Namai

Mitybos specialistės patarimai, kaip suformuoti teisingus vaikų mitybos įpročius (2)

2017 gegužės mėn. 26 d. 11:33
Nuo mažų dienų vaikai mokomi skaičiuoti, rašyti, skaityti, tačiau pamirštama kalbėti apie itin mūsų sveikatai ir savijautai didelę įtaką darantį maistą.

Nėštumo dienoraštis: naujausi tyrimai privertė susimąstyti (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 10:26
Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 27 nėštumo savaitę?

Tėvai sprendžia namų darbus? Tai – meškos paslauga (6)

2017 gegužės mėn. 23 d. 00:00
Be abejonės, visi tėvai nori, kad jų vaikams mokykloje sektųsi puikiai, tad dėl geresnių rezultatų jie pasiryžę padaryti viską. Vis dėlto kai kurie tėveliai persistengia.

Asmenybę ugdanti mokykla – realybė ar utopija? (4)

2017 gegužės mėn. 22 d. 14:37
Violeta Liutkienė
Algimantas Barzdžius
Naujausi tyrimai atskleidžia, kad puikiai valdanti išmaniąsias technologijas ir gebanti įsisavinti informaciją „Z“ karta vis sunkiau susidoroja su emociniais iššūkiais, kurie yra neatsiejami šiuolaikiniame pasaulyje.

S. Paltanavičius: vaikų klausimai ir džiugina, ir kelia kartėlį (1)

2017 gegužės mėn. 22 d. 09:39
Šiuolaikinių vaikų klausimai būna tokie paprasti, kokių mūsų kartos vaikams būtų buvę juokinga klausti, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

„Pypliukas“: ko darželio auklėtojos neišdrįsta pasakyti tėveliams? (1)

2017 gegužės mėn. 21 d. 13:11
Šioje laidoje: kaip tėveliai mokosi pinti kasas savo dukrytėms. Darželio auklėtojų profesija – kokie iššūkiai laukia darbe ir ko jos nepasako tėveliams. Robotikos stovykla - mažiesiems išradėjams.

Kaip padėti vaikams jaustis saugiai?

2017 gegužės mėn. 21 d. 00:00
Vaikų saugumas – fizinis, psichologinis, emocinis – visų suaugusiųjų rūpestis ir pareiga. Saugia aplinka ir vaikų saugaus elgesio įgūdžiais turėtų rūpintis visos institucijos be išimties: šeima, darželis ar mokykla, stovyklos, būreliai, vaikų sveikatą ir gerovę saugančios tarnybos.

Penkios situacijos, kai būtina pasakyti savo vaikui „taip“ (2)

2017 gegužės mėn. 19 d. 11:23
Ar kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne“? Psichologė Jūratė Bortkevičienė, edukacinės platformos mazujuekspertumokykla.lt ambasadorė sako, kad vertėtų tai padaryti. O tuomet, kai suskaičiuosite, pagalvokite, ar norėtumėte ir patys sulaukti tiek pat „Ne“ per dieną?

Pažinimo pamokos lysvėje

2017 gegužės mėn. 20 d. 00:00
Ne tik prasmingai, bet ir smagiai šeima kartu gali praleisti laiką užsiimdama sodo ar daržo darbais. Ypač šis užsiėmimas naudingas mažiesiems – padeda ugdyti pažinimą ir ryšį su gyvąja gamta. Beje, tai proga ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir išsiauginti savo daržovių.

Medikas pataria: kaip sugrįžti į sportą po gimdymo? (1)

2017 gegužės mėn. 19 d. 00:02
Dažna kūdikio susilaukusi moteris sprendžia klausimą kaip ir kada grįžti į sportinę veiklą. Kokią pertrauką padaryti ir nuo kokių pratimų pradėti?

Vaikų atostogos: ar verta rinktis dienos stovyklas? (6)

2017 gegužės mėn. 18 d. 11:20
Vasara, tai laikas kuomet vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Visi tėvai sieka, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi.

Mankšta nėštumo metu: kodėl tai svarbu?

