Jaunimo psichologinės paramos centro (JPPC) duomenimis, žmonės, galvojantys apie savižudybę, praėjusiais metais beveik du kartus dažniau kreipėsi pagalbos į psichologus ar emocinės paramos tarnybas, nei 2008-aisiais. Praėjusių metų JPPC vykdomų programų statistika iškalbinga: emocinę paramą telefonu teikianti „Jaunimo linija“ pernai sulaukė du kart daugiau skambučių, kurių metu skambintojai kalbėjo apie savižudybę. Jei 2008-aisiais tokių skambučių buvo beveik 770, tai pernai – daugiau nei 1400.
Mergaitė
© Corbis

Konsultavimo internetu programa „Draugo laiškai“ pernai, palyginti su 2008 m., sulaukė trečdaliu daugiau laiškų, kuriuose užsimenama apie savižudybę.

„Praėjusiais metais startavo iniciatyva „Nebijok kalbėti“, kuri ragina ir moko padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę. Ši iniciatyva paskatino mus daug ir viešai kalbėti apie savižudybes bei pagalbos galimybes. Manau, kad tai turėjo didelės įtakos tam, kad žmonės išgyvenantys krizę ir galvojantys apie savižudybę ėmė aktyviau ieškoti pagalbos“, – svarsto JPPC generalinis programų direktorius Paulius Skruibis.

Į budinčius Krizių įveikimo centro psichologus pernai kreipėsi 129 psichologinę krizę išgyvenantys žmonės, tai yra beveik du kartus daugiau nei 2008-aisiais, kai į Krizių įveikimo centrą su tokiais išgyvenimais kreipėsi 75 klientai.

„Verta atkreipti dėmesį į tai, kad bendras suteiktų konsultacijų skaičius pernai palyginti su 2008 m. beveik neaugo, tačiau ženkliai padaugėjo konsultacijų suteiktų žmonėms išgyvenantiems psichologinę krizę. Tai akivaizdus įrodymas, kad ši paslauga labai reikalinga ir kad žmonės, išgyvenantys krizes, vis dažniau ieško pagalbos ir ją randa“, – mano Virginija Rekuč, Krizių įveikimo centro koordinatorė.

Praėjusių metų statistika liudija, kad savižudybių skaičius šalyje šiek tiek augo (nuo 1111 savižudybių 2008 m., iki 1135 – 2009 m.). Tačiau augimas nėra toks dramatiškas, kokio buvo baimintasi.

„Prasidėjus ekonominei ir finansų krizei, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad tai gali paskatinti savižudybių skaičiaus augimą. Tačiau matome kitą tendenciją – žmonės, susidūrę su sunkumais, aktyviau ėmė ieškoti pagalbos“, – kalba P. Skruibis.

„Draugo laiškų“ programos koordinatorė Irma Skruibienė pastebi, kad itin didelis vaidmuo savižudybių prevencijos darbe tenka žiniasklaidai.

„Kuomet informaciją apie pagalbos galimybes internetu paskelbia žiniasklaidos priemonės, iškart sulaukiame 2–4 kartus daugiau laiškų, iš kurių bent trečdalis būna su savižudybės rizika“, – pasakoja I.Skruibienė.

Budintys Krizių įveikimo centro psichologai pernai iš viso suteikė konsultacijas 285 klientams. Krizių įveikimo centro psichologai nemokamas konsultacijas teikia visiems, kas kreipiasi budėjimo valandomis, tęstinės nemokamos konsultacijos siūlomos – psichologinių krizių atvejais, išgyvenantiems komplikuotas netektis žmonėms.

„Jaunimo linijos“ savanoriai 2009 metais atsiliepė į daugiau nei 100 tūkstančių skambučių. Į elektroninę „Draugo laiškų“ pašto dėžutę įkrito penktadaliu daugiau laiškų nei 2008-aisiais, tai yra daugiau nei 2300.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (18)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (117)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (11)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (4)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (528)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (6)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (1)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (29)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (249)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...