būsto aplinką.
Fengšui skirsto mūsų jutimo organus į tris grupes: 1) klausa ir lytėjimas, 2) regėjimas, 3) skonis ir uoslė. Fengšui stengiasi kvapais subalansuoti visų trijų jutimo organų grupių harmoniją.

Pirmoji jutimo grupė balansuojama švelnių, saldžių ir rūgščių kvapų mišiniais. Tokiems kvapams priskiriami bazilikas, apelsinas, gvazdikas.

Antroji grupė harmonizuojama saldžių ir gaivių kvapų mišiniais. Tai sandalo medžio, rožės, mėtos, jazmino, cinamono aromatai.

Trečioji grupė balansuojama šiltų ir truputį aštresnių tonų aromatų mišiniais. Tai – eukaliptas, kamparas, gvazdikas, mairūnas.

Pastaruoju metu fengšui aromatiniai korekciniai metodai vis plačiau taikyti ir Vakarų šalyse. Nedaugelis žino, kad aromatinė fengšui metodika jau keletą metų naudojama Paryžiaus metro.

Kvapai daro neįtikėtinai didelį efektą patalpų energetikai ir jose esantiems asmenims. Todėl labai nesunku įsigyti pulverizatorių, įpilti į jį vandenyje atskiesto aromatinio (tinkamiausio jūsų patalpoms) aliejaus ir kartkartėmis išpurkšti patalpas. Šią procedūrą fengšui meistrai ypač pataria atlikti po įvairių problemų bei sunkumų buityje, po ginčų ir nesutarimų. Stenkitės, kad jus visada suptų malonūs kvapai. Nusipirkę mažų flakonėlių su natūraliais aromatiniais aliejais, juos laikykite šaltoje ir tamsioje vietoje.

Patartina naudotis tik natūraliais augalų aliejais. Tiesa, jų labai sunku įsigyti. Mūsų šalyje parduodami eteriniai aliejai dažnai, be natūralių, turi dar ir sintetinių komponentų.

Dažnai nesąžiningi gamintojai, vaikydamiesi pelno, skiedžia eterinius aliejus augaliniais aliejais ir parduoda kaip originalius. Falsifikatus labai sunku iš karto nustatyti. Todėl kreipkite ypatingą dėmesį į aromatinių aliejų kokybę.

Geriausios savybės tų eterinių aliejų, kurie pagaminti iš natūraliomis sąlygomis užaugusių augalų ir išgauti vandens garais. Daug blogesni eteriniai aliejai yra iš augalų kuriuos prižiūrint naudotos įvairios cheminės trąšos.

Fengšui meistrai nurodo kokiomis proporcijomis naudoti aromatinius aliejus: patartina sumaišyti 9 lašus eterinio aliejaus su 100 ml distiliuoto vandens. Eteriniai aliejai tinkamiausiai parenkami taikant radiosteziją.

Kai kurių gėlių kvapų ar jų eterinių aliejų poveikis žmonėms ir aplinkai:

Bazilikas, pakalnutė – gerina būsto energetinę harmoniją.

Ramunėlės, pušis, mandarinas ir rožės – padeda atsipalaiduoti.

Bazilikas ir mėta – efektyviai ramina nervus esant stresinėms finansinių problemų sukeltoms situacijoms.

Apelsinas, mėta, jazminas, citrina bei rožė panaikina nuovargio jausmą.

Rožė – nuramina visas emocijas.

Sandalas pašalina stresus, mažina jautrumą, padeda įveikti įtampą.

Ramunėlė – veikia raminamai (ypač naudinga po įvairių ginčių).

Mėta – gaivina, stimuliuoja.

Čiobrelis – stiprina.

Arbatmedis – dezinfekuoja, stimuliuoja (tai labai stipriai veikianti aromatinė medžiaga, ją vartoti reikia saikingai, atsargiai).

Mairūnas – smarkiai atpalaiduoja.

Apelsinas – pakelia nuotaiką, gaivina.

Eglių spygliai – gaivina, išvalo aplinką.

Vyšnia ir slyva veikia raminamai.

Laukinė rožė – didina aktyvų domėjimąsi.

Žibutė – didina švelnumą, atkuria pusiausvyrą.

