Artėjo vasara. Beliko išsilaikyti kelis egzaminus ir būsiu laisva kaip vėjas. Laisva? Be pinigų? Nejuokinga. Reikia darbo. Daugelis draugių traukė į Angliją, bet man niekada nepatiko ta niūri šalis. Ne, nenoriu. Ir štai vieną dieną mano žvilgsnis užkliuvo už mažo lapuko skelbimų lentoje. Darbas Graikijoje. GRAIKIJOJE?
Skrybėlė
© Corbis
Skamba daug geriau nei Didžioji Britanija. Bet nesu girdėjusi, jog kas nors būtų ten dirbęs. Juk norėjau įdomaus darbo vasarai. Štai - pasiūlymas prieš akis.

Niekas nesitikėjo, kad viena išdrįsiu išvykti į dar mažai lietuvių ištyrinėtą šalį, net pati nesitikėjau, nes buvau tyli ir niekuo neišsiskirianti studentė. Bet išdrįsau. Viena. Nors kelionė buvo pilna nenumatytų įvykių, tačiau galiausiai išvydau savo tikslą - nuostabiąją Graikijos salą - Samos.

Darbas bare pasirodė ne toks jau neįveikiamas. Negalėjau patikėti, kad esu tokiame rojaus kampelyje, kur saulė šviečia kiekvieną dieną, žydra kaip dangus jūra ošia šalia, o išėjusi į gatvę gali nusiskinti iki šiol neragauto natūralaus skonio apelsiną. Jaučiausi lyg sapne, kasdien nubudusi ir vėl pamačiusi nepaprastai giedrą dangų. Įsimylėjau nuostabiąją salą.

Bėgo šiltos dienos, o aš pripratau prie nerūpestingo graikų gyvenimo stiliaus. Mėgavausi darbu bei pažintimis su naujais žmonėmis iš visų pasaulio šalių ir su vietiniais draugiškaisiais graikais. Tačiau parūpo susipažinti ir su gretimo baro vaikinais. Jų baras visuomet buvo pilnas norvegų ir švedų, skambėdavo linksma muzika, o žmonės užsibūdavo net iki paryčių, kai tuo tarpu mūsų baras buvo pustuštis ir niekuo neišsiskiriantis. Gal visus traukė baro savininkas?

Gana įdomios išvaizdos: apie 40 metų, ilgi juodi plaukai, bei įdomi savotiška eisena, gal todėl mes su bendradarbe praminėme jį Maugliu - laukinių džiunglių karaliumi. Nes savo bare jis jautėsi lyg Mauglis džiunglėse: nenuspėjamas, drąsus, laimingas, laisvas ir pilnas energijos. Kad jis traukė moteris, tai tikrai spėjau pastebėti, bet kad pritrauks ir mane... Niekada net nepagalvojau!

Tik po gero mėnesio jis eidamas pro šalį pasisveikino, ištardamas ir mano vardą. Nustebau, kad jis jį žino, nes niekada nebuvau su juo kalbėjusi. Ir nuo to karto tai tapo nuolatine rutina. Jau žinodavau, kada jis ateina į darbą, nes jo kvepalų kvapas pasklisdavo jam jau artėjant prie mūsų baro ir tada išgirsdavau su graikišku akcentu ištartą: "Hello" ir šmėstelėjančią ilgaplaukio vyro figūrą.

Kadangi mūsų barai buvo visai šalia, atskirti tik mažos pertvaros ir staliukai būdavo lauke, tai mes dažnai nusišypsodavom vienas kitam, susimojuodavom, o kartais ir apsimainydavome keletu žodelių. O vieną vakarą jis man parodė gestą, jog kviečia kavos - aš atsakiau jam šypsena ir priėmiau tai kaip pokštą. Bet po kelių dienų, einant su draugėmis pro šalį, jis pakvietė mus visas į klubą. Nedvejodamos sutikom.

Mūsų buvo linksma ir didelė kompanija - aš su savo bendradarbėmis ir jis su savo baro komanda. Aš įsitaisiau tarp draugių, o jos mane vis skatino su juo bendrauti, nes aš niekada nepasižymėjau didele iškalba - tiesiog nežinojau nuo ko pradėti. Todėl nusprendžiau pakviesti jį šokti - sutiko, o aš likau sužavėta jo judesiais ir vikrumu.

Kažkaip atsirado ir bendra kalba ir šokti buvo malonu turint tokį patyrusį partnerį, kaip paaiškėjo, buvusį gerą pramoginių šokių meistrą. Apsvaigę nuo šokių visi išgužėjome atgaivos į lauką, o po to visi išalkusieji sugūžėjom į jo barą - pusryčiauti. Kol visa kompanija linksmai šurmuliavo lauke, aš jam padėjau daryti sumuštinius, tuo metu apžiūrinėdama jo valdas ir jį. Neįprastas ir jis, ir jo baras - kažkuo paslaptingi, bet turintys savo žavesio ir traukos.