2017 gegužės mėn. 17 d. 00:01
Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 26 nėštumo savaitę?

Kaip būsimai mamai išsirinkti ją prižiūrėsiantį gydytoją? (2)

2017 gegužės mėn. 16 d. 11:26
Gydytojų patirtis rodo, kad maždaug 70 procentų besilaukiančių moterų ją ir vaikelį prižiūrėsiantį gydytoją renkasi pagal bendravimą. Vis dėlto, egzistuoja nemažai situacijų, kai derėtų įvertinti ir kitus svarbius dalykus, mat vienais atvejais nėštumą puikiai prižiūrėti gali ir mylimas šeimos gydytojas, tačiau yra ir tokių, kada prireikia akušerio-ginekologo kompetencijos.

Pratimai, padėsiantys gerinti vaikų laikyseną (1)

2017 gegužės mėn. 16 d. 00:00
Naujosios technologijos, ilgos dienos mokyklos suole, namų darbų ruošimas – visa tai dažniausiai vyksta sėdint ir kenkia vaikų laikysenai. Kaip vaikų laikyseną gerinti pratimais?

Prastas miegas gadina vaikų sveikatą (1)

2017 gegužės mėn. 18 d. 00:01
Paaugliai miega per mažai, o jų miego kokybė blogėja, įspėja gydytojai. Miego sutrikimai gali būti kalti dėl galvos, pilvo, skrandžio skausmų, nuovargio, nerimo, antsvorio, ką jau kalbėti apie prastus mokymosi rezultatus.

Motinos gimimas: apie reikšmingiausią pokytį moters gyvenime (2)

2017 gegužės mėn. 13 d. 12:31
Daugumai moterų nėštumas ir nauja motinystė yra džiaugsmas, bent jau kurį laiką. Vis dėlto, daugelis taip pat patiria nerimą, nusivylimą, kaltę, konkurenciją ar net baimę ir pyktį.

Kaip auklėti ypatingus vaikus: svarbiausia – negailėti nei savęs, nei vaiko (6)

2017 gegužės mėn. 12 d. 00:02
Kaip auklėti ypatingus vaikus: svarbiausia – negailėti nei savęs, nei vaiko
Adobe Stock
Liga ateina ir neklausia, jai nerūpi lytis, amžius, statusas ar odos spalva. Sunkiausia, kai su sunkia diagnoze susiduria vaikai. Onkologija, įgimtos patologijos, traumos, vaikų cerebrinis paralyžius, autizmas, cukrinis diabetas, daugelio kitų diagnozių, su kuriomis mažyliai kovoja nuo pat gimimo, sąrašą galima dar ilgai tęsti.

Kuo tikėti: savo vaiku ar mokytojais? (42)

2017 gegužės mėn. 15 d. 00:01
Dviprasmiškoje situacijoje atsidūrusi mama klausia, kurion pusėn jai stoti iškilus problemoms su sūnumi mokykloje. Mat vaiko ir mokytojų versijos skiriasi.

Patarimai, kaip saugiai sportuoti kartu su mažyliais

2017 gegužės mėn. 10 d. 15:04
Siekiant paskatinti visuomenės diskuciją apie saugiai sportuojančius tėvelius ir jų mažylius, parengėme rekomendacijas – patarimus, ką svarbu žinoti, jei nusprendėte į sporto klubą vykti kartu su mažyliais.

Nemalonus, bet svarbus tyrimas būsimoms mamoms (2)

2017 gegužės mėn. 10 d. 00:00
Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 25 nėštumo savaitę?

Vitamino B12 stygius – pavojus mažyliui

2017 gegužės mėn. 11 d. 00:01
Jei kūdikystėje stigo vitamino B12, mažyliai sunkiau sprendžia kognityvinius testus – atpažįsta raides, įveikia galvosūkius, suvokia kitų vaikų emocijas ir kt. Tai nustatė Bergeno Uni Research centro (Norvegija) mokslininkai su kolegomis iš kitų tyrimų centrų.

