Architektūrinė formulė

Net matematikos pasaulyje vienas ir vienas - ne visada du. Na, o architektams iš dviejų butų dažnai išeina vienas. Bet didelis. Nustatyti, kiek gyvenamųjų kambarių buvo iki pertvarkymo - neįmanoma. Aišku, kad jų tapo mažiau, o erdvės daugiau - tai irgi architektūrinė matematika.
Dažniausiai tokie apjungimai turi vieną tikslą - padaryti didelę (variantai: labai didelę, didžiulę) svetainę. Dažnai vardan to didžiojo tikslo architektai nepaiso elementarių bendrabučio normų.
Jaukus poilsio kampelis

Tokiuose butuose neįmanoma pridėti papildomo izoliuoto ploto, tad apie šeimos sudėties išplėtimą nėra ką ir galvoti; apie vietas minimaliam atsiskyrėliškumui (paskaityti knygą, išpūsti porą natų saksofonu) taip pat pamirštama... Jau nekalbant apie tai, kad lentynos (nekalbant apie stelažus) knygoms (beje, pastebima interjero detalė) - iš butų apskritai tyliai išeina. Bet atsiranda tuščios sienos ir daugiapakopės lubos…

Knygų lentynos

Visa tai dėl to, kad mūsų pristatomas projektas neblogai suderina savyje populiarų ėjimą didelės svetainės tema ir protingą apmąstymą apie butą apskritai. Du pasauliai - vaikiškas ir suaugusiųjų - kertasi bendroje zonoje. Be to, jei ir telpa joje viskas, kas reikalinga,- virtuvė, valgomasis, svetainė su nekintančiais namų kino teatro elementais,- globaliniais dydžiais ši zona neslegia.

Virtuvė

Buvusios sienos tarp butų architektai iki galo neardė: du įtaigius “likučius”, pripildytus visokios elektros ir elektronikos sujungė gana masyvia uosine komoda, tad išėjo užtikrintas vizualus svetainės ir virtuvės - valgomojo atskyrimas. Televizorius - atskirai, pietūs - atskirai. Ir stelažai knygoms ir kolekcijoms tapo svarbiausiais interjero elementais, truputį išlenkta linija, nusitęsusia palei ilgą sieną.

Be absoliučiai izoliuotos miegamojo zonos suaugusiems ir protingai nuo jos nutolusios vaikiškos zonos, bute yra nedidelis kabinetas. O jame - ne, ne saksofonas, bet šiuolaikiniai elektriniai vargonai. Kas visiškai neblogai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Atsargiai, nuodai! "Mokslo pelės" padės jūsų vaikui išvengti apsinuodijimo (2)

Kaip teigia psichologai, vaikai kur kas klusniau paisys įvairių tėvų draudimų ir nurodymų, jei jie bus pagrįsti moksliškai. Tačiau jei nesijaučiat pakankamai pasikaustęs, kad išaiškintumėt viską kompetentingai, bet kartu ir vaikui supantama kalba, jums į pagalbą skuba „Mokslo pelės“. Trečiojoje ciklo laidoje mažieji žiūrovai sužinos, kas yra kenksmingos medžiagos, kaip jos veikia gyvus organizmus, ir kad jos gali slėptis net mūsų namuose.

Mergaičių ir berniukų vaidmenys namuose: kaip reikėtų ugdyti mažuosius? (1)

Jau būdami trejų metų amžiaus vaikučiai pradeda save suvokti ir skirti kaip berniukus ar mergaites. Berniukai nori būti tokie vyrai kaip jų tėčiai, o mergaitės – kaip mamos.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis kūdikio vežimėlį

Naujagimio laukiantiems tėveliams iškyla daugybė klausimų, kokį vežimėlį būsimam kūdikiui pasirinkti, kai pasiūla tokia didelė. Tačiau ne tik kūdikių tėveliams, bet ir vaikų specialistams rūpi, kuo permainingu, keturis metų laikus turinčiame mūsų klimate vežiojami mažyliai.

Norite užauginti daug žinantį žmogų? Ugdykite vaiko smalsumą (1)

Smalsumas – tai noras sužinoti ir patirti kažką naujo, gebėjimas tyrinėti, atrasti ir suvokti. Vaikų smalsumas pasireiškia per klausimą „Kas tai?“, vėliau jie pradeda „kodėlčiuoti“, o nuo to, kaip suaugusieji reaguoja į vaikų klausimus, priklauso jų socialinė ir emocinė raida.

Jovitos nėštumo dienoraštis: metas atnaujinti spintą

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 23 nėštumo savaitę?