Vynuogių kekės – skatina pagalbą kitiems, protą.

Hortenzija – sustiprina tikėjimą, kad įveiksite visas kliūtis.

Pušis – efektyviai naikina neigiamą patalpų energetiką.

Purškiant patalpas patartina naudotis tik mechaniniais pulverizatoriais. Kuo smulkesnėmis dalelėmis išpurškiamas vanduo, tuo pulverizatorius geresnis. Patalpų oro negalima per daug drėkinti. Jei patalpose yra daug kambarinių augalų, purškimas bus naudingas ir jiems.

Daug kam kyla klausimas, ar galima purkšti orą patalpose, kur įrengta oro valymo sistema. Šias technologijas patartina taikyti atskirai, nes orą valanti sistema ištrauks ir ore esančius vandens garų aromatus.

Fengšui specialistai būstuose pataria naudoti įvairių aromatų derinius:

miegamajame – pakalnutės;

vaikų miegamajame – apelsino;

darbinėse patalpose – rozmarino, mėtų, eukalipto;

svetainėje – pušies, mandarino, apelsino;

virtuvėje – citrinos, greipfruto;

vonioje – rožės, mėtos, pušies.

Yra dar daug kitų būdų aromatizuoti patalpas ir taip pagerinti jų energetiką bei juose esančių žmonių savijautą. Tam galima panaudoti aromatizuotas žvakes, aromatizuotus muilus, įvairias degias aromatines lazdeles, natūralių gėlių puokštes.

Tačiau pati efektyviausia priemonė yra natūralūs eteriniai aliejai, nes jų poveikis yra net 70 proc. efektyvesnis už augalų, iš kurių jie pagaminti, poveikį.

Žmonės visada ieškojo nusiraminimo gamtoje, tarp gėlių, medžių ir žolių, iš kurių jaučiame gyvybinę energiją. Kvapų paskirtis pagal fengšui – raminti, gydyti širdis, sąmonę ir kūnus, gerinti aplinkos energetiką. Ar gali būti kas nors paprastesnio ir gražesnio? Pasinaudokime tuo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Atsargiai, nuodai! "Mokslo pelės" padės jūsų vaikui išvengti apsinuodijimo (2)

Kaip teigia psichologai, vaikai kur kas klusniau paisys įvairių tėvų draudimų ir nurodymų, jei jie bus pagrįsti moksliškai. Tačiau jei nesijaučiat pakankamai pasikaustęs, kad išaiškintumėt viską kompetentingai, bet kartu ir vaikui supantama kalba, jums į pagalbą skuba „Mokslo pelės“. Trečiojoje ciklo laidoje mažieji žiūrovai sužinos, kas yra kenksmingos medžiagos, kaip jos veikia gyvus organizmus, ir kad jos gali slėptis net mūsų namuose.

Mergaičių ir berniukų vaidmenys namuose: kaip reikėtų ugdyti mažuosius? (1)

Jau būdami trejų metų amžiaus vaikučiai pradeda save suvokti ir skirti kaip berniukus ar mergaites. Berniukai nori būti tokie vyrai kaip jų tėčiai, o mergaitės – kaip mamos.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis kūdikio vežimėlį

Naujagimio laukiantiems tėveliams iškyla daugybė klausimų, kokį vežimėlį būsimam kūdikiui pasirinkti, kai pasiūla tokia didelė. Tačiau ne tik kūdikių tėveliams, bet ir vaikų specialistams rūpi, kuo permainingu, keturis metų laikus turinčiame mūsų klimate vežiojami mažyliai.

Norite užauginti daug žinantį žmogų? Ugdykite vaiko smalsumą (1)

Smalsumas – tai noras sužinoti ir patirti kažką naujo, gebėjimas tyrinėti, atrasti ir suvokti. Vaikų smalsumas pasireiškia per klausimą „Kas tai?“, vėliau jie pradeda „kodėlčiuoti“, o nuo to, kaip suaugusieji reaguoja į vaikų klausimus, priklauso jų socialinė ir emocinė raida.

Jovitos nėštumo dienoraštis: metas atnaujinti spintą

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 23 nėštumo savaitę?