Kada ateina laikas rinktis auklę, patikėkite, stresas ištinka visą šeimą – nuo mamos, kuri kažkam patiki savo brangiausią turtą, iki kitų šeimos narių, kuriems nuo šiol teks pakęsti dar vieną naują, bet kaip ir šeimos narį.
Auklė
© Corbis/Scanpix
Auklių trūksta

Nors patarimų, kaip rinktis auklę negaili draugai ir draugės, giminės bei artimieji, apie tai rašoma ir kalbama, - tikėtina, kad rinktis teks pagal situaciją, kuri šiandien, manau, ne jaunų mamyčių naudai.

Visos apklaustos buvusios galimos kandidatės į aukles, net pensinio amžiaus, šiais laikais jau susiradusios bent valytojos darbą, o ir iki pensijos mieliau uždarbiauja užsienyje, kur už senukų slaugą mokama daugiau.

Per pažįstamus

Daugelis mamų pirmiausia apklausia artimiausių pažįstamų ratą, jų gimines, draugus ir artimuosius. Gal kas nori, gal kas žino, gal kam nebereikia auklės. Žinia, taip patikimiau – juk patikite ne tik savo buto raktą, bet ir patį brangiausią žmogutį pasaulyje. O dar šiais laikais, kai girdime nemažai istorijų apie vagiančias, išgeriančias, dar ir vaikus skriaudžiančias, nepatikimas aukles.

Pagal skelbimus

Jei minėta artimųjų apklausa buvo be rezultatų – ieškome kitaip. Pigiausia skelbimą įdėti internete. Bet tai - nelabai efektyvu. Ieškoti pasiskelbusio žmogaus, kuris ieško auklės darbo, patartina greitai. Nes jau iš ryto jis būna pasamdytas.

Įdėjus skelbimą laikraštyje, atrodė, jog auklėmis trokšta dirbti nemažai klaipėdiečių - telefonas netilo dar kelias dienas. Tačiau po pokalbių telefonu liko mažiau kandidačių, dar mažiau panorėjo ateiti susitikti.

Daugiausia dėl auklės darbo teiravosi rusakalbės. Nemažai buvo jaunų merginų nuo 17 iki 25 metų, kurios tikino mylinčios vaikus. Dalies interesančių amžius viršijo kritinę 60 metų ribą. Visa tai netiko.

Buvo ir tokių, kurios iškart dėstė savo reikalavimus: nevirs, nenori šuns ir panašiai.

Tad liko nedaug pretendenčių. Ką gi, šiais laikais mamos nesvajoja apie meres popins savo vaikams. Labiausiai tiktų tvarkinga, patikima, žalingų įpročių neturinti 50–metė. Dar geriau, prisipažinkime, neturinti savo vaikų, kurie bambėtų, kad jų mama išėjo dirbti, bei anūkų, kurie trukdytų susikaupti ties jūsiškio auklėjimu.

Kaip kvosti aukles

Jei jau pasirinkote – rengiamės pokalbiui. Psichologai tam turi geresnių patarimų, tačiau dažna mama pasakojo tik apsiribojanti bendra informacija: kokia toji moteris, kur dirbo anksčiau, kuo, kur, kaip gyvena, koks bus jos darbas, kokia kūdikio dienotvarkė ir panašiai. Juk nepulsi kaip koks tardytojas kvosti. Jei būsima jūsų auklė jau ir anksčiau yra prižiūrėjusi vaikus, pravartu pasiteirauti telefono ir sužinoti, kaip jai ten sekėsi.

Žodžiu, elgiamės kaip darbdaviai priimdami naują darbuotoją, susirenkame apie jį informaciją. Vargu ar padės klausimas apie meilę vaikams. Be to, auklės irgi turi savo taktiką – puola girti jūsų vaiką. Bet turite išlikti dalykiška.

Kitos - dar įtaresnės, o gal atsakingesnės mamos, norėdamos daugiau sužinoti apie auklę, kalbėti kviečiasi ne pas save, o pačios vyksta į auklės namus.

Kiek kainuos auklė?

Jei viskas - jau išsirinkote (patartina pasilikti kelias kandidates), tariamasi dėl kainos. Tai - skaudžiausia, bet dažniausiai deryboms nepasiduodanti tema. Šeima paprastai iš anksto būna nusprendusi, kokią sumą pinigų galima bus skirti auklei, o auklė žino, už kiek dirbs tokį darbą. Nebent jei auklė labai tiko ir patiko - galima vilioti priedais, pavyzdžiui, kompensuoti transporto išlaidas. Auklės atlygis uostamiestyje siekia vidutiniškai 600 ar 700 litų per mėnesį. Nebent darbo valandos trumpesnės ar ilgesnės, bet vidutiniškai po 3 Lt už valandą.

Kiti paieškos būdai

Galima auklę rasti ir kitaip. Klaipėdoje yra aukles parūpinsianti agentūra. Tačiau už auklės suradimą teks mokėti apie 400 Lt. Jei galite sau leisti, bandykite. Nors rinktis vis tiek teks jums patiems.

Galima ir dar kitaip. Jei žiūrėjote amerikiečių serialą „Nusivylusios namų šeimininkės“, žinote kaip. Kodėl neatmušti geros auklės iš kitų. Tiesa, prieš tai teks ją stebėti parke, kaip tai darė viena iš serialo herojų. Nelabai garbinga, bet jei padėtis be išeities - ne viena apie tai pagalvojame.

Ar auklė dirbs?

Jeigu jums nusišypsojo laimė ir radote, kaip jūs manote, tinkamą auklę savo aukseliui, dar neskubėkite džiaugtis. Gali būti, kad jūsų auklės planai po savaitės ar mėnesio pasikeis. Jai bus per sunku ar per ilgai dirbti, gal dar kas netiks. Visko būna. Nors neturėtumėte auklės kasdien klausti, ar jai viskas gerai, ar ji gerai jaučiasi. Neturėtumėte ir kasdien vaikščioti su paniška baime, kad auklė jus paliks ir vėl teks skelbti paieškas. Tokia neganda užklupo mano vieną draugę, kurios pustrečių metų dukrytė naują auklę vadina buvusiųjų Danutės, Aldutės, Vidutės vardais.

Ar teisingai išsirinkote

Tačiau tikėkime, kad jums pasisekė ir auklė dirbs, kiek jums reikės. Patikėkite, klausimas, ar teisingai pasirinkote, ir mintis, kad geriausia vaikui yra su jumis, o ne su aukle, jus dar ilgai persekios. Net jei perskaitysite visus protingus patarimus, kaip išsirinkti auklę, vis tiek padarysite savaip. Rinksitės iš to, ką turite, rinksitės todėl, kad skubiai reikia, rinksitės, kol viena pasirodys tinkama ir patiks. O laikas parodys, ar išsirinkote teisingai. Jei jūsų vaikas iš anonsų neatpažįsta per televiziją rodomų braziliškų ar meksikietiškų serialų, kaip tai atsitiko kitai mano pažįstamai mamai, kuri vaiką palieka su aukle, matyt, jūsų pasirinkimas jau nebuvo blogas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (6)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (252)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (102)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (325)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (76)

Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą –...

Kodėl Kembridžo kunigaikštienė niekada nedalija autografų? (4)

Kate Middleton – viena iš dažniausiai fotografuojamų moterų visame pasaulyje ir galbūt...

Gyvai / Lietuvos triatlono taurės 4-as etapas Veisiejuose (1)

Rugpjūčio 19-ąją šeštadienį vienas gražiausių Pietų Lietuvos krašto miestelių Veisiejai...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (25)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (28)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (125)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...