Kaip vertėtų elgtis suaugusiesiems, kai vaikai žaidžia

2017 gegužės mėn. 9 d. 00:00
Vaikai iš prigimties mėgsta žaisti, todėl bet kokiai progai pasitaikius viską paverčia žaidimu. Žaidimai lavina vaiko protą, kūną ir sielą, todėl be galo svarbu ne tik leisti vaikams žaisti, bet ir nepastebimai patiems įsitraukti į žaidimų pasaulį ir daryti tai tinkamai.

100 reikšmingiausių vaikų knygų (2)

2017 gegužės mėn. 8 d. 09:20
Su nostalgija prisimenate vaikystėje skaitytas knygas: Justino Marcinkevičiaus „Grybų karą“, Vytautės Žilinskaitės „Robotą ir peteliškę“ ar Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“? Šios trys ir dar 97 lietuviškos knygos pateko į Lietuvos šimtmečiui skirtą sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.

Motinos dienos proga – ypatinga dovana likimo skriaustoms moterims

2017 gegužės mėn. 5 d. 12:39
Justa ir Deimantė
Organizatorių nuotr.
Artėjant Motinos dienai Vilniaus arkivyskupijos Caritas organizacijos „Motinos ir vaiko namuose“ gyvenančios mamos gavo progą bent vienai dienai pamiršti kasdienius rūpesčius ir skirti laiko sau. Popietės grožio salone metu, sudėtingo likimo moterys ne tik pailsėjo, bet ir dėliojo ateities planus.

Įsivaizduojami vaiko draugai – ar verta sunerimti? (5)

2017 gegužės mėn. 6 d. 00:01
Ūgtelėjus vaikui ne vieni tėveliai susiduria su tuo, kad šeima pasipildo dar vienu „nariu“ – įsivaizduojamu atžalos bičiuliu. Toks nematomas draugas – normalus reiškinys, kada tėveliams dėl to vertėtų sunerimti?

Per vasaros atostogas – užsiėmimai vaikams

2017 gegužės mėn. 4 d. 09:58
Švietimo ir mokslo ministerija kviečia švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ ir suteikti visiems mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas.

Seno žmogaus slauga – išbandymas šeimai (136)

2017 gegužės mėn. 3 d. 17:55
Visuomenei sparčiai senėjant daug rūpesčių dėl pagyvenusių žmonių sveikatos būklės gula ir ant jų artimųjų pečių. Nusprendus senolį slaugyti namuose vien gerų ketinimų nepakanka. Specialistai įspėja, kad neturint atitinkamo pasiruošimo galima ne tik kokybiškos pagalbos nesuteikti, bet ir savo sveikatą suluošinti.

Gera mama – bjauri mama: kaip aš tapau bloguoju policininku (32)

2017 gegužės mėn. 7 d. 08:43
Kol aš neturėjau vaikų, įsivaizdavau, kad būsiu labai liberali ir cool mama. Na, maždaug tokia atlaidžia Džokondos šypsena besišypsanti madona, kuri atsipūtusi stebi savo atžalas ir palaimingai leidžia joms tiesiog BŪTI. Juk tai yra svarbiausia, ne TURĖTI ir ne BŪTI KAŽKUO?

Jovitos nėštumo dienoraštis: mitybos iššūkiai

2017 gegužės mėn. 3 d. 09:38
Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 24 nėštumo savaitę?

Kokias klaidas darome prižiūrėdami savo ir vaikų odą?

2017 gegužės mėn. 1 d. 12:48
Dažniausia kūdikių ir mažų vaikų odos problema – sausa oda. Paauglystėje jaunuoliams gyvenimą ima gadinti spuogai. Ką gali padaryti tėvai, kad jų atžalos išvengtų šių problemų? Ką svarbu žinoti apie odos priežiūrą pavasarį ir vasarą: kokio stiprumo kremais reikia teptis; kiek saugu yra pabūti saulėje ir tokiu būdu gauti vitamino D? Į kokį specialistą kreiptis pirmiausia, jei odą išbėrė? Apgamai, hemangiomos ir karpos: ką apie juos turime žinoti kiekvienas?