Vyrai, namų ruošos darbai ir geresnis seksualinis gyvenimas

 (64)
Vyrų, kurie dirba daugiau namų ruošos darbų ir daugiau dėmesio skiria vaikų priežiūrai, seksualinis gyvenimas yra geresnis ir jų santuokos yra sėkmingesnės nei kitų, pažymėjo daktaras John Gottman, tiriantis santuokas.
Tualetas
Psichologai Claire Rabin ir Pepper Schwartz atrado, kad, kai vyras ir moteris sėkmingai mėgina pasidalinti namų ruošos darbus, abu gauna naudos.Nelygybė tvarkant namus ir prižiūrint vaikus turi gilias moterų nepasitenkinimo santuoka pasekmes, kurios taip pat įtakoja ir vyro santuokinio gyvenimo kokybę.

Moterys jaučiasi vyrų labiau gerbiamos ir mylimos, kai jie dalinasi namų tvarkymo ir vaikų auklėjimo darbais. Dauguma vyrų nenutuokia apie ryšį tarp to, kiek jis mažai padeda žmonai namuose ir ką ji vyrui jaučia. Jei moteris santykiuose jaučiasi kaip tarnaitė, tai palies ir intymesnes bei silpnesnes santuokos sritis. Buvimas vieninteliu asmeniu santuokoje, kuris plauna tualetą ir šveičia grindis, tikrai nekaitina meilės žiburio. Kai moteris santykiuose jaučiasi labiau gerbiama, ji partneriui atsilygina tuo pačiu ir santykiai klesti. Rezultate turime sėkmingesnę, laimingesnę santuoką.

Vienas tyrimas parodė, kad vyrai, kurie teigia palaikantys feministines idėjas, vidutiniškai per dieną atlieka tik keturiomis minutėmis daugiau namų ruošos darbų nei tradiciniai vyrai, turintys atvirus įsitikinimus. Vyras, tiek mažai padėdamas žmonai namuose, akivaizdžiai demonstruoja savo pagarbos jai trūkumą.

Daugiau namų ruošos darbų gali teigiamai pasitarnauti ir vyro sveikatai. Čia yra tiesioginis ryšys tarp to, kad kuo daugiau jis atlieka namų ruošos darbų ir galimybės, kad po ketverių metų jis bus fiziškai sveikesnis! Galbūt tai galima paaiškinti tuo, kad, išsprendus šią vedybinę namų priežiūros problemą, namuose kyla mažiau konfliktų, taigi, bėgant metams vyras patiria mažiau streso.

Tualetas

Vyrai, atėjo laikas paklausti savo žmonų, ar nėra problemos dėl jūsų kaip padėjėjo ir draugo vaidmens. Jei problema egzistuoja, paklauskite, ką galite padaryti, kad jūsų santykiuose įsivyrautų sąžininga partnerystė ir darykite tai. Jūs “uždegsite abi ugnis” ir santykiuose atnaujinsite romantiką ir meilę. Džiaukitės tuo!

Kaip priimti įtaką ir sušvelninti požiūrį

Šiandien skyrybos siekia 50%. Daugumos jų pageidauja moterys. Atrodo, kad jos santuokai atiduoda tiek daug, o paskui kaip iš giedro dangaus pasigirsta skyrybų reikalavimas. Vyras susirūpinęs, o moteris siekia skyrybų. Ji paprasčiausiai ilgiau taip negali.

Po daugelio metų darbo, tiriant laimingas santuokas, mokslininkai atrado du bendrus elementus, kurie egzistuoja visose laimingai santuokoje gyvenančiose šeimose. Pirmas dalykas yra tai, kad vyrai laimingose santuokose pripažįsta ir priima žmonos įtaką.

Antrasis elementas yra tai, kad moteris sušvelnina savo požiūrį, pradėdama kalbą su vyru apie jų santykių problemas. Jos balso tonas tampa švelnesnis. Ji pradeda tam tikrais teiginiais ir juos susieja su savo jausmais. Norėdama sušvelninti požiūrį, ji gali naudoti humorą. Moterys iškelia svarstymui 97% santykių klausimų. Moterys rūpinasi santuokiniais santykiais. Tiesiog taip yra. Tai, kaip ji pradeda pokalbį, nulemia pokalbio pabaigą. Jei ji pradeda švelniai ir pozityviai, pokalbis pasibaigs pozityvesne gaida. Jei ji pradeda negatyviai, kaltindama ir badydama vyrą pirštais, pokalbis neprogresuos ir nebus teigiamo pozityvaus rezultato. Kai moteris savo priekaištus ir lūkesčius išsako švelniai, vyrui daug lengviau tampa klausytis to, ką jam norima pasakyti.

Aiškiai ir tiksliai išsakykite, ko norite iš savo partnerio. Neįsivelkite į minčių skaitymą. Kažkas pralaimės, jei žaisite minčių skaitymo žaidimus. Nesitikėkite, kad jūsų draugas žinos, kaip jūs jaučiatės ir ką galvojate. Nesitikėkite, kad jūsų draugas žinos, ką daryti, kad užgydytų jūsų žaizdas. Turite jam pasakyti, ko norite ir ko jums reikia. Sakykite tai, ką norite pasakykite.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Meilužių išpažintys: kaip aš tapau ta kita moterimi (30)

Dauguma mūsų yra patyrę neištikimybę arba bent jau pažįsta žmones, kurie yra atsidūrę tokioje situacijoje. Čikagos universiteto „General Social Survey“ tyrimo duomenimis, dvidešimt vienas procentas vedusių vyrų ir 10–15 procentų ištekėjusių moterų yra buvę neištikimi savo antrajai pusei (ir tai tik tie žmonės, kurie sutiko prisipažinti tyrėjams apie savo nesantuokinius ryšius).

Dažnai susirašinėjate su savo antrąja puse? Nieko gero (18)

Atrodytų, jei jūs dažnai rašote partneriui, ir jis jums reguliariai atrašo, tai turėtų būti ženklas, kad jūsų santykiai puikūs. Juk argi susirašinėjimas žinutėmis neįrodo, kad judu galvojate vienas apie kitą ir norite palaikyti ryšį visą dieną?

Ženklai, kad tavo mergina emociškai nestabili ir tau derėtų sprukti (29)

Hormonų svyravimai kartais priverčia moteris elgtis netikėtai, neplanuotai ir impulsyviai. Vyrai tokį elgesį dažniausiai supranta ir nuleidę juokais pamiršta, tačiau yra moterų, kurių veiksmai primena baisiausius siaubo filmų scenarijus.

Kaip žmonos pagalba uždirbti milijoną (6)

Tęsiame straipsnių veidoskaitos trenerio Žydrūno Sadausko straipsnių ciklą. Šį kartą Ž. Sadauskas kalba apie tai, kaip žmonos pagalba vyras gali uždirbti didžiulius pinigus.

Moteris prašo pagalbos: įsimylėjau vedusį kolegą, ką daryti? (153)

Ar emocinis nesantuokinis ryšys visada perauga į fizinį? O gal jie niekuo nesiskiria?