Ar jūs kada atkreipėte dėmesį, kad visuomenėje yra priimta visur būti su pora? (Jeigu to nepastebėjote, greičiausiai esate ne vieniša!) Kelionės dažniausiai siūlomos dviems, kvietimuose į vakarėlius dažniausiai reikalaujama atsivesti partnerį, o kiek restoranuose matėte stalelių, padengtų vienam žmogui?
Daugelis vienišų žmonių nuolat mėgina atsakyti sau į klausimą “Ir kodėl gi aš vis dar vienišas?” ir supranta, kad daugelis žmonių partnerystę (arba šeimą) laiko tobula būsena.

Gero norinčios mamos daro spaudimą dukterims, kad jos elgtųsi taip, kad pritrauktų vyrus, o ne kad jaustųsi patogiai ir tiesiog būtų savimi. Sūnūs taip pat patiria spaudimą “susirasti gerą mergaitę”, jei per ilgai viengungiauja.

Vieniši žmonės taip pat labai dažnai graužiasi ir spėlioja, kodėl gi jie yra vieniši vietoj to, kad mėgautųsi draugija. Ir kas gi galėtų juos kaltinti, kai jie nuolat girdi, kad buvimas vienišu reiškia, kad kažkas yra negerai.

Nors ir labai stipriai tikint meilės, romantiškų santykių ir šeimos nauda, nereiktų manyti, kad būti vienišam yra labai blogai. Visuomenė, darydama spaudimą vienišiems žmonėms susiporuoti, yra atsakinga už tai, kad tiek daug žmonių susituokia su partneriais, kurie jiems visiškai netinka.

Šiems žmonėms pradeda atrodyti, kad yra geriau būti ne tokiuose idealiuose santykiuose nei būti vienišiems! Jeigu jūs esate vieniša ir tuo nepatenkinta, gali būti, kad neatkreipėte dėmesio į keletą svarbių dalykų:

Kodėl yra gerai būti vieniša:

Didesnė laisvė: buvimas vieniša dažniausiai reiškia mažiau atsakomybės bei įsipareigojimų ir daugiau laisvės. Nesant poreikiui rūpintis kito žmogaus laime, jūs galite leisti į keliones bet kur ir bet kada (jums nereikia derinti atostogų, laisvalaikio ar vietų, kurias norite aplankyti).

Norite kiekvieną vakarą eiti į barą, išdažyti savo butą pastelinėmis spalvomis ir gėlių raštais ar visą vakarą žiūrėti pigius serialus? Neturėdama partnerio, jūs galite įgyvendinti visus savo troškimus ir nejausti nė lašelio kaltės jausmo. Jūs taip pat galite mėgautis įvairiais malonumais – lankytis sveikatingumo centruose, puoselėti savo išvaizdą ir niekas jūsų nekaltins savanaudiškumu.

Jaudinančios galimybės: jeigu jūs vieniša, tai reiškia, kad jūs laisva. Jūs galite skirti pasimatymą bet kuriam žavingam vyriškiui. Ar to dar negana?!

Savęs pažinimas: nors gyvendamos su partneriu mes daug sužinome apie save, lygiai tą patį galime daryti ir būdamos vienišos. Nesant poreikio patenkinti savo partnerį, mes galime išvystyti savo skonį ir pildyti savo troškimus bei gyventi tokį gyvenimą, kuriame atsispindi mums tikrai svarbūs dalykai (o gyvenant sąjungoje ir norint, kad ji būtų laiminga, kompromiso labui svarbius dalykus dažnai tenka paaukoti).

Gyvenant poroje yra sunku nesusivienodinti ir atsilaikyti partnerio skoniui net ir tuomet, kai jūs išplečiate savo asmenybės ribas į tas sritis, kurios atrodo patrauklios jūsų partneriui.

Būdama vieniša, jūs turite puikiausią galimybę ištirti tas savo asmenybės sritis, kurias pažįstate nepilnai (galite lankyti dailės pamokas, pasinerti į dvasinius dalykus ar, pavyzdžiui, drastiškai pasikeisti naujos šukuosenos pagalba). Ir jums visiškai nereikia jaudintis, ar jūsų partneris tam pritars.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (45)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (16)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val.

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (483)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (25)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (35)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (159)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (21)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (79)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...