Pamaitinus išalkusiuosius grįžom į vidų ir netikėtai jis mane apkabino, nesistengiau ištrūkti, nes buvo gera ir šilta. Stovėjome taip gal minutę, kol draugių balsai, sklindantys iš lauko, privertė mane krūptelėti ir pažvelgti į jį.

"Turiu eiti", - ištariau jam, tarsi sąmokslininkui, nusišypsojusi. Ir jis pasilenkė mane pabučiuoti, tačiau aš nuleidau galvą ir tariau: "Aš dar tik maža mergaitė", o jis nusišypsojęs tarė: "Mergaitė, viena dieną varysianti vyrus iš proto".

Žygiavau namo apsisiautusi jo švarku, nesiklausydama draugės kalbų, tik galvodama apie jį - Mauglį, gretimo baro karalių. Šypsojausi pati sau, netikėdama taip keistai pasibaigusiu vakaru.

Kiti vakarai pasibaigdavo, kai mums baigiant darbą jis ateidavo prašyti draugės, jog likusį vakarą praleistumėm jo kompanijoje. Su drauge buvom neišskiriamos, todėl neteko likti vieniems, kol vieną vakarą mano draugė susirado sau kompaniją ir mirktelėjusi paliko mane su juo. Jis pakvietė į savo barą ir gurkšnojant kavą prisipažino, jog nuo to vakaro, praleisto kartu, jis negali manęs pamiršti.

Jog negalėjo užmigti grįžęs į namus ir galvojo apie amžiaus skirtumą, apie savo gyvenimą, kurį po skyrybų tikėjosi būsiant paprastą. O atsiradau aš ir sujaukiau jo pasaulį. Atsakiau: "Tikiuosi, kad tu supranti, jog viskas baigsis po šios vasaros". Jis pažvelgė man į akis švelniu žvilgsniu ir tarė: "Aš suprantu, bet vis tiek noriu tave pabučiuoti, ar galiu?".

Šį kartą linktelėjau ir užsimerkusi pajutau jo švelnų ir aistringą bučinį. Šiluma nuvilnijo mano kūnu ir neaprėpiamas džiaugsmas užplūdo širdį, jaučiausi tokia saugi ir mylima. Kol kažkieno žingsniai pabudino mus iš ekstazės. Ištrūkusi iš jo glėbio nusijuokiau susigėdusi - mano draugė stovėjo tarpduryje ir begėdiškai šypsojosi.

Skruostus užliejo raudonis, o širdis vis dar virpėjo nuo jo švelnių lūpų. Negalėjau patikėti, kad tai įvyko, tačiau dar sunkiau buvo patikėti savo vis dar spurdančia širdim.

"Iki rytojaus", - ištariau neatsigręždama, bet su didžiule šypsena, kurią jis turėjo pajausti net nematydamas. Vasara taip ir bėgo... Dažnai su drauge eidavom pas jį į barą, kol užsidarydavo, o tuomet dažniausiai eidavom į naktinį restoraną klausytis gyvos muzikos, bei bangų ošimo ir laukdavau, kol šiltos jo rankos apsivys mane norėdamos sušildyti.

Kartais jis laukdavo bare, kol aš grįšiu iš klubo išliejusi savo jaunatvišką energiją ir kartu susėdę žiūrėsim seną filmą iki paryčių. Kartai pykdavomės, nes pavydėdavom vienas kito. Kartais tik tylėdami sėdėdavom šalia, nes jo žodžiais tariant: "Mes žinom vienas apie kitą viską ir nekalbėdami, lyg pora, kartu pragyvenusi visą gyvenimą". Taip. Atrodė, kad mes dvi giminingos sielos, kurioms nieko daugiau nereikia - tik būti kartu.

Tačiau išaušo diena, kai teko išsiskirti. Teko pasakyti: "Vasara baigėsi." Jo veide pasirodė šelmiška šypsena, nors akys atrodė liūdnos ir tarė: "Gal ir pasiilgsiu tavęs, o gal ir ne..", o aš atsakiau: "Aš tavęs tikrai pasiilgsiu". Išsiskyrėm ir tiek, nežinojo jis nei mano adreso, nei telefono. Bet aš žinau, kad jis manęs ilgėjosi, nes teiraudavosi žmonių, kurie mane pažinojo, ar jie ką nors apie mane žino ir sakydavo, kad vis dėl to ilgisi manęs.

Tačiau, tai dar ne pabaiga. Ji nėra tokia liūdna, nes jau trečią vasarą aš grįžtu į savo salą, kur randu jį - vis dar laukiantį manęs. Po mėnesio ir vėl būsim kartu, nors tik porai savaičių, tačiau KARTU. Visus metus gyvenam mintimis apie vienas kitą, kad kartą per metus vėl susitiktumėm.

Silvija

Atsiųskite savo meilės istoriją konkursui ir laimėkite šaunių prizų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (6)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (29)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (40)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (11)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (22)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (99)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (500)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (19)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (6)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...