Amerikietiškasis kerlas - katinas su pūkuotais "ragais"

Kokių tik stebuklų nesukuria gamta! Amerikietiškojo kerlo vizitinė kortelė – nuostabios ausys, primenančios mažas spirales su plaukų kuokštu ant galų. Kerlas – nepataisomas pokštininkas ir linksmintojas, tarp kitko, linksmumo priežastimi gali tapti bet kas - netgi virš jo galvos praskridusi musė. Šios veislės katės nemoka ilgai liūdėti arba pykti ant šeimininko ir su dideliu noru priima atsiprašymą.
Amerikietiškasis suktukas
Kerlas

Netgi pats žodis “curl” tiesiogiai iš anglų yra verčiamas kaip “suktukas”. Atskirai nuo škotiškos nulėpausės katės, kerlo ausys ne minkštos, o kietos, todėl glostant katę susidaro įspūdis, kad pas ją ant galvos visai ne ausys, o pūkuoti ragai.

Turbūt todėl amerikietiškasis kerlas visada turi tokią nuostabią išvaizdą, kuri daugeliu atžvilgių sutampa su jo charakteriu. Iš tiesų, kerlas yra labai meilus katinas, kuris, be to, yra laikomas linksmiausia ir labiausiai gyvenimu besidžiaugiančia kate visoje kačių karalystėje.

Kerlo protėviai

Kerlas

Veislės istorija prasidėjo nuo pamestinuko. 1981 metų vasarą Kalifornijoje prie sutuoktinių Džo ir Greis Ryga namo priklydo maža juoda katytė su keistomis ausytėmis. Žmonės priglaudė nematytą padarėlį ir pavadino paklydėlę Sulamifija. Būtent ji ir yra skaitoma veislės pradininke.

Pati katytė turbūt nesudomintų selekcininkų: ar mažai gamtoje anomalijų!? Bet Sulamifa atsivedė kačiukų su tokiomis pačiomis ausytėmis. Jau per pirmą parodą daugelis felinologų rimtai pradėjo kalbėti apie naująją veislę.

Nepaisant savo populiarumo, pasaulyje kerlų labai nedaug. Šiuo momentu pasaulyje yra suskaičiuota tiktai apie penkis šimtus kačių, įtrauktų į specialų katalogą. Specialistams – felinologams nesunku atsekti kiekvieno Amerikietiško kerlo kilmės medį.

Kiekvienas kačiukas - aukso vertės

Kerlas

Visi kačiukai gimsta su paprastomis ausimis, bet jau po dešimties dienų ausys pradeda suktis į spiralę. Šis procesas baigiasi, kai kačiukai pasiekia keturių mėnesių amžių, ir tik tada galima pasakyti, ar iš jo gavosi tikras kerlas - čempionas, ar tik paprastas naminis numylėtinis.

Kačiukas – kerlas įkainotas būtent aukso kaina. Savininkai juos mėgsta ne tik dėl nuostabios išvaizdos, bet ir dėl charakterio - juk amerikietiškasis kerlas yra laikomas vienu iš pačių meiliausių kačių veislių. Netgi bendravimą su į save panašiais, šios katės linkusios iškeisti į vakarinius pasisėdėjimus su mylimais šeimininkais.

Nepaisant jų keistos išvaizdos, amerikietiškasis kerlas gali pasigirti nuostabia sveikata - jie niekada neserga ir praktiškai nereikalauja kailio priežiūros. Labai mėgstantys bendrauti amerikietiški kerlai lengvai įsikuria namuose, draugauja su šunimis ir tampa nuostabiu vaikų kompanionu.

Parodose šie katinai labai mėgstami dėl savo charakterio: jie nesimuisto svetimose rankose ir dar - šis “amerikietis” nėra apdraskęs dar nė vieno teisėjo. Letena paruošta, akys blizga! Rudaplaukis kerlas pasiruošęs žaisti tol, kol pats šeimininkas nepavargs.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Atsargiai, nuodai! "Mokslo pelės" padės jūsų vaikui išvengti apsinuodijimo (2)

Kaip teigia psichologai, vaikai kur kas klusniau paisys įvairių tėvų draudimų ir nurodymų, jei jie bus pagrįsti moksliškai. Tačiau jei nesijaučiat pakankamai pasikaustęs, kad išaiškintumėt viską kompetentingai, bet kartu ir vaikui supantama kalba, jums į pagalbą skuba „Mokslo pelės“. Trečiojoje ciklo laidoje mažieji žiūrovai sužinos, kas yra kenksmingos medžiagos, kaip jos veikia gyvus organizmus, ir kad jos gali slėptis net mūsų namuose.

Mergaičių ir berniukų vaidmenys namuose: kaip reikėtų ugdyti mažuosius? (1)

Jau būdami trejų metų amžiaus vaikučiai pradeda save suvokti ir skirti kaip berniukus ar mergaites. Berniukai nori būti tokie vyrai kaip jų tėčiai, o mergaitės – kaip mamos.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis kūdikio vežimėlį

Naujagimio laukiantiems tėveliams iškyla daugybė klausimų, kokį vežimėlį būsimam kūdikiui pasirinkti, kai pasiūla tokia didelė. Tačiau ne tik kūdikių tėveliams, bet ir vaikų specialistams rūpi, kuo permainingu, keturis metų laikus turinčiame mūsų klimate vežiojami mažyliai.

Norite užauginti daug žinantį žmogų? Ugdykite vaiko smalsumą (1)

Smalsumas – tai noras sužinoti ir patirti kažką naujo, gebėjimas tyrinėti, atrasti ir suvokti. Vaikų smalsumas pasireiškia per klausimą „Kas tai?“, vėliau jie pradeda „kodėlčiuoti“, o nuo to, kaip suaugusieji reaguoja į vaikų klausimus, priklauso jų socialinė ir emocinė raida.

Jovitos nėštumo dienoraštis: metas atnaujinti spintą

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 23 nėštumo savaitę?