Namai

J. Tulčina apie nutukusius vaikus: maisto pramonė - demonas (18)

2017 vasario mėn. 23 d. 16:36
Statistika negailestinga – vis daugiau žmonių miršta nuo širdies ligų, kurios kyla dėl nesveiko gyvenimo būdo. Deja, bet vis jaunesni žmonės susiduria su antsvoriu, kuris sukelia mirtinas ligas.

Eksperimentuojantys vaikai geriau mokosi (1)

2017 vasario mėn. 22 d. 11:59
Šiuolaikiniai vaikai sunkiai išbūna vienoje vietoje, tačiau mokytojai rado būdą, kaip judrius moksleivius, užaugusius su išmaniuoju telefonu rankose ir daugybe žaislų, paversti tikrais moksliukais ar net sužadinti būsimojo išradėjo talentą.

Madingas vyro įvaizdis: „alfa patiną“ keičia rūpestingas vyras? (27)

2017 vasario mėn. 22 d. 10:12
„Mačo“ ar jautrus ir švelnus? Darboholikas ar namisėda? Įsivaizdavimas, koks turi būti idealus vyras, smarkiai pasikeitė. Įvairūs žurnalai pastaruoju metu kalba apie naują vyro įvaizdį: rūpestingas, sugebantis darbą derinti su pareigomis šeimai ir propaguojantis sveiką gyvenimo būdą.

Napoleono katės – pliušinio kailio didžiaakės (5)

2017 vasario mėn. 23 d. 00:01
Žemos, mielos ir ypač gražios – kas jos? Tai Napoleono katės, kurios, beje pavadintos žymiojo karvedžio, kentėjusio nuo kačių fobijos, garbei.

Tėvų skyrybos vaikų akimis

2017 vasario mėn. 24 d. 00:00
Daugelis vaikų į tėvų skyrybas reaguoja kaip į patį stipriausią stresą. Ypač stipriai išgyvena pirmąsias savaites ir mėnesius: pablogėja sveikata, atsiranda agresyvumas, apatija, suprastėja mokslas ir santykiai su draugais. Vaikui atrodo, kad pasaulis aplink jį griūva, jis nebesijaučia saugus.

Gebėjimas žaisti gali būti gyvybiškai svarbus (1)

2017 vasario mėn. 22 d. 00:00
„Dėl kūrybiškumo nuslopinimo galite padėkoti tiems, kurie kažkada jums pasakė „užteks žaisti, eik mokytis“, – sako aktorius, režisierius, dramaturgas Justas Tertelis. Jo paties mėgstami vaikystės žaidimai suaugus tapo mylima profesija ir jis iš visos širdies linki tėvams netrukdyti vaikų kūrybiškumui. Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“, kuri vyks kovo 25-26 d. „Litexpo” centre jis skaitys pranešimą „Kūrybiškumo pradžiamokslis: arba ką tėvams turi pasakyti menininkas?“.

Klaipėda kviečia į Užgavėnių šventę - „Morės sanatoriją“

2017 vasario mėn. 21 d. 00:00
Klaipėda kviečia į Užgavėnių šventę - „Morės sanatoriją“
Organizatorių nuotr.
2017 m. vasario 26 d. Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia švęsti Užgavėnes Klaipėdoje, Teatro aikštėje. Šventės tema – „Morės sanatorija“, į kurią atvykus pagerinsite tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Puikūs senamiesčio vaizdai, jūrinis klimatas ir siautulinga nuotaika sugrąžins Jums jėgas.

Ką daryti, jei vaikas „nieko nevalgo“? (3)

2017 vasario mėn. 21 d. 00:00
Dažnai mamos skundžiasi: „mano vaikas nieko nevalgo“, „mano vaikas valgo tik nesveiką maistą“. Raminta Bogušienė, sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, dviejų ikimokyklinio amžiaus vaikų mama, atsakydama į vienos susirūpinusios mamos laišką, pranešime spaudai pateikia keletą patarimų visos Lietuvos mamoms ir tėčiams. Jie padės ne tik formuoti vaikų sveikatai palankios mitybos įpročius, bet prisidės prie visos šeimos sveikatos išsaugojimo.

Penkiametis taisyklingai netaria garsų – laukti kol „išaugs“ ar metas padėti? (8)

2017 vasario mėn. 21 d. 00:00
Tėvams viena didžiausių intrigų pirmaisiais vaiko gyvenimo metais – kokį pirmąjį žodį mažasis ištars? O štai ketveri–penkeri metai laikomi ta riba, kai mažylis jau turi gebėti taisyklingai tarti bemaž visus kalbos garsus. Tačiau neretai pasitaiko, jog sudėtingesniųjų garsų, tokių kaip r, š, č ar dž, tarimo mokymasis gali kiek užsitęsti.

Kaip užauginti smalsų vaiką? (1)

2017 vasario mėn. 20 d. 11:02
Kiekvienų tėvų svajonė, kad jų mažųjų pasaulio tyrinėtojų atradimai ir kopimas į „Olimpo“ kalną būtų sėkmingas. Ir ne paslaptis, kad vaiko sėkmė dažnai priklauso nuo jo motyvacijos, noro siekti ir imti iš aplinkos viską, ką tik ji suteikia.

„Pypliukas“: vaiko veido bruožai gali atskleisti jo būsimą profesiją (2)

2017 vasario mėn. 19 d. 19:55
Šiandien laidoje: ką apie vaiko charakterį byloja jo bruožai? Sužinosime, kuri ligoninė gavo palankios naujagimiui ligoninės statusą ir įdomus siužetas apie ilgakases.

Abėcėlė tėveliams: kaip užauginti ateities lyderį? (12)

2017 vasario mėn. 17 d. 16:28
Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad svarbu būti pirmūnu ne mokykloje, o gyvenime. Ekspertų teigimu, šiandien itin svarbiomis tapo lyderio savybės – profesionalumas, sugebėjimas įkvėpti, užtikrintumas ar charizma. Anot jų, būtent jos užtikrins sėkmingą profesinį ir socialinį gyvenimą ateityje, todėl jas būtina ugdyti dar nuo mažens.

Restoranas siūlo nuolaidas šeimoms su gerai besielgiančiais vaikais (8)

2017 vasario mėn. 16 d. 00:00
Dienraštis „The Evening Standard“ praneša, kad itališko restorano savininkas siūlo nuolaidas šeimoms su gerai besielgiančiais vaikais.

Kaip vaikus sudominti valstybinėmis šventėmis? (23)

2017 vasario mėn. 15 d. 15:05
Kaip vaikus sudominti valstybinėmis šventėmis?
Organizatorių archyvas
Edukacinė platforma mazujuekspertumokykla.lt kviečia Vasario 16-ąją ne tik pasimėgauti vienu iš nedaugelio laisvadienių savaitės viduryje, bet ir paminėti šią šventę taip, kad vaikams ji įsimintų ilgam. Juk teigiami pojūčiai – geriausias būdas ugdyti mažųjų pilietiškumą!

Kokie yra didžiausi vienišių gyvenimo privalumai? (34)

2017 vasario mėn. 15 d. 11:23
Vienišiai ankščiau buvo laikomi nesėkmingais žmonėmis, tačiau laikai pasikeitė ir dabar vienatvė yra tai, kuo dažnas mėgsta pasidžiaugti. Būdamas vienišu galite visą savo dėmesį skirti tik sau ir savo tikslams. Taigi, kokie yra didžiausi privalumai būnant vienišam?

Kaip paskatinti vaikus pamėgti sportą

2017 vasario mėn. 14 d. 00:00
Sveikatingumas – tai subalansuotas fizinis aktyvumas, sveikos mitybos ir tinkamo poilsio įgūdžių lavinimas, taip pat – savo minčių ir emocijų pažinimas, mokymasis palaikyti darnius santykius su aplinkiniais.

Veiklos visai šeimai idėjos: gaminame lesyklėles (6)

2017 vasario mėn. 13 d. 11:03
Besitęsiant šalčiams, nepamirškime ir mūsų plunksnuotųjų draugų, kurie liko žiemoti Lietuvoje. Lesyklėlių gaminimas kartu su vaikais - tai ne tik smagus, bet ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas. Kaip turiningai kartu su vaikais praleisti popietę, pranešime spaudai pasakoja „Šiaurės licėjaus“ pradinio ugdymo mokytoja Asta Sarapinaitė.

Tėvų klaidos: nesitikėkite iš suaugusių vaikų grąžos kaip iš banko (14)

2017 vasario mėn. 13 d. 09:33
Kai kurie tėvai, vaikams atidavę daug savo energijos ir gyvenimo, ima tikėtis grąžos, tarsi būtų investavę į banką, LRT KLASIKAI sako psichoterapeutė Elona Ilgiuvienė.

Kuo daugiau paramos šaltinių – tuo vaikui lengviau išgyventi tėvų gėrimo problemą (7)

2017 vasario mėn. 9 d. 16:26
Rytoj, vasario 10 d., Lietuvoje pradedama minėti Alkoholikų vaikų savaitė, skirta atkreipti dėmesį į vaikus, augančius su alkoholio problemomis susiduriančiose šeimose, bei jų išgyvenamus sunkumus. Vienas iš pagalbos jiems būdų – paskatinimas užsiimti malonia veikla, kuri leidžia atsipalaiduoti, ištrūkti iš nesaugios aplinkos, stiprina pasitikėjimą.

Kodėl pirmagimiai protingesni už vėlesnius vaikus? (84)

2017 vasario mėn. 9 d. 16:34
Pirmieji gimę vaikai būna protingesni už vėliau gimusius savo brolius ir seseris, teigiama naujo tyrimo išvadose.

Vieną didžiausių pomėgių L. Gradauskienė perdavė ir savo vaikams (12)

2017 vasario mėn. 8 d. 17:06
Gera vaikų sveikata ir savijauta – tai pats didžiausias visų tėvų prioritetas. Tuo įsitikinusi ir laidų vedėja Livija Gradauskienė. Daug metų aktyviai sportuojanti žinoma moteris savo geruosius įpročius stengiasi perduoti ir vaikams. Jos devynerių metų sūnus Andrius seka tėvų pėdomis ir jau trejus metus reguliariai lanko plaukimo treniruotes. L. Gradauskienė pastebi, kad ši fizinė veikla ne tik lavina vaiko kūną, bet ir padeda išvengti ligų, sakoma pranešime spaudai.

Psichologas P. Skruibis: kaip vaikas išgyvena netektį, priklauso nuo suaugusiųjų (5)

2017 vasario mėn. 12 d. 00:00
Kad ir kaip tėvai norėtų apsaugoti vaikus nuo tokio didžiulio skausmo kaip artimojo netektis, to užtikrinti, deja, nė vienas negali. Kaip padėti vaikui išgyventi netektį, kaip su juo kalbėtis ir elgtis?

Nepilnamečio vaiko išlaikymas po skyrybų: kada galima pasinaudoti kito asmens turtu? (5)

2017 vasario mėn. 7 d. 09:48
Nors dvejonių dėl nepalankiai susiklosčiusios santuokos nutraukimo Lietuvos gyventojams kyla vis mažiau, tačiau pasitaiko nemažai atvejų, kada skyrybų vengiama bijant likti „gatvėje”. Kadangi santuokoje įgytas turtas priklauso abiems sutuoktiniams lygiomis dalimis, tokių baimių paprastai atsiranda tose šeimose, kuriose naudojamasi vieno iš sutuoktinių asmeniniu turtu - t.y. įgytu iki santuokos, paveldėtu, dovanotu ar įgytu kitu teisiniu pagrindu.

Naminė ilgaplaukė katė, kurios kailis naudojamas geriems tikslams

2017 vasario mėn. 7 d. 09:48
Naminė ilgaplaukė – antra pagal populiarumą JAV kačių veislė. Jos kilo iš naminės trumpaplaukės katės prieš 400 metų veikiausiai vėsaus klimato šalyse.

Tėvas buvo alkoholikas: mane kankina nevisavertiškumo jausmas (14)

2017 vasario mėn. 7 d. 00:00
Vaikystė – tai būsena kurioje viskas pasidaro „pipiro aštrumo“, na, o manoji buvo lyg „jelapenas“. Kiekvieno problema jam pačiam – didžiausia, aš – ne išimtis.

Tėvų galvos skausmas – kaip pripratinti vaikus valgyti sveikiau? (16)

2017 vasario mėn. 6 d. 16:17
Visi tėvai nori, kad jų vaikai augtų sveiki ir laimingi, o tam itin svarbi sveika mažųjų mityba. Vis tik patys mažieji nebūtinai labai noriai ragauja salotos lapą, burokėlį ar obuolį, o dažnam tėčiui ar mamai tenka gerokai pasistengti, norint vaikus sudominti sveikesniu maistu.

Kodėl vaikus reikia saugoti nuo reklamos? (3)

2017 vasario mėn. 6 d. 15:42
Gyvendami gausios informacijos sraute jau esame įpratę atsirinkti tai, kas mums svarbu, o kas – ne taip. Suaugusieji nesunkiai atsiriboja nuo visur dėmesį traukiančių reklamų, tačiau kur kas pavojingesnis jų poveikis vaikams.

Stresas vaikystėje atsiliepia ir ateityje (3)

2017 vasario mėn. 8 d. 11:54
Stresas vaikystėje atsiliepia ir ateityje
AOP nuotr.
Vaikystėje patirtas smurtas ir per dideli reikalavimai nepraeina be pėdsakų. Tokie žmonės dažniau rizikuoja sirgti širdies ligomis, nutukimu ir net vėžiu.

„Pypliukas“: vaikų akių ligos - kada sunerimti?

2017 vasario mėn. 4 d. 13:01
Šiandien laidoje: kaip mažylį atpratinti nuo sauskelnių ir supažindinti su naktipuodžiu? Vaikų akių ligos – kada sunerimti? Įdomūs eksperimentiniai žaidimai vaikams ir, „Auksinės pypliukų mintys“.

Kaip tinkamai sudrausminti vaiką? (8)

2017 vasario mėn. 6 d. 09:08
Ištrauka iš Elinos Zelčanės knygos „Moters prigimties paslaptis. Išsivaduokite iš perfekcionizmo gniaužtų ir ženkite meilės